reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rumień wielopostaciowy

Lekarz nei znalazl przyczyny natomiast zachodiz w głowe ze tak maly brzdac zachorowal, wydaje m i sie ze to najlagodniejsza postac aczkolwiek nei wiem poki co ma plamy na calym ciele i wyglada to koszmarnia=e a i te plamy znikaja i powracaja. mam jego zdjecie ale moze na maial bym Ci wyslala ??? goraczki juz nei ma natomiast jest oslabiony noi sie poci wiecej niz zwykle. Lekarka kazala obserwowac i nic nie robic. Gdyby sie pojawila goraczka to mam jechac do szpitala gdyby zaczely podchodzic woda to tez do szpitala. Jak to dlugo moze trwac czy moge wychodzic na dwor ??
pozdrawiam katarzynkka bede wdzieczna za odpowiedz :)
 
reklama
Katarzynko u nas rumień dokladnie tak samo wyglądał. Przeszło po dwóch miesiącach bez najmniejszego śladu. Na dwór wychodziliśmy bez obaw, zresztą żaden z lekarzy na ten temat nic nie wspominał. Poza tym nic się nie działo, żadnej gorączki, pęcherzy itp. Rzeczywiście zmiany rumieniowe pojawiały się, potem blakły i pojawiały się w innym miejscu. U Marcina tylko prawa część ciała była zaatakowana. Zaczęło się prawej rączce w miejscu szczepienia MMR II. Najpierw były krosty, po paru dniach zmiany sie rozlały (otoczka z czerwoną plamką pośrodku) no i w końcu zaczeły schodzić niżej na rączce i pojawiły się też nad prawym kolanem. I tak sobie wędrowały po prawej ręce i nodze. Przeraziłam się jak zeszły juz do linii nadgarstka ale w tym momencie zaczęły się cofać. Po paru dniach znikneło jak ręką odjął. Młody w tym czasie zachowywał się normalnie, gdyby nie te zmiany nikt by nie wiedzial że coś jest nie tak. Możesz spróbować poszukać sama przyczyny, nie wiem czy lekarz zlecił badania na pasożyty, lamblie, białko CRP itp. Czasami przyczyną mogą być problemy z migdałami czy jakiś inny stan zapalny w organizmie. Również może to być odczyn poszczepienny jak i po leczeniu np. antybiotykami. Również tak może objawiać się zakażenie wirusem Herpes Simplex (czyli wirus opryszczki). Ale czasami przyczya pozostaje nieznana. Nie martw się, napewno zmiany ustąpią i wszytsko będzie dobrze. Już parę mam do mnie pisało w tej sprawie i okazywalo się potem że zmiany ustępowały bez śladu. Pozdrawiam ciepło
 
Dziekuje Ci ANiu z aodpowiedz , uspokoilas mnie bardzo. Jacek ma całe ccialko zaatakowane i lewa i prawa strona najpierw goraczkowal przez piec dni teraz ma znowu osłabienie poza tym wszytsko ok je bawi sie. Moja lekarka dala mi skierowanie do szpitala i mowila ze jak bedzie goraczka badz beda podchodzily woda to mam natychmiast jechac. a jak ze słońcem czy mozan na sloncu przebywac oczywiscie chodzi mi nie o wystawianie na slonce tylko jak bedzie sloneczna pogoda czy moeg wychdzic z nim na dwor??? Ma tez male krostki oprócz tych plam czy Twoj synek tez mial???
Pozdrawiam Katarzynkka.
 
Witam,
Przyznam się bez bicia, że nie jestem już dzieckiem, ale dzisiaj zdiagnozowano u mnie syndrom Stevensa-Johnsona, a w internecie jest bardzo mało informacji. U mnie w ciągu ostatnich 7 miesięcy trzy razy zdarzył się powrót tego zespołu. Wcześniej nie miałem z nim do czynienia. Dermatolog powiedział, że nie skieruje mnie na żadne badani, bo tego się nie leczy. Ale może Wy z własnego doświadczenia polecicie mi jakieś badania.
I teraz pytanie na które nie mogę znaleźć nigdzie żadnej wzmianki. Czy rumień postaciowy może być powodowany przez spożycie określonego pokarmu? Ja w ogóle nie pijam toniku, ale 3 razy jak mi rumień wystąpił to tego dnia piłem tonik. Może zbieg okoliczności, a może coś w tym jest?

Dzięki za info.
 
kiedyś miałam własnie tą chorobę. teraz mam 15 lat,było to kilka lat temu, może miałam wtedy 8 lat... lekarze stwierdzili,że jest to ospa[ale ospę już przechodziłam] lekarz rodzinny przepisał mi leki na własnie na ta ospę które spożywalam,lecz jestem alergiczką i mam alergię na prawie wszystko. po jakimś czasie brania tych leków zamieniało sie to w dziwne filoletowe plamy,więc pojechaliśmy do szpitala. lekarze stwierdzili ze jestem uczulona na lekarstwa ktore przyjmowałam i stąd własnie ten rumień wielopostaciowy. w szpitalu leżałam ok. tygodnia,ale ślady po tych krostach zostały mi na dłuzszy czas,podejżewam ze ok miesiąca.
 
Do góry