reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwarcie 2cm

Aleksandra2296

Aktywna w BB
Dołączył(a)
10 Październik 2021
Postów
78
Dzisiaj na usg (39tc) ginekolog powiedziała że mam rozwarcie na 2cm. Jak to u Was wyglądało z porodem? Ile czasu od czasu rozwarcia na 2cm urodziłyście? Z tego co czytam jedne po paru godzinach a niektóre nawet ponad tydzień tak chodziły 🙈 Mam uczucie mega napiętego brzucha i tak jakby mi macica pulsowała i tak co jakieś 10minut może ale nie dam sobie ręki uciąć że to to. Boję się że wgl nie będę wiedziała że to już yr skurcze i żeby udać się do szpitala 🙈 Termin mam na poniedziałek 28.02
 
reklama
Dzisiaj na usg (39tc) ginekolog powiedziała że mam rozwarcie na 2cm. Jak to u Was wyglądało z porodem? Ile czasu od czasu rozwarcia na 2cm urodziłyście? Z tego co czytam jedne po paru godzinach a niektóre nawet ponad tydzień tak chodziły 🙈 Mam uczucie mega napiętego brzucha i tak jakby mi macica pulsowała i tak co jakieś 10minut może ale nie dam sobie ręki uciąć że to to. Boję się że wgl nie będę wiedziała że to już yr skurcze i żeby udać się do szpitala 🙈 Termin mam na poniedziałek 28.02
Miałam założony pessar na skracająca się szyjkę, jak lekarz ściągnął to powiedział że rozwarcie jest na 1.5 palca po 11 dniach urodziłam. Też bałam się, że nie rozpoznam oznak, raczej nie da się tego "przegapić"
 
Ja miałam 9 dni przed terminem rozwarcie na 1,5-2 cm. Tydzień później było takie samo. 😄
Co prawda urodziłam tego samego dnia, ale było (częściowo) wywoływane, bo córka miała spadki tętna, więc rozwarcie nie miało nic wspólnego. ;)
Zdecydowanie nie da się przegapić, serio. 😄 Jak zaczęły mi się skurcze - bóle jak na okres, w dole brzucha, tylko przychodziły i odchodziły. Robiły się coraz mocniejsze, częstsze i dłuższe. A przepowiadające to spinał mi się cały brzuch i twardniał bardzo. ;)
Powodzenia! 🤗
 
Ja z rozwarciem nie wiem ile chodzilam ale w dniu terminu lekarka powiedziala ze jest na 2cm, urodzilam dokladnie tydzien pozniej, syn sie nie spieszyl na ten swiat. Do dnia porodu nie czulam zadnych skurczy przepowiadajacych, poprostu w nocy obudzil mnie bol, zaczelam mierzyc co ile sie pojawia i jak bylo juz co 3 minuty to pojechalam do szpitala, przy przyjeciu rozwarcie na 5cm:)
Z corka natomiast przepowiadajace czulam wyraznie, jak skonczylam 38tc tak codziennie pojawialy sie skurcze ale po godzinie dwoch ustepowaly, dwa dni przed 39tc pojechalam na IP, wymeczona caly tygodniem przekonana ze to juz a tam 2cm i do domu bo jeszcze nie, wracalam nastepnego ranka ze skurczami co 3 minuty, znow przy przyjeciu 5cm jak za pierwszym razem:)
Tak wiec moze byc naprawde roznie, powodzenia i zdrowka dla Ciebie i dzieciatka:) juz za chwile sie spotkacie
 
Ja z rozwarciem chodzilam chyba z miesiac! Najpierw mialam 1 cm, pozniej 2, i z takim rozwarciem chodzilam dłuuugo. Kazano mi tylko brać witamine b6. Termin mialam na 19 lub 22 sierpień a urodzilam 21 :)
 
Także miałam pessar w 37 tc zdjęty, okazało się że mam 4 cm rozwarcia. Ze wzgl na ułożenie pośladkowe było cc, ale w przeciągu tygodnia nie czułam by rozpoczynała się akcja.
W pierwszej ciąży trafiłam na patologię z 4 cm rozwarcia, po tygodniu miałam już pełne i z pełnym wyleżałam do 36tc. W dniu odstawienia wszystkich leków urodziłam. Najpierw skurcze jaka na @, później doszły bóle krzyża i jak były regularne co 5 min dzwoniłam do męża by przyjeżdżał 🤣 Po 45 min od telefonu urodziłam. Mąż na szczęście po 30 min dojechał do mnie.
 
Az wzielam swoją kartę ciazy do ręki! :) poprawka : terminy były na 18 i 22 sierpień.
Ja nie mialam ani jednego skurczu przepowiadającego. Ale całe wakacje bolal mnie krok, uczucie rozszerzania. O 5.45 pierwszy bardzo silny skurcz, chcialam jak najdluzej wytrzymac w domu, o 11 na izbie przyjęc, ktg, badanie - 8 cm rozwarcia i 11.30 juz na porodowce, 13.15 synek juz na mojej piersi. Ale tylko dlatego że nie umiałam przeć. A, i mialam przebijany pęcherz. Bez żadnego znieczulenia
 
reklama
Ja rozwarcie na dwa palce miałam już w 35 tyg, urodzilam w terminie. Skurcze porodowe są poniżej 10 minut, więc jak już będzie cię regularnie ściskam to do wanny, po kąpieli jak odpuszczą to przepowiadając jak czas się skróci to już poród. Ja że skurczami co 8-9min poszłam spać😁obudziłam się o 4 00 bo wody odeszły, 8 50 urodzilam
 
reklama
Do góry