reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy dziecka

Monikall01

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Październik 2018
Postów
42
Witam wszystkie mamy jestem w 23tc ruchy czuje od 17/18 nie czułam jakiś bąbelków czy skrzydeł motyla jak jest to zazwyczaj opisywane tylko od razu stuknięcia takie delikatne puknięcia w podbrzusze od samego początku czuje je również mój partner kiedy kładę się na plecach i przyłożymy dłonie do brzucha czujemy jak mała stuka do nas i to już od tego 18tc przez to że zawsze byłam szczupła. Jednak to już ponad miesiąc a te ruchy wgl się nie zmieniają słyszałam że ruchy z tygodnia na tydzień stają się coraz mocniejsze z czasem nawet bolesne u mnie tak Się nie dzieje są cały czas delikatne czasami mała nie rusza się cały dzień dopiero wieczorem daje popis zastanawia mnie to troszkę czemu te ruchy nie stają się silniejsze i częstsze? Jak to było u was? Kiedy pojawiają się te takie wyraźne kopniaki? Bo ja nadal czasem muszę się mocno wsłuchać w swoje cialo żeby coś poczuć ;(
 
reklama
Rozwiązanie
Mocne i regularniejsze kopniecia to dopiero pozniej czuc. 26-28 tydzien. Na etapie 23 tygodnia czulam najbardziej wieczorem tylko na linii majtek. Teraz jestem w 34 cały brzuch skacze, ale ruchy nie bola.
Jeszcze ma dużo miejsca w brzuszku i pewnie dlatego nie czujesz mocniejszych ruchów ;) zaczekaj jeszcze trochę jeśli lekarz mówi że jest ok to znaczy że tak jest
 
Witam wszystkie mamy jestem w 23tc ruchy czuje od 17/18 nie czułam jakiś bąbelków czy skrzydeł motyla jak jest to zazwyczaj opisywane tylko od razu stuknięcia takie delikatne puknięcia w podbrzusze od samego początku czuje je również mój partner kiedy kładę się na plecach i przyłożymy dłonie do brzucha czujemy jak mała stuka do nas i to już od tego 18tc przez to że zawsze byłam szczupła. Jednak to już ponad miesiąc a te ruchy wgl się nie zmieniają słyszałam że ruchy z tygodnia na tydzień stają się coraz mocniejsze z czasem nawet bolesne u mnie tak Się nie dzieje są cały czas delikatne czasami mała nie rusza się cały dzień dopiero wieczorem daje popis zastanawia mnie to troszkę czemu te ruchy nie stają się silniejsze i częstsze? Jak to było u was? Kiedy pojawiają się te takie wyraźne kopniaki? Bo ja nadal czasem muszę się mocno wsłuchać w swoje cialo żeby coś poczuć ;(
To zależy też od ułożenia łożyska. U mnie 20+1, trzecia ciąża i ruchy są co raz wyrazniejsze, ale tak jak piszą dziewczyny -nie ma powodu do obaw. Maluch ma dużo miejsca, on sie tam wierci caly czas (kiedy nie śpi), z czasem bedzie mocniej. W koncu będziesz chciała wrócić do czasów kiedy kopał lekko ;)
 
U mnie początkiem 3 trymestru ruchy stały się dopiero bolesne. Pierwsze ruchy poczułam w 16 tygodniu. W 18 juz były widoczne gołym okiem. W 23 tygodniu dziecko ma jeszcze bardzo dużo miejsca. Ruchy z takiego tygodnia ciąży jeszcze nie bolą. Spokojnie z czasem się to zmieni :)
 
Chyba też od progu bólu zależy. Ale jeszcze za wcześnie na mocne kopnięcia. U mnie koło siódmego miesiąca zaczęły na sile przybierać.
Zawsze słyszałam że kiedy dziecko kopnie w żebra to łzy do oczu napływają, a ja takie kopniaki dostawałam i czułam je tylko odrobinę mocniej niż te normalne i żadnych łez nie było. :p
 
reklama
Chyba też od progu bólu zależy. Ale jeszcze za wcześnie na mocne kopnięcia. U mnie koło siódmego miesiąca zaczęły na sile przybierać.
Zawsze słyszałam że kiedy dziecko kopnie w żebra to łzy do oczu napływają, a ja takie kopniaki dostawałam i czułam je tylko odrobinę mocniej niż te normalne i żadnych łez nie było. :p
To też zależy od temperamentu malucha :D
 
Mocne i regularniejsze kopniecia to dopiero pozniej czuc. 26-28 tydzien. Na etapie 23 tygodnia czulam najbardziej wieczorem tylko na linii majtek. Teraz jestem w 34 cały brzuch skacze, ale ruchy nie bola.
 
Rozwiązanie
Do góry