reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna mama

Milenaa0810

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
4 Styczeń 2019
Postów
49
Witam.
Piszę tutaj z prośbą o pomoc.
Mam 19 lat i jestem w ciąży. Dowiedziałam się o ciąży w 6 tygodniu. Pracowałam na umowę zlecenie, która się skończyła i wyjechałam do swojej mamy za granicę z myślą o pracy ale niestety jestem tutaj już 2 miesiące ale bez pracy i myślę nad powrotem do Polski. I tutaj moje pytanie do was. Czy mogłabym liczyć na jakieś świadczenia, zasiłki w Polsce jeżeli nie pracuje i jestem w 14 tygodniu ciąży?
Nie prowadzę też książeczki ciążowej, ponieważ u ginekologa byłam prywatnie i mam tylko zdjęcie usg.
Bardzo proszę o pomoc.
 
reklama
Rozwiązanie
Ekhm... dziewczyny, Milena urodziła pół roku temu :D
Zakładała wiele wątków i otrzymała mnóstwo porad, a od dawna sie tu nie udziela ;)
Czy komuś innemu sie to przyda? Nie wątpię, ale znając życie po prostu założy nowy temat z takim samym problemem ;)
Mam mieć jeszcze jedna rozmowę w poniedziałek jeżeli się nie uda we wtorek wracam do Polski. Mówią że dziecko za granicą będzie miało lepiej ze względu na pieniądze ale nikt się nie zastanowi jak się trzeba natrudzic żeby cokolwiek dostać za granicą nawet pracę. A tym bardziej jak nie zna się języka
No to w takim razie trzymam kciuki :rofl::rofl: A ludzie zawsze głupoty będą gadać jak się sami nie przekonają jak to jest.
 
reklama
Mam mieć jeszcze jedna rozmowę w poniedziałek jeżeli się nie uda we wtorek wracam do Polski. Mówią że dziecko za granicą będzie miało lepiej ze względu na pieniądze ale nikt się nie zastanowi jak się trzeba natrudzic żeby cokolwiek dostać za granicą nawet pracę. A tym bardziej jak nie zna się języka
Wracaj i ogarniaj tu[emoji6] zawsze rodzina Ci pomoże i staniesz na nogi. Dzieciątko Ci to wynagrodzi, powodzenia kochana[emoji11]
 
Ja na Twoim miejscu po powrocie do Polski wróciłabym do tego prywatnego gina. Pewnie odnotował wizytę w karcie, no i masz to zdjęcie. Naciskałabym na założenie karty ciąży. To ważne abyś była, obojętnie gdzie jesteś pod kontrolą lekarza.
 
Witam.
Piszę tutaj z prośbą o pomoc.
Mam 19 lat i jestem w ciąży. Dowiedziałam się o ciąży w 6 tygodniu. Pracowałam na umowę zlecenie, która się skończyła i wyjechałam do swojej mamy za granicę z myślą o pracy ale niestety jestem tutaj już 2 miesiące ale bez pracy i myślę nad powrotem do Polski. I tutaj moje pytanie do was. Czy mogłabym liczyć na jakieś świadczenia, zasiłki w Polsce jeżeli nie pracuje i jestem w 14 tygodniu ciąży?
Nie prowadzę też książeczki ciążowej, ponieważ u ginekologa byłam prywatnie i mam tylko zdjęcie usg.
Bardzo proszę o pomoc.
Byłam w podobnej sytuacji tak więc :
- idź do lekarza u którego byłaś prywatnie i niech Ci wypisze zaświadczenie do becikowego z datą wizyty na której faktycznie byłaś.
-złóż wniosek o kosiniakowe
-złóż wniosek o zasiłek rodzinny
-
 
Byłam w podobnej sytuacji tak więc :
- idź do lekarza u którego byłaś prywatnie i niech Ci wypisze zaświadczenie do becikowego z datą wizyty na której faktycznie byłaś(ja tak zrobiłam a potem poszłam i byłam pod opieką ginekologa normalnie na NFZ)
-złóż wniosek o kosiniakowe
-złóż wniosek o zasiłek rodzinny
-w zależności czy dziecko będzie uznane czy nie jeśli nie to będzie Ci się należał dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu samotnego wychowywania
- alimenty
- 500+ jak ja składałam to trzeba było mieć zasadzone alimenty ale teraz chyba się to zmieniło, pewna nie jestem.
Wydaje mi się że tylko tyle i aż tyle nasze państwo jest w stanie nam samotnym matkom pomóc.
Pozdrawiam.
 
Znalazlas sie w nieprzyjemnej sytacji, jednak trzeba szukac rozwiazan.
Bedac w ciazy, bez pracy, nie naleza ci sie zadne zasilki.
Jesli zdjecie usg jest Twoim jedynym dowodem, ze odbylas wizyte ginekologiczna przed 10 tyg. ciazy, to pojdz jak najszybciej do lekarza prywatnie ( jesli masz finansowa mozliwosc) lub na nfz, zeby zalozyl ci karte ciazy. Jest to niezbedny warunek, zebys otrzymala becikowe 1000 zl. Otrzymasz wtedy tez zasilek z tytulu urodzenia dziecka 1000 zl. Po porodzie zloz tez u siebie w mopsie/ gopsie wniosek o rodzinne - to 95 zl/ mies na dziecko do 5 rz, wniosek o 500+, wniosek o swiadczenie rodzicielskie - otrzymuje sie 1000 zl miesiecznie przez rok. Mozna tez otrzymywac dodatek z tytulu samotnego macierzynstwa, ale wczesniej musisz wystapic o alimenty od ojca dziecka (chyba, ze w dokumentach bedzie zaznaczone, ze ojciec nieznany).
Dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka nie należy się jeżeli ojciec jest znany a ludzie po prostu ze sobą nie są. Wiem bo byłam w podobnej sytuacji.
 
reklama
Ekhm... dziewczyny, Milena urodziła pół roku temu :D
Zakładała wiele wątków i otrzymała mnóstwo porad, a od dawna sie tu nie udziela ;)
Czy komuś innemu sie to przyda? Nie wątpię, ale znając życie po prostu założy nowy temat z takim samym problemem ;)
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry