reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rozszerzanie diety naszych maluszków

dorotka.1

doube mamy 06.07,09.10
Dołączył(a)
20 Grudzień 2006
Postów
7 297
Miasto
centrum pl
tak sobie pomyslalam ze co niektore z nas
a przynajmniej te ktore karmią mlekiem modyfikowanym
moga powoli nnna dniach doslownie wprowadzac nowe produkty
podpatrzylam u majówek ze pierwsze soczki i deserki jednoskladnikowe podawaly juz po ukonczeniu 3 miesiecy
my za tydz wybieramy sie na szczepienie wiec podpytam pediatry czy mozna zacząc juz cosik podawac
czy poczekac do ukonczenia 4 miesiąca:tak:
 
reklama
Ja podaje pomału ,mimo ze na cycu wczoraj było jabłuszko z marchewka 4 łyzeczki dzis marchewka 4 lyzeczki ,dziwne miny i otrzasania ale pomału sie przyzwyczai-mysle ze bedzie ok.
 
O takiego wątku mi tzreba dziekuje za pomysła .moja dzidzia ma 3 miesiace skonczone i zastanawiałam sie czymoge mu dac np sucharka z mlekiem .
karmie sztucznie , maly ma skaze i nie wiem co mozna a czego nie i kiedy mu podwawc?
 
O! temat akurat dla mnie bo sie wlasnie zastanawiam czy zaczac mieszac odrobine kaszki w butli z mlekiem by mala nie byla stale glodna bo nadal je co dwie godziny. jak jestem w domku to karmie piersia a jak jestem w pracy to dostaje mleko w proszku z butli i ciutek tego co odpompuje w pracy. Emulka spala od 6 tygodnia zycia cala noc a teraz od paru tygodni zaczyna sie budzic o 3 rano na karmienie wiec nie wiem czy dlatego ze jest wieksza juz jej nie wystarcza na cala noc to wieczorne karmienie??? Dlatego zaczynam myslec czy zaczac mieszac kaszke w mleko i to jej podac raz dziennie np na noc? wiecie cos moze na ten temat???
 
Moniczko dobre pytanie bo ja tez bym chciala do mojego odciagnietego troszke kaszki zeby zagescic...
 
reklama
Dziewczynki, ja już pisałam na karmieniu maluchów, ale się powtórzę, bo może nie każdy tam czytał. Madzia już od drugiego tygodnia życia była dokarmiana, a teraz jedzie na cycu i mieszance ze stopniową przewagą tej drugiej. No i Pani Doktor podczas ostatniego szczepienia powiedziała, że z tego względu Madzi można podawać już warzywka aby pomoc w rozrzedzeniu qpki. No i Magda jadła już ze słoiczka jabłuszko, marchewkę z jabłuszkiem, zupkę jarzynową i dziś pierwszy raz marchewkową z warzywami. Póki co to ostatnie było najlepsze i najmniej się krzywiła na poczatku. A co do kaszki, to kupiłam na razie zwykły kleik ryżowy (bez dodatków owocowych) i dokładam do wieczornego mleka 1 łyżeczkę. Magdzie bardzo smakuje i zjada dużo mniej niż samego mleka, bo szybciej się zasyca.
 
Do góry