reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

*S U P E R rada na K A T A R *

Dołączył(a)
14 Luty 2005
Postów
3
Hej dziewczyny;)
Jestem mamą dokłądnie 4 miesięce. Mój synek od dwóch dni ma straszny katarek, który przeszkadza mu w spaniu. Próbuję czyścić nosek gruszką, co pomaga tylko na chwilę. Może znacie jakieś domowe sposoby aby temu zaradzić. Pozdrawiam
 
reklama
Proponuję nawilżanie powietrza i wkrapianie do noska płynu Dalber, w ostateczności krople do nosa. Przede wszystkim niech śpi na wysokiej poduszce to pomaga.
 
Jeśli nie masz nawilżacia to dobrze jest powiesić mokrą pieluszkę na łóżeczku,albo postawić miskę z gorącą wodą pod kaloryferem. Kropli staraj się unikać, chyba ze już nic innego nie pomaga. Pozdrawiam :-)
 
Powiesiłam mu pieluszkę wypłukaną w gorącej wodzie + maść ichtiolowa, trochę to orzeżwiło powietrze i lepiej mu się oddycha.Mam nadziejęże ten katarek długo nie potrwa. :)
 
Moj synek od wczoraj ma katarek.Leci mu normalnie woda z noska.Daje mu wit.C i herbatke na przeziębienie,ale dalej mu leci.Non stop czyszcze mu gruszą do noska ale i tak caly czas ta woda leci.Lekarka powiedziałą,że teraz taka pogoda zdradliwa.I mam czekać,aż przejdzie.
Tylkoze w nocy synek nie może spać,bo ma zapchany nosek i ciężko mu się oddycha.
Jak mogę mu jeszcze pomóc z tym katarkie???
Piszcie swoje rady.
 
Ewcia ja przy katarku robię tak - psikam Sterimarem i ściągam gruszeczką, na noc Nasiwin żeby się łatwiej oddychało, jak katarek leci na gardełko i kaszle to 2 razy dziennie psikam Tantum Verde w sprayu do tego lekarz polecił nam olejek sosnowy do kąpania i nad główką maego nan noc wilgotna pieluche skropić tym olejkiem będzie mu się łatwiej oddychało. Wszytsko z zalecienia lekarza. Pozdrawiam
 
Witaj Ewo! :)
Mam tez ten sam problem,bo Fil od soboty ma katar.Lekarz powiedział prawdę,że katar to nic takiego,dopóki nie ma gorączki.Trzeba oklepywać delikatnie i jak najwięcej kłaść na brzuszku,żeby spływało.Ulżyć można zakraplając solą fizjologiczną,pięknie się oczyszcza,kicha i naprawdę lżej oddycha.:):).
A wszystkie leki,trzymać jak najdłużej od Maleństwa,póki nie ma konieczności,nic nie podawać.
Zawsze byłam zwolenniczka natury,mam dwoje dorastających dzieci i rzadko chorowały,córka wcale,a ma 8 lat:):).
Pozdrawiam Was bardzo ciepło,
trzymajcie się i powodzenia w walce z katarem.
 
Ja w przypadku kataru używam Dalber do nosa, maść Pulmex na klatke piersiową i plecy. A przede wszystkim włączam na noc nawilżacz. Oprócz tego spacery na świeżym powietrzu.
 
reklama
dzięki za rady.
Rybka 29 ja też małemu daje sół fizjologiczną i non stop mu leciało z noska i kichał,aż w końcu chyba wykichał, bo teraz jakoś mało mu leci.
Ale zobaczymy jak będzie w nocy,bo wczoraj to nosek mu się zapychał i płakał strasznie.
 
Do góry