reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy naszych Maleństw

reklama
Ja czuję szkrabka od ok 14-15 tyg, na początku miałam wielkie wątpliwości czy to faktycznie dziecko, ale teraz juz wiem ze to nie jelita :)Najbardziej czuję jak zjem np czekoladę czy coś słodkiego ,a dzis np otworzyłam oczy i maluszek przywitał mamuśke :-D no i zdarzyło sie ok 3 razy takie uczucie jakie maluch zrobił fikołka albo sie szybko przekręcił- KOCHAM TEN RUCHY :) choc czasem ma leniwe dni i nie czuje np 1-2dni nic !
 
Ja jeszcze nie czuje ruchów malenstwa ale to dopiero 15 tydz i pierwsza ciąża. Mam nadzieję że już nie długo zacznie kopać mamusię :) Gratuluję mamusiom które już czują swoje dzidziolki. :)
 
Dziewczyny mam pytanko?
Przed momentem poczułam takie krótkie ukłucia w dole brzucha, po lewej stronie. Kilka takich ukłóc, nie były za przyjemne.
Położyłam sie więc i trzymałam tam rękę i poza ukłuciami tez czuje takie jakby lekkie bulgotanie - myślicie, że to to? Czy takie ukłucia sa normalne, czy to nie jest pozytywny objaw?
 
Cornelka ja osobiscie często praktycznie codziennie po obiadku odczuwam te uklucia,ale wiem ze na tym etapie ciązy malenstwo jest wlasnie na dole brzucha,ale czy mozna to zaliczyc do ruchow to nie mam pojecia,napewno nie ma powodu do niepokoju bo ja to konsultowalam to z moim lekarzem:-)
 
Ja jeszcze nie czuję ruchów...ale już od dwóch dni wytężam swoją uwagę, bo moja siostra w pierwszej i drugiej ciąży zaczęła odczuwać ruchy właśnie w 16.tygodniu :) dziś w nocy śniło mi się, że z lewej strony brzucha tak mocno kopie mnie maluch, że aż sprawiało mi to ból i się obudziłam i zwątpiłam, czy to sen czy real hehe ;) ale myślę, że jeszcze kilka dni i poczuję ruchy :)
 
Dziewczyny mam pytanko?
Przed momentem poczułam takie krótkie ukłucia w dole brzucha, po lewej stronie. Kilka takich ukłóc, nie były za przyjemne.
Położyłam sie więc i trzymałam tam rękę i poza ukłuciami tez czuje takie jakby lekkie bulgotanie - myślicie, że to to? Czy takie ukłucia sa normalne, czy to nie jest pozytywny objaw?

mysle ze to bardzo mozliwe ze to to :)

ja wczoraj polozylam sie i czekalam na wybrzuszenie, ale nieee, moja dzidzia nie miala zamiaru sie wypychac jak przedwczoraj :/ szkoda :) bo to cudowne bylo :) czekam, niedlugo sie zacznie codziennie :)
 
mysle ze to bardzo mozliwe ze to to :)

ja wczoraj polozylam sie i czekalam na wybrzuszenie, ale nieee, moja dzidzia nie miala zamiaru sie wypychac jak przedwczoraj :/ szkoda :) bo to cudowne bylo :) czekam, niedlugo sie zacznie codziennie :)

To zdecydowanie musiało być to :-) pare minut póxniej siedziałam wciąż trzymając rękę w tym miejscu i poczułam takie jakby puknięcie od środka, całkiem wyraźne, cgoć delikatne :-)

Tez czekam aż zacznie się codziennie :-)
 
reklama
Ja w zeszłym tygodniu poczułam parę razy delikatnie, ale wczoraj wieczorem to aż się wystraszyła, musiała się dzidzia mocno przekręcić bo bum było dosyć konkretne. W pierwszej ciąży poczułam w 19 tygodniu a teraz w 16. I tak mi się wydaje że mój drugi potomek dużo bardziej ruchliwy będzie, Olisia czułam delikatnie i bardzo rzadko taki śpioch z niego był:eek::szok:
 
Do góry