reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

*S U P E R rada na K A T A R *

Mnie polecano na katarek maść majerankową. Smaruje się nią pod noskiem. Ma pomagać w tym, żeby katarek wyplynąl z noska. Sama nie jestem przekonana czy ta maść pomagala, ale byla niedroga no i to jescze chyba taka w miarę bezpieczna metoda. W końcu dziecko nie moglo mi powiedzieć czy mu lepiej. Ale czemu nie spróbować.
Przy większym katarze z gorączką lekarz przepisywal mi nasivin.
 
reklama
Witajcie!
Mała najpierw miała różyczkę a teraz dopadł ją okropny katarek.Dziś od rana leci jej z noska ciurkiem a przy kichaniu wylatują całe "gluty".Smaruje jej pod noskiem maścią majerankową i chyba to pomaga bo często kicha i katar schodzi. Czy macie może jeszcze inne sposoby na katar?A co ze spacerkiem?Możemy się przejść?Jest przecież taka piękna pogoda.
Pozdrawiam
 
Jeśli dziecko ma katarek to dobrze jest pod główkę podłożyć podusie do spania, co wydzielina nie będzie zatykać noska. Należy oczyszczać nosek solą fizjologiczną a gdy katarek jest naprawdę uciążliwy to można użyć prze 4 dni kropelki NEsivin dla dzieciaczków. Ale to już w ostateczności bo kropelki nie są ogólnie zalecane. Dziecko powinno być jak najwięcej w pionowej pozycji albo na brzuszku to wydzielina będzie wypływać.
A co do spacerków to uważam że możesz, pogoda jest naprawdę super. Gdyby padał deszcz i był silny wiatr to raczej nie jest zalecane wychodzenie. życzę miłego spacerku. Pozdrawiam
 
CHCE SIE Z WAMI PODZIELIC PORADA MOJEJ PANI PEDIATRY .... :D

OTOZ MOJA EWA MA KATAR :-[ I PANI DOKTOR PORADZILA NAM ZEBY ZAPOSZCZAC W NOSEK POKARM Z PIERSI ... PONIEWAZ ZAWIERA ON PRZECIWCIALA I ROZNE SUPLEMENTY KTORE WYGONIA BAKTERIE Z NOSKOW NASZYCH MALUSZKOW ...


odciagnac troche do kieliszka a pozniej pipeta wlac pare kropelek do noska - i nawet jak scieknie do gardelka to dziecko nie bedzie plakac bo przeciez zna smak pokarmu - POZDRAWIAM
 
To może być ciekawe........szkoda że już nie karmię.....teraz by się przydało , bo Damian ma katar.
 
dzisiaj będąc u pediatry zapytałam się jej o zakrapianie noska mlekiem. Odpowiedziała mi że jest to metoda jej babci, tak samo jak leczenie uryną. Ona nie poleca tej metody, ale jeżeli jakaś matka będzie chciała ją zastosować to ona nie będzie odradzała, bo matki wiedzą (intuicyjnie) co dal dziecka jest dobre. Medycyna przez ten czas bardzo poszła do przodu i na rynku są dobre farmaceutyki. Hmm.... ciekawe czy w razie czego zdecyduje sie na zakropienie noska mlekiem.


tuśka21 - próbowałaś? pomogło?
 
witam wszystkie mamy i prosze o rade. mój synek ma 12dni i od 4 dni ma zatkany nosek i przez to nie może spać i często sie budzi. był u niego lekarz i powiedział że to nie koniecznie katar przepisał sól fizjologiczną i mam odciągać gruszką.
stosuje się do tych zaleceń ale jemu nie przechodzi dalej się męczy.
czy któraś miała podobny problem??
proszę o poradę
 
reklama
mo mały zachorował jak miał 10 dni lekarz też przepisal mu sól ale ja kupiłam w aptece krople TETRISAL i krople do inhalacji ułatwiające oddychanie no i pomogło maly pozbył się kataru od tej pory uzywam tylko to jak ma katarek
 
Do góry