reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój marcowych smyków czyli "moje Maleństwo już potrafi"

No i u nas raczej raczkowania nie bedzie- bo gdzies słyszałam że dzieci noszone odrazu chodza
Kochana, mój Karol w ogóle nie przejawiał zapędów do raczkowania, przewrócił się na brzuch dopiero jak miał 7 miesięcy, zaczął się podnosić na czworakach jak miał 8, a jak miał 8,5 już raczkował. Raczkował przez pół roku, bo późno zaczął chodzić :) A też był noszony ;)

A Adaś się chwyta barierki łóżeczka i próbuje wstawać :)
 
reklama
Moja Pola to zaczęła raczkować jak już stawiała pierwsze kroki czyli jak miała 10 miesięcy. Byliśmy nad morzem i zaczęła przesuwać się po piasku. Także nic straconego;)
 
do umiejetnosci mojego Pawelka moza zaliczyc wkladanie i wyjmowanie smoka oraz przy zasypianiu trzyma go sobie reka, zeby nie wypadl. Robi juz tak okolo 1,5 tygodnia.

nagralam dzisiaj filmik jak Pawelek pelza. Ale jutro zrobie lepszy, bo na tym dzisiejszym srednio mu sie chcialo. :-)
 
do umiejetnosci mojego Pawelka moza zaliczyc wkladanie i wyjmowanie smoka oraz przy zasypianiu trzyma go sobie reka, zeby nie wypadl.


My też :-):-):-)

A teraz wqurzam Małego w następujący sposób - jak przystawiam Go do cycusia (a ma smoczek w dzióbie) to czekam aż go wyjmie lub wypluje :-D Jedno woleć - sztuka niemowlęcego wyboru :blink:
 
ooooooooooooooo jeszcze nas tu nie było :)
A więc nasz Franczesko potrafi:
przewracać się z brzucha na plecy i na odwrót, a właściwie turla się do momentu aż mu miejsca nie brakuje
siedzi sam i sam siada jęśli ma się po czym podciągnąć
staje z pozycji siedzącej łapiąc się mebli, mamy spódnicy czy taty nóg.przesuwa się na boki w pozycji stojącej np przy łóżku.
pełza po całym mieszkaniu goniąc naszą Perełkę ( pinczerka )
wstaje na rączkach i stopach z pozycji leżącej i buja się
klęczy ale nie lubi tego i pewnie predzej bedzie chodził jak raczkował :)
woła "mamamamamamamama" i "eeeeeeeeeeeeeee"jak chce zwrócić uwagę kogoś
jak zrobi kupę to unosi pupę do góry i stęka
bawi się jedną zabawką bardzo długo
reaguje na swoje imię
podnosi rączki do góry kiedy chce żeby wyciągnąć go z wózka albo krzesełka
wytyka język kiedy ktoś robi to samo
je samodzielnie z rączki biszkopty, chrupki czy herbatniki
próbuje pić z kubka niekapka
wożony w jeździdełku siedzi sztywno i oddaje dziwny odgłos
teraz jest na etapie nauki"papapapa" i "kosi kosi"
noszony na rękach ogląda moje uszy,wkłada palce do oka i z całej sily łapie za włosy

nie wiem co jeszcze :) ale chyba codzień dochodzi coś nowego ostatnio, wiele rzeczy robi od dawna :)


no i smoka też wkłada i wyciąga

zapomniałabymo najważniejszym ściaga skarpety i wcina tylko bose girki z rajstopkami nie przypadły mu do gustu hehe

no i od 3 tygodni kąpiemy go w dużej wannie bo chlapie jak szalony (tzn. mala wanna wstawionado dużej)
 
Ostatnia edycja:
moj jak na razie to staje na czworaka i buja sie wprzod i tyl, pelza po calym pokoju i nawet sprawnie mu to idzie :) z pozycji lezącej na brzuszku lapie zabawki wiszące w macie

no i od kilku dni jak lezy na czworaka to spina sie na stopy i glowie, w rekach chyba nie ma tyle sily, czasem sie boje ze krzywde sobie zrobi
ha i cwaniak jak sie go probuje posadzic to nie chce siadac tylko nogi do stania ustawia
 
reklama
Kurcze moja Ola w porównaniu z waszymi dzieciaczkami to mało robi ale może to przez te wszystkie szpitale i operacje jest troszke osłabiona i trzeba jej więcej czasu, wogóle jest leniuszkiem i najlepiej jak mamusia na rączkach trzyma a ona zwiesi się i odpoczywa :tak: . A co potrafi :
- odwraca się na boczki, praktycznie tylko tak zasypia
- owraca się z plecków na brzuszek ale żadko, odwrotnie jeszcze nie
- podnosi główke do siadania
- trzymana za raczki siada ale jeszcze sama nie usiedzi bo sie kiwa :tak:
- obraca się wokół własnej osi
- wyciąga rączki po herbatke i sama wkłada flaszke do buzi
- stópki no cóż to chyba nigdy jej nie zainteresuje, żadnego ssania jak przystawiam jej stópke do buzi to śmieje sie w głos jakbym coś dziwnego robiła
- wyjmuje smoczka i sama wkłada do buzi
- reaguje na imie ale tylko jak mówi sie Olunia :tak: cwaniara
- zabaweczki ładnie przekłada z jednej rączki do drugiej
- tańczy przy piosence schnappi - jak ją słyszy to cała podskakuje, i macha nóżkami jak szalona
- tu wiem że nie wszystkie pochwalicie ale mała uwielbia oglądać tv :tak: nie wszystko oczywiście bo tylko miodowe lata, i klub myszki miki - reszta ją nie interesuje
 
Ostatnia edycja:
Do góry