reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samopoczucie mamy - dolegliwości fizyczne i nie tylko...

nimfii

nadzieja umiera ostatnia
Dołączył(a)
21 Październik 2008
Postów
8 073
Miasto
kraków
Proponuje nowy watek....


Samopoczucie przyszłej mamy, oraz mamy już rozpakowanej ;-)


Męczy nas mnustwo fizycznych dolegliwości, oraz te, które nie pozwalaja nam zmróżyć oka w nocy - obawy itp.

Piszcie o mdłościach, bólach, watpliwościach, obawach, strachach.... Wszystkim co może wiązać się ze stanem ciała i ducha świerzo upieczonej mamy :-D
Oczekując wsparcia od innych :tak:


Pozdrawiam!
 
reklama
Miałam się też zapytać Was mamusie, jak tam Wasze brzuszki?

Widzicie już różnice w ich wyglądzie zewnętrznym?

W pierwszej ciąży do konca I trymestru nie bylo widać u mnie ciąży, a teraz.... Już od tygodnia nie moge zapiąć spodni. Teraz królują spódnice i tuniki, choć wczoraj zauwazyłam, ze nawet w rajtkach mi niewygodnie, bo ściskaja brzuszek.


Wyciągnełam z szafy juz odziez ciążową i planuje jeszcze zakup spodni elastycznych ciążowych.

Jeśli teraz mam taki brzuszek to pod sam koniec ciązy chyba mi wybuchnie :p
 
mnie tez od razu wszystko sciska a brzuch mam wywalony. No i mdlosci w tym tygodniu zaczely mnie dopadac.
 
Slyszalam wlasnie ze w drugich ciazach brzuszki szybciej sie pokazuja no ale tez duzo zalezy od budowy ciala :tak: tak samo jak z ruchami dzieciaczka,kobieta w drugiej ciazy szybciej je poczuje bo jest juz bardziej wyczulona na te pierwsze bardzo delikatne ruchy co dla pierworodek byloby raczej niemozliwe do zauwazenia jeszcze :tak::-)
 
Może masz rację, bo ja jestem w pierwszej ciąży i nic nie czuję. Brzuszek prawie płaski (no, płaski to on nigdy nie był :-D) i nie ma szans, by ktokolwiek zauważył, że jestem w ciąży. Co prawda na początku jak brzuszek się pojawia to też pewnie nie wiele osób to zanotuje, ale wtedy moja mama wkroczy do akcji i wszystkim powie :-D
A jak dzisiaj samopoczucie? Ja się lepiej czuję, muszę przyznać, że mleko z płatkami kukurydzianymi na drugie śniadanie już drugi dzień z rzędu robi cuda :)
 
Na samopoczucie jak na razie nie moge narzekac :tak: apetyt mam dosc dobry czasem mnie z muli po czyms ale pawika jeszcze na szczescie nie zaliczylam :-) Pod wieczor zauwazam takie napiecie w podbrzuszu i klocie po prawej a raz po lewej stronie podbrzusza i tak sie zastanawiam czy jest to normalne ale juz chyba wczesniej ktos pisal ze tak??! Piersi nie sa jakies mega wielkie i jakies tam skaly ale zauwazylam ze lekko sie powiekszyly no i sutki mam wrazliwe :tak: Oczywiscie dzisiaj jak wstalam to jakiegos kreciolka zlapalam :-D mroczki mi stanely przed oczami i sie lekko zakrecilo w glowie ale to chyba dlatego ze za szybko wstalam :-D
 
Heh a ja sie zastanawiałam czy coś ze mną nie tak.. bo brzuszek to mi wywala strasznie, szczególnie pod wieczór a jestem na przełomie 6-7 tygodnia. Poza tym mam dużą torbiel na jajniku i czytałam gdzieś że ona może dodatkowo powiększać brzuch:/ No i na kibelku ne siedziałam chyba 3 dni, co pewnie też ma swoje znaczenie.
Co do piersi to moje się powiększyły lekko ( mam dziś bluzke koszulową i niestety guzik mi się tak rozłazi że hoho), powychodziły mi niebieskie żyły no i sutki wrażliwe strasznie, a piersi twarde.
Nie mdli mnie na szczeście ( choć wczoraj jak jechałam autem musiałam okno otworzyć, bo by było nieciekawie:/).
No i głodna jestem wiecznie, do pracy podwójna porcja śniadania dziś wzięta:-)
 
Ssabrinaa tak, nawet lekarz mi to potwierdził, że macica szybciej mi rośnie teraz przy drugiej ciązy :tak: a wiec i brzuch także :tak:
Nieraz mam wrażenie że juz czuje ruchy dziecka ale to przecież nie możliwe na tym etapie :sorry: Pewnie czuje zwykłe skurcze, które łaskoczą :-D

onanana najlepiej poradz sie lekarza :tak: zapewne torbiel ma tutaj znaczenie, tak jak piszesz, ale może otrzymasz rade jak sobie radzić z zaparciami :tak: Mnie tam zawsze babany i jablka pomagaly na problemy jelitowe. Zreszta nawet na zaparcia dziecku dawałam sok z jablek juz w 3 msc życia :tak:



Dzis czuje się wyjątkowo dobrze :tak:
Mdłości niewielkie, zmęczenie niewielkie, bóle piersi także.

Wczoraj mialam zawroty glowy, ale jakoś im podołałam.

Ponieważ piersi powiększyły mi się od razu, to już nie zakładam "starych" staników. Zaopatrzyłam się w nowe, bezszwowe i miękkie, bo w usztywnianych już by moje piersi umarły :-p

Wrócił mi apetyt :-D Ale na razie jem ostrożnie, kanapki z serkiem, troszke warzyw, więcej owoców, zero mięsa.
Na a pozatym drożdżówki, pączki, cukierki są w codziennym menu ;-)
Nieraz mam tylkoc ochote pochrupać coś slonego - popcorn albo chipsy.
 
Hej dziewczyny, dzisiaj czuję się fantastycznie. Na obiadek zjadłam sobie duży pęk kabanosów i przyznam, że dawno się tak dobrze nie czułam jak po takiej porcji mięska :D Prawie w ogóle nie miałam mdłości, jadłam regularnie, załatwiłam wszystkie sprawy i nawet mnie plecy ani piersi nie bolą :) Do tego pogoda piękna, jak A. wróci z pracy zabieram go na spacer na plażę. Jest 12C w drugi dzień wiosny i aż chce się oddychać :) To mnie napawa optymizmem przed jutrzejszym USG :)))
 
reklama
A u mnie póki co dalej nic... :-p tak, jakby się nic nie działo... i w sumie to mi to nie przeszkadza... ;-) może mnie miną siakieś nudności itp... zobaczymy... :tak:
 
Do góry