reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Schynieci,uchyniecie, przelamanie pomocy

paula231406

Początkująca w BB
Dołączył(a)
20 Grudzień 2010
Postów
18
Miasto
bedzin
WITAM
mam synka 3 tygodzie od jakiegos tygodnia jest niespokojny niechce jesc zaczol ulewac niespi. Dowiedzialam sie ze sa to objawy tzw. schyniecia tzn. cos tam przeskakuje przez nieumiejetne podnoszenie malca w szyjce w kregach lecza to glownie starsze kobiety poprzez masowanie. i tu moje pytanie czy moze ktoras z was zna kobiete ktora sie zajmuje czyms takim prosze o odpowiedz z gory dziekuje
 
reklama
Dziewczyno, zamiast czytaj glupoty w internecie, to wez troche pomysl i idz do pediatry. Naczytasz sie glupot znajdziesz jakas pseudo znachorke i zrobisz dziecku krzywde. Nieumiejetne masowanie doroslego moze wyrzadzic wiele nieodwracalnych szkod. Pomysl jak mozesz zaszkodzic noworodkowi.
 
madie, nie wypowiadaj sie jesli sie nie znasz!!! moj chrzestny jest ortopedą i uwaza ze dziecko mozna przelamac!!!!
paula, ja proponuję popytac znajomych na wsi, jesli takich posiadasz, ponieważ przewaznie starsze kobiety na wsi posiadaja takie umiejętnosci. jesli chcesz sprawdzic, czy dziecko jest przelamane to musisz dotknąc prawym kolankiem dziecka do lewego łokcia i odwrotnie, jesli Maluszek dotknie to znaczy ze nie jest przelamany. Daj znac jak poszlo, wtedy najwyzej cos wykombinujemy:) Moja babcia potrafiła nastawiac dzieci, ale juz niestety nie zyje. kiedys u znajomych synek mial podejrzenie porazenia mozgowego okazalo sie ze byl przelamany, babcia go nastawila, dzis ma 18 lat i jest zdrowym, postawnym facetem:)
 
jedyne co daje pediatra to krople espumisan i zebym pila koperek i ze przerjdzie ale te rzeczy sa na kolke aq to kolka nie jest bo trwa ciagle tylko w nocy tak od okolo 21 po kapieli do 1 ustaje troszke
 
Jak dla mnie może to być wzmożone/osłabione napięcie. Ale przez neta nie ma co diagnozy stawiać. Nie wiem co to za pediatra, ale ja bym do takiego nie chodziła, co przepsuje homeopaty! Poszukaj dobrego neonatologa bądź pediatry ze specjalizacja neurologa dziecięcego i porządnie wybadają Ci dziecko :tak:
 
pewnie zwykła kolka, u nas trwała bite 4 mce łącznie z ulewaniem przez 4 mce, zaczęło się ok 7 doby. A jak nie masz pewności to idź do pediatry, bo naczytasz się o dziwnych chorobach, poprosisz kogoś o masaże dziecka i dopiero będziesz miała, a raczej to maleństwo. Zmień dietę na lekkostrawną, podaj dziecku koperek, albo najlepiej masuj delikatnie brzuszek, żeby pobudzić jelita, jak najczęściej kładź na brzuszku. Ulewać dziecko może bo ma niedojrzały układ pokarmowy, bo ma uczulenie, no to co zjadłaś, bo za mocno czy zbyt chaotycznie podniesiono, bo nie było odbeknięte itp.
 
Jak dla mnie to też zwykła kolka- a może objawy nietolerancji pokarmowej- płacz,wieczorami,ulewanie- typowe.Prawdę mówiąc,to przeraziłam się,jak przeczytałam o tym rzekomym "przełamaniu"-rany,jest 21 wiek!!!Polecam metode doktora Karpa na uspokojenie płaczącego dziecka- sama żałuję,że tak późno ją odkryłam,bo zaoszczędziłoby to nam i naszej córeczce wielu przepłakanych godzin...:(((
U nas też pediatra początkowo podejrzewał kolkę- okazało się później,ze to alergia pokarmowa i musiałam przejśc na ścisłą dietę,a w końcu okazało się,ze mojemu maleństwu najbardziej szkodzi marchewka,którą sie zajadałm,bo taka zdrowa...Trzeba obserwować dziecko- ono dopiero pojawiło sie na tym świecie,wszystko jest dla niego nowe,trudne i czasem przerażające,stąd "kolka",która oznacza nie tylko kłopoty z układem trawiennym,ale ogólne problemy adaptacyjne noworodka.
Otulanie niemowląt | Pielęgnacja | NIEMOWLĘ
Naukowcy: ludzkie dzieci rodzą się o trzy miesiące za wcześnie
Swaddling Methods - YouTube

to kilka linków- ja na Twoim miejscu swpróbowałabym najpierw tych mniej inwazyjnych metod-u nas zdziałały cuda:)

Przepraszam,jeśli trochę mocno zabrzmiały moje słowa- naprawdę chciałbym ci pomóc,bo wiem,jak człowiek jest zagubiony i przerażony,jak jego maleństwo płacze,a nie umiemy mu pomóc.Jeszcze raz powtórzę- spokojnie,nie panikuj,spróbuj tego otulania- to nie zaszkodzi dziecku- one to wręcz uwielbiają.A jak będzie ciasno otulone,pokołysz i "poszum" cichutko mu do uszka- zobaczysz,że uspokoi się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki:).
 
Ostatnia edycja:
reklama
madie, nie wypowiadaj sie jesli sie nie znasz!!! moj chrzestny jest ortopedą i uwaza ze dziecko mozna przelamac!!!!
Nie krzycz na mnie. A krewnemu polec dalsza edukacje.
Niby skad wyciagasz wnioski, ze sie nie znam? Rownie dobrze moge byc profesorem ortopedii dzieciecej, jak i bezrobotna, niewyksztalcona menelka.

A co do postu autorki- znajdz dobrego pediatre, zmien diete, jesli karmisz piersia. Zadbaj o wyciszenie dziecka. Pij koper wloski lub herbatki laktacyjne, jesli karmisz piersia. Jesli sztucznie, to podawaj dziecku koper wloski parzony z torebek- nie rozpuszczalna glukoze z aromatem koperkowym. Zwykle kolki, albo nietolerancja pokarmowa.
 
Do góry