reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sączenie się wód płodowych

Rozwiązania
0
Witam. Jestem aktualnie w 32 tygodniu ciąży.
W zeszłym tygodniu zaczęły odchodzić mi wody płodowe. Trafiłam na oddział patologii ciąży i jestem już tutaj tydzień czasu. Prócz sączących się wód płodowych wszystko jest w normie. Mały rozwija się bardzo dobrze. Waży już 1.800 kg. Żadnych skurczy nie ma. Wszystko w normie. Dostałam sterydy na płuca, antybiotyki. Jestem pod stała kontrola lekarza, ktg, usg, posiewy i inne cuda. Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji? Jak długo lezalyscie na patologii.? Mi mówią, że aż do porodu. Jedni lekarze mówią, że wytrzymam do 34 tygodnia, inni nie wiedzą.. Szczerze mówiąc nie wiem na czym stoję.
Pozdrawiam.

reklama

Destino

Fanka BB :)
Miasto
Kraków
Rozwiązania
1
Witam. Jestem aktualnie w 32 tygodniu ciąży.
W zeszłym tygodniu zaczęły odchodzić mi wody płodowe. Trafiłam na oddział patologii ciąży i jestem już tutaj tydzień czasu. Prócz sączących się wód płodowych wszystko jest w normie. Mały rozwija się bardzo dobrze. Waży już 1.800 kg. Żadnych skurczy nie ma. Wszystko w normie. Dostałam sterydy na płuca, antybiotyki. Jestem pod stała kontrola lekarza, ktg, usg, posiewy i inne cuda. Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji? Jak długo lezalyscie na patologii.? Mi mówią, że aż do porodu. Jedni lekarze mówią, że wytrzymam do 34 tygodnia, inni nie wiedzą.. Szczerze mówiąc nie wiem na czym stoję.
Pozdrawiam.
Najlepiej dla was jak zostaniecie do porodu. Trzeba kontrolować czy nie rozwija się stan zapalny, bo wtedy trzeba szybko podać antybiotyk lub rozwiązać ciążę. Twój maluszek dostał steryd na rozwój płuc. Jest już na tyle duży i czas w jakim jesteś na tyle bezpieczny, że przedwczesny poród nie powinien przynieść komplikacji. Jak ciało będzie ok i nie będzie stanu zapalnego, to możecie wytrzymać nawet do 38tc. I tego ci zycze. Może nie jest to dla ciebie komfortowe, ale dla dziecka najlepsze rozwiazanie

Paulaa1987

Rozwiązania
0
To zależy czy sączenie wód to był jednorazowy epizod, czy np 2-3 razy się pojawił w niewielkiej ilości u ustąpił - i w kolejnych dniach badania na obecność wód będą negatywne, wyniki badań będą nie do zarzutu i nie będzie stanu zapalnego, i absolutnie żadnej infekcji w pochwie, układzie moczowym, ilość wód płodowych w normie oraz zapisy KTG i wzrost maluszka w normie, wówczas przy takim stanie mogą podjąć decyzje np. za tydzień lub w 34 tygodniu, ze wypuszcza Cię do domu do porodu. Natomiast jeśli masz wyciek wód płodowych codziennie (nawet s niewielkiej ilości) lub jakikolwiek stan zapalny lub infekcje to absolutnie żaden szpital Cię nie wypuści (i dla własnego i maleństwa dobra lepiej być w szpitalu) - będą leczyć stan zapalny lub infekcje i obserwować stan wód płodowych, sprawdzać CRP, bo w każdej chwili może przy wycieku wód płodowych dojść do infekcji (nawet jeśli dziś wyniki są Ok). Musisz zmienić nastawienie, ze to bardzo dobrze, ze jesteś s szpitalu bo każdy dzień a brzuszku dla maleństwa to lepszy start - niż się codziennie zastanawiać kiedy wyjde ;) ja leżałam w szpitalu w tej ciąży od 33 do 35 tygodnia ze względu na prawie zgładzona szyjkę i raczej codziennie modliłam się, żeby mnie nie wypuszczali przypadkiem ze szpitala, bo czułam się bezpieczna pod ciągła kontrolą

Rozwiązania
0
To zależy czy sączenie wód to był jednorazowy epizod, czy np 2-3 razy się pojawił w niewielkiej ilości u ustąpił - i w kolejnych dniach badania na obecność wód będą negatywne, wyniki badań będą nie do zarzutu i nie będzie stanu zapalnego, i absolutnie żadnej infekcji w pochwie, układzie moczowym, ilość wód płodowych w normie oraz zapisy KTG i wzrost maluszka w normie, wówczas przy takim stanie mogą podjąć decyzje np. za tydzień lub w 34 tygodniu, ze wypuszcza Cię do domu do porodu. Natomiast jeśli masz wyciek wód płodowych codziennie (nawet s niewielkiej ilości) lub jakikolwiek stan zapalny lub infekcje to absolutnie żaden szpital Cię nie wypuści (i dla własnego i maleństwa dobra lepiej być w szpitalu) - będą leczyć stan zapalny lub infekcje i obserwować stan wód płodowych, sprawdzać CRP, bo w każdej chwili może przy wycieku wód płodowych dojść do infekcji (nawet jeśli dziś wyniki są Ok). Musisz zmienić nastawienie, ze to bardzo dobrze, ze jesteś s szpitalu bo każdy dzień a brzuszku dla maleństwa to lepszy start - niż się codziennie zastanawiać kiedy wyjde ;) ja leżałam w szpitalu w tej ciąży od 33 do 35 tygodnia ze względu na prawie zgładzona szyjkę i raczej codziennie modliłam się, żeby mnie nie wypuszczali przypadkiem ze szpitala, bo czułam się bezpieczna pod ciągła kontrolą
Wody wyciekają raz więcej, raz mniej. Ale nic oprócz tego się nie dzieje.

hania4899

Rozwiązania
0
Ja miałam taką sytuację w pierwszej ciąży. Brałam luteinę, ciągle KTG, badania. Monitorowali poziom wód płodowych, stan dziecka. W 34 tygodniu nawet skracała mi się szyjka. W 36 lub 37 tygodniu ciąży odstawili luteinę, a mimo to urodziłam dzień po terminie przez wywoływany poród.

Rozwiązania
0
Ja miałam taką sytuację w pierwszej ciąży. Brałam luteinę, ciągle KTG, badania. Monitorowali poziom wód płodowych, stan dziecka. W 34 tygodniu nawet skracała mi się szyjka. W 36 lub 37 tygodniu ciąży odstawili luteinę, a mimo to urodziłam dzień po terminie przez wywoływany poród.
Do końca porodu byłaś w szpitalu?

reklama
Rozwiązania
0
Wody płodowe mam w normie. CRP1. Skurczy brak. Odstawili mi antybiotyk. Czekam jeszcze na posiew. Lekarz powiedział, że jak przyjdzie posiew "to zobaczymy". Jestem ciekawa co to oznacza.

hania4899

Rozwiązania
0
Do końca porodu byłaś w szpitalu?
Do 36 tygodnia mnie trzymali. Potem wyniki w normie, więc mnie wypuścili, kazali codziennie stawiać się na KTG. Potem znów położyli do szpitala na tydzień i w 39 TC wypuścili i kazali się stawić najpóźniej w terminie. Końcówka była ciężka, zwłaszcza że i nerki mi wysiadały.
To naturalne. Sprawdzają, czy nie doszło do zakażenia. Jeśli wyniki będą w porządku będą dalej czekać. Myślę, że nie puszcza Cię aż zbliżysz się do donoszonej ciąży. Ale jeśli wyniki będą dobre to wszystko jest możliwe.

Ostatnia edycja:
reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Paulinade 7 miesięczne niemowlę mniej się uśmiecha Rozwój i zabawy 3
L Martwię się o mojego 5 latka. BB psycholog dziecięcy radzi mamom 0
aniaslu Podzielę się z tobą. Idea i regulamin. Podzielę się z tobą. Miejsce wymiany. 8
Madziuska324 Ból piersi Potrzebuję porady 23
A Ciąża po poronieniu. Jak przestać się bać? Ciąża, poród, połóg 33
Węgorz Mam 17 lat a potrzebuje udać się do ginekologa. Potrzebuję porady 72
Węgorz Czy ten test jest pozytywny? 3 dni spóźnia mi się okres myślę spróbuję. Druga kreska bardzo bladziutka... Potrzebuję porady 15
V Kupa ? Jest się czym martwić ?- zdjęcie Niemowlaki 8
M 6 tydzień boje się ze coś jest nie tak Potrzebuję porady 18
B Prężenie się, gazy niespokojny sen Noworodek 44
F Starzejące się przedwcześnie lozysko Potrzebuję porady 2
Ewelina7x Cześć ja się chciałam was spytać na który wam to miesiąc wygląda ciąży??! Ciąża, poród, połóg 43
I Czy mogę zacząć się cieszyć ? Test Potrzebuję porady 20
Katarzyna32 Zbliżajacy się termin porodu a brak skurczy Ciąża, poród, połóg 11
Wiedźma_z_gór On niby się zgodził... Relacje rodzinne 5
M Mój 3 latek nie chce jeść ani załatwiać się w przedszkolu Przedszkolaki 14
Flowersik Starać się czy nie ;( Staramy się 32
U Katar i slinienie się Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 1
marina7 Co ile dni się starałyście w udanym cyklu? Staramy się 18
C Kiedy mogę się spodziewać owulacji? Potrzebuję porady 4
Domamicia Bardzo się niepokoje proszę o pomoc Ciąża, poród, połóg 35
aniaslu Proszę, nie ucz dziecka, że zabawnie jest bać się kogoś, kto wygląda inaczej Pytanie tygodnia 3
M Poród SN z tokofobią - zmusić się? Ciąża, poród, połóg 21
M Stymulacja - Późna Owulacja - Staranie się o dziecko Staramy się 6
R Dzieci, które nie chcą bawić się same. Potrzebuję porady 23
A Czy jest się czym martwić? Proszę o pomoc Potrzebuję porady 3
O Spóźnia się Staramy się 34
Olgaocz Po jakim czasie wiadomo ze udala się transfer?? Ciąża po inseminacji 13
A Brak miesiączki Potrzebuję porady 6
martini31 Sączące się wody płodowe w 24 tc Potrzebuję porady 261
Marzena_29 Jak rozwijają się wcześniaki Potrzebuję porady 9
D Ciąża z krwiakiem - czy któraś z mam się z tym zmaga? Przyszłe mamy 23
agatella93dw 4 tygodniowe dziecko zsunęło się z kolan na podłogę, z wysokości narożnika Noworodek 5
N Poczęcie w dni niepłodne Staramy się 34
Paulinax Kilkumiesięczne starania się o ciążę. Co dalej? jak działać? Jak sobie radzić? Staramy się 4
L Miesięczne niemowlę obraca się na brzuszek Potrzebuję porady 2
N po jakim czasie starań udało się wam zajść w ciążę? Staramy się 26
s.magdalena339 Pomocy! Poród się zaczyna???? Potrzebuję porady 9
s.magdalena339 Zbliżający się poród Ciąża, poród, połóg 3
nowamloda12 Spóźniająca się miesiączka Potrzebuję porady 3
A Napinanie się dziecka Potrzebuję porady 7
T Kiedy pierwszy raz się umówić do ginekologa Potrzebuję porady 3
8 Zanim się zdecyduje Adopcja 5
M Trzęsącą się Brodka, warga u niemowlaka Potrzebuję porady 2
L Jak można zarazić się cytomegalią Ciąża, poród, połóg 8
E Pochwalcie się swoimi brzuszkami mamy grudniowe i usg pociechy Galeria brzuszków 0
Ewela1990 Cukrzyca ciążowa. Ktoś może podzielić się doświadczeniem? Ciąża, poród, połóg 165