reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ścierająca się skórka u niemowlaka

U noworodków łuszcząca się skóra to chyba dość częste, choć nie wiem, czy akurat w pachwinach.
Co do używania kremu po prześcielaniu, to ja jednak wierzę w profilaktykę i smaruję za każdym razem. Jednak na pewno dużo zależy od indywidualnych skłonności malucha do takich problemów. W każdym razie jak nie posmarowałam raz czy dwa, bo prześcielałam synka na spacerze, a kremu nie miałam przy sobie, to po powrocie pupa była czerwona i to bez kupki.
 
reklama
A no i nie dawalabym nic do wody do kapieli, sama czysta woda, bo jesli to sucha skora to zadna chemia nie pomoze... Ja uzywam na pupke sudocremu, ale tylko na noc (bo mala spi cala noc i sie nie przewijamy), bo jak ktos slusznie pisal, jak nie odparzona pupka, to nie trzeba zadnego kremu, no i wietrzyc, wietrzyc, wietrzyc... Jak masz mozliwosc, to zostawiaj jak najczesciej bez pieluszki (moja nienawidzila byc bez ubrania- teraz duzo lepiej)... Powodzenia :-)
 
Dzięki za pomoc. Wietrzenie będę musiał wprowadzić. Kilka już razy wietrzenie ( po wyjęciu pieluszki) kończyło się posikaniem wszystkiego, śpioszków, rożka, pieluchy itp ;) No ale jest to zabawne na razie ;))

Zadzwoniłem do pediatry, powiedziała żeby odstawić sudocrem bo się maże i w sumie tam gdzie jest pampers to go nie ma tego białego na skórze, domyślam się ze pampers go bardziej wchłania - odparzeń albo zaczerwień zbytnio nie widzę. Także jest chyba OK. Dzięki

Pozdrawiam
 
polecam podkłady higieniczne wtedy mała nie nasiusia na nic tylko na ten podkład. Ja moja Sara miała odpażoną pupe po pampersach i mieliśmy ją wietrzyć to kładliśmy ja w jakiejś bluzeczce, skarpetkach i przykrywaliśmy pieluchą tetrową na tym bo w mokrych rzeczach mogło jej być zimno. Tak jak pisałam sudocrem jest dobry dla starszych niemowląt nie dla noworodków
 
JOKLIS emolienty sa właśnie na sucha skórkę...i zapewiam Cię że pomoże napewno.Te kosmetyki zostały stworzone dla dzieci o takiej skórce. Skórka mojego synka jest jak pokryta ładnym lakierem i ładnie nawilzona..pozdrawiam:-)
 
Ostatnia edycja:
co do sikania na wszystko, ktos pisal o podkladach higienicznych, my uzywalismy pampersa... po prostu podkladalismy pod pupe, i zostawialismy mala na pol godziny po przebraniu, jak sie posikala to na pampersa :tak::-). Rozyczka75 dostalismy krem, ktory pomogl, mozna go bylo tez do wody dodawac, ale nie probowalam, bo pomogl bez tego...:-) A i podobno dobra rada dla chlopcow (nie sprawdzalam, bo mam core ;-)) jak sika wszedzie przy przewijaniu, to przykryc siusiaka chusteczka, podobno pomaga ;-)
 
Do góry