reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy dziecka

Aleksandra2296

Aktywna w BB
Dołączył(a)
10 Październik 2021
Postów
78
Hej wszystkim 😉 Jutro zaczynam 20tc i moje pytanie do Was to czy to normlane że nie czuję jeszcze jakoś specjalnie ruchów dziecka w brzuchu? Na usg wszystko jest w porządku ale z tego co czytam większość mam czuje od 17tc już jakieś bulgotanie 🙈 Są momenty gdzie czuje jakas bańkę gdy przyłożę dłoń mocniej do brzucha ale jest to rzadko i zastanawiam się czy to na pewno moja córeczka czy jelita czy co 😔 Narzeczony gdy przykłada ucho do brzucha, mówi że słyszy jakby się coś obijało albo jakieś w puknięcia ale ja nie mam totalnie pojęcia jak to odróżnić od prac jelit właśnie  Dodam że jest to moja pierwsza ciąża
 
reklama
Hej ,ja poczułam dopiero w 21 tc ,I to też nie było nie wiadomo co ,spokojnie dziecko ma jeszcze dużo miejsca, później będziesz Czuć hah
 
A łożysko na której ścianie masz ? Jak na przedniej to ruchy można czuć później. Ja w drugiej ciąży zaczęłam czuć dopiero około 22tc.
 
Ja jestem w pierwszej ciąży, łożysko na przedniej ścianie dzisiaj 23+5 i ruchy czuję od niedawna. Dopiero teraz powoli robią się nieco mocniejsze :)
 
Dużo zależy od tego, jak masz umiejscowione łożysko- bo czasem to ono tłumi ruchy 🙂 ja dziś równy 24 tc i ruchy czuję już od dobrych 4 tygodni, ale to nie na zasadzie, że mam takie kopniaki od małego, że mi oczy z orbit wychodzą - tylko czuję, że się rusza, kopie nóżkami itd. U mnie to też jest inaczej bo ja jestem plus size i brzuszek zawsze miałam, więc póki co młody ma tam miejsce. Napewno dziewczyny szczupłe czują te ruchy mocniej. Jak się rusza/kopie i przykładam rękę do brzucha, to nagle jest spokój 🤣Nie martw się nic, wszystko jest dobrze 🙂
 
Dużo zależy od tego, jak masz umiejscowione łożysko- bo czasem to ono tłumi ruchy 🙂 ja dziś równy 24 tc i ruchy czuję już od dobrych 4 tygodni, ale to nie na zasadzie, że mam takie kopniaki od małego, że mi oczy z orbit wychodzą - tylko czuję, że się rusza, kopie nóżkami itd. U mnie to też jest inaczej bo ja jestem plus size i brzuszek zawsze miałam, więc póki co młody ma tam miejsce. Napewno dziewczyny szczupłe czują te ruchy mocniej. Jak się rusza/kopie i przykładam rękę do brzucha, to nagle jest spokój 🤣Nie martw się nic, wszystko jest dobrze 🙂
Mysle ze Wiecej miejsca to bardziej od typowych gabarytow jak długość tułowia, szerokosci bioder a nie ilości tkanki tłuszczowej ktora to miejsca zabiera bo osadza sie tez w srodku organizmu i podskornie gdzie tą skórę rozciąga 😆

Ja jestem taka sama w tej 4 ciazy a ruchy czulam później bo i łożysko na przedniej scianie i zapewne dzidzia układała się inaczej bo od jej położenia i ruchliwości tez zależy. W tej ciazy po 18 tyg po trochu i teraz w 21+3 moge powiedzieć że czuje juz mocniejsze kopniaczki z imptetem( ee wcześniejszej byl to 18tydzien) ale w zależności, od ułożenia malca bo jeszcze wciąż mają duzo miejsca. I wciąż nieregularne
Moja mama mowila ze z Bratem ktory byl 5ty ruchy cala Ciąże czuła bardzo stłumione i musiała sie specjalnie układać itd. aby sprawdzić czy żyje.. Taki typ też a ja kopalam z czasem tak ze widać było przez Kołdrę 😆
Za to po Porodzie na odwrót
 
reklama
reklama
Do góry