reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwoj naszych pociech - pierwszy zab, pierwszy krok, pierwsze slowo....

ja jak ide do poloznej to ona ma taka mate,z cm ,kladziemy na nia malego ja trzymam mu glowke a ona robi tak zeby wyprostowal nozki,lub na odwrot i tak mierzymy

ja kupuje ubranka na 74 lub 80

u mnie tak samo mierzyli malego i nigdy w te miary nie wierze bo jest dokladnie tak jak u Gabrysi, mowia mi ze dziecko ma 62cm a on od dawien dawna nosi 68 lub wieksze bo pozostale sa za male:tak::tak:
 
reklama
Moze i czasmi zle mierza ale mi sie wydaje ze to tez zalezy od ubranek bo rozmiar rozmiarowi nierowny.Kazda marka ma swoj szablon od ktorego szyja wszystkie ciuszki.
 
Dziewczyny martwie sie troszke tym moim rozrabiakiem :)
Chodzi o to ze zrobil sie strasznie leniwy,klade go na brzuchu to zaraz przyklada glowe nie chce jej trzymac w gorze,i rozklada rece :zawstydzona/y: jakies 2 tygodnie temu zaczal sie przekrecac zrobil to pare razy a teraz przestal,
nie wiem czemu tak?czy wasze maluchy tez tak mialy?tu widze dzieci w jego wieku juz siedza :) wiem ze kazde dziecko jest inne.ale to moja pierwsza dzidzia i dlatego sie martwie...
 
Gabriela, nie ma się co stresować, każde dziecko jest inne i potrzebuje mniej czy więcej czasu na nabycie nowych umiejętności. Moja Julka miała niecałe 2 mce i dźwigała główkę pewnie, a Ania nie miała trzech i jeszcze leżała i podnosiła. A teraz? podnosi ślicznie na przedramionkach, umie się turlać po łóżku, czego Julka nie umiała... zdarzają się dzieci, jak Ninka Ani, że staną na nóżkach, a są takie jak Twoje, że potrzebuje więcej czasu. Jedyne, to co mogę Ci doradzić - nie martw się i daj małemu czas :tak:


A wczoraj mierzyłam i ważyłam moje gwiazdki:

Julka 12.800 i 84 cm, a Ania 6300 i 67 cm :-)
 
Mój mały przy ostatniej wizycie mierzył 72 cm-i narazie nosi rozmiar 74- i lezy idealnie. Niedługo pewnie wyrośnie.
No i szok,bo już ponad tydzień jak leży w leżaczku, czy jak go trzymam na rękach to mocno się dźwiga i siedzi. Do tej pory dzwigał się bez trzymanki-i bardziej się męczył. A teraz wykombinował by sobie pomóc
 
reklama
Do góry