reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój i postępy naszych dzieciaczków

kasiulec to Twoja malutka to maly grubasek :-) a ja zawsze marzylam o takim malym pulpeciku :-D Ninka ma 73 cm i 7,1kg...
 
reklama
Chciałam się pochwalić że Igor od dzisiaj raczkuje :-D
Jeszcze mu to tak nieporadnie wychodzi ale już wie o co chodzi.

jestem z niego taka dumna!!!

No i mamy sześć zębów!
 
Luiza strasznie cieszą postepy maluchów no nie? wydają się z każdym dniem coraz doroślejsze :) trochę mi smutno z tego powodu, że nasze maleństwa robię już się dzieciaczkami i przyznam, że już tęsknię za takim niemowlaczkiem :)

aczkolwiek każdy okres ma swój urok :D
 
Luiza gratuluję!! Wiesz ile biegania Cię teraz czeka?? Igorku odejdź od firanki, Synku nie chodzi się na czworaka do łazienki, Kochanie zostaw taty kapcie :) hehehe
Marika nic innego nie chce robić, tylko stawać przy łóżku, naszym :)
 
Super :-D:-D:-D wszystkim dzieciaczkom i ich mamuśkom gratuluję postępów no i faktycznie teraz motorka w d.... życzę a co by za bąblami nadążyć :-D:-D:-D

Pytałam, bo zawsze mi się wydawało, że pieprzyki robią się od słońca :p Widać, całe życie byłam w błędzie Nina ma pieprzyk na boczku, w miejscu, które słońca nie widziało, jedynie przez szybkę Od czego się robią pieprzyki?

U nas tzn. u Olgi ciemny pieprzyk jest od urodzenia i to nie byle gdzie pod pośladeczkiem :-D i ma taką jaśniejszą plamkę/pieprzyk na policzku ale słabo widoczne to jak na razie jest. Ja cała jestem "popieprzona" jak to mówią moi znajomi i z roku na rok jest ich coraz więcej to i pewnie Młoda też będzie miała.

Kasiulec wcale takie w tyle nie jesteście :no: u nas troszkę słabiej no ale od kilku dni Olga ostro nadrabia :tak: nie uleży już na pleckach, stale przekręcą się na brzuszek, a że jeszcze nie potrafi pełzać ani czworakować to tylko się kręci w koło i "na raczka" no i szybko się nudzi. Jak się ją posadzi to potrafi długo tak się bawić no ale pediatra zabroniła tzn. kazała ograniczyć dopóki Olga sama nie zacznie siadać. Z mowy to krzyczy ba ba ba i od dziś mamy też wyczekiwane mamma :-):-):-). Ząbków nadal brak :happy2:


 
Luiza strasznie cieszą postepy maluchów no nie? wydają się z każdym dniem coraz doroślejsze :) trochę mi smutno z tego powodu, że nasze maleństwa robię już się dzieciaczkami i przyznam, że już tęsknię za takim niemowlaczkiem :)

aczkolwiek każdy okres ma swój urok :D

oj tak..
podpisuję się obydwoma rękoma...
byłam u znajomych.. mają taką malutką 1-miesięczną dziewczynkę... co za słodziak.. ;)
ale z drugiej strony fantastyczne jest to, jak Krzyś staje się coraz bardizej kontaktowy i można z nim "pogadać"...
z trudem myślę o tym co będzie za 15 lat.. chyba lepiej nic nie myśleć .. ;-);-)
 
Luiza gratuluję!! Wiesz ile biegania Cię teraz czeka?? Igorku odejdź od firanki, Synku nie chodzi się na czworaka do łazienki, Kochanie zostaw taty kapcie :) hehehe
Marika nic innego nie chce robić, tylko stawać przy łóżku, naszym :)

I jeszcze Aniu nie wchodź pod biurko:-D:-D:-D, zostaw te kabelki:-D:-D:-D, nie otwieraj szuflady:-D:-D:-D

Nasza to coraz odważniejsza się robi, nie tylko w raczkowaniu, ale i staniu też. Puszcza się jedną łapką i próbuje klaskać. Jak upadnie za sekundkę wstaje i robi to samo.:cool2: Siada z pozycji raczkowania i bardzo stabilnie siedzi:-), uwielbia się przekręcać na brzuszek nawet jak pieluchę jej zmieniam, wstaje w wanience:dry:, co już takie fajne nie jest. Sama dopomina się o jedzenie i już jej się wyrobiły stałe pory karmienia i nawet mleko nie musi być na śpiocha, jeśli dostanie je o tej porze o której powinna je dostać.

Poza tym chyba zaczyna się troszkę wstydzić obcych, takich, których długo nie widziała też.
 
reklama
Ignacy jak go ostatnio ważyliśmy ważył 8200g na naszej wadze, ma około 74cm wzrostu. Zębów 3.
Siedzi samodzielnie, siada z leżenia i z pozycji do raczkowania, klęka przytrzymując się czegoś łapkami (np. szczebelków albo nas) i podnosi jedną nogę do góry i klęczy na jednej nodze. W pozycji do raczkowania próbuje prostować nogi.
Raczkuje od 26.05 :-) - zrobił mi prezent na Dzień Mamy :-).
Mówi mama,mam, mniam, baba,bzii, pluje i parska :-).
Jak zasypia to sobie śpiewa aaaa.

A i zawodowo wyszarpuje przewody przytwierdzone do listwy przypodłogowej oraz wszelkie inne, które dorwie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry