reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Seksualizacja jest groźna. Jak chronić dzieci?

aniaslu

red. nacz. babyboom.pl, psycholog, admin
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
3 642
Miasto
Warszawa
SEKSUALIZACJA stanowi prawdziwe zagrożenie. Na czym polega? Między innymi na uczeniu dzieci postrzegania swojej wartości przez wygląd. Na stereotypowym podziale ról społecznych i na tym, że kształtując osobowość dziecka zabiera mu się możliwość wybrania tego, kim chce być. Niestety sporo osób stawia znak równości między edukacją seksualną i seksualizacją. Dlatego zaprosiłam Katarzynę Banasiak, koordynatorkę grupy Ponton, żeby pomogła mi rozwiać wątpliwości.


Czego się dowiesz się z rozmowy?
  • Czym jest seksualizacja i dlaczego jest niebezpieczna?
  • Jaki wpływ mają media na młodzież?
  • Dlaczego edukacja seksualna dba nie tylko o zdrowie, ale również bezpieczeństwo naszych dzieci?
  • Co warto wiedzieć o emocjach młodzieży?
  • Czy ciąża jest największym zagrożeniem?
  • Co powinni wiedzieć przestraszeni rodzice?
Dodatkowo znajdziesz linki do dwóch rozmów: Czy przedszkolaki uczą się masturbacji? Jak wyglądają zajęcia edukacji seksualnej w szkole?
 
reklama
Mi to kamień spadł z serca że nie będzie żadnej edukacji seksualnej w przedszkolach i w młodszych klasach podstawówki. Uważam że takie zajęcia byłyby nie potrzebne i niebezpieczne dla dzieciaków.
Jeśli chodzi o zajęcia edukacji seksualnej w starszych klasach to nie jestem ani za ani przeciw. Mój syn sam zadecyduje czy będzie na takowe uczęszczał. Rozumiem jednak że są rodziny w których seks to temat tabu a jeśli już poruszany to przedstawiany jako zło i młodym dorastającym ludziom z takich rodzin takie zajęcia będą potrzebne.
 
Niestety zgdadzm się z tą opinią. Dzisiaj edukatorzy seksualni roszczą sobie prawo do opowiadanie tego, co uważają za słuszne. A ja sobie nie rzyczę np. żeby mojemu dziecko ktoś mącił w głowie i opowiadał, że seks jest dobry (przykład z życia)
 
Moim zdaniem to ważny temat w rozwoju dziecka czy młodego człowieka. właśnie dlatego, że to w wielu rodzinach temat tabu. Młodzież powinna wiedzieć chociażby jak się zabezpieczać, że mogą powiedzieć nie i sami zdecydować kiedy będą gotowi na rozpoczęcie życia seksualnego
 
Niestety zgdadzm się z tą opinią. Dzisiaj edukatorzy seksualni roszczą sobie prawo do opowiadanie tego, co uważają za słuszne. A ja sobie nie rzyczę np. żeby mojemu dziecko ktoś mącił w głowie i opowiadał, że seks jest dobry (przykład z życia)
To jaki ten seks jest? Zły? :) Brak edukacji seksualnej niesie za sobą ogromną niewiedzę, a to pociąga za sobą masę niechcianych ciąż. Młodzi ludzie nie maja pojęcia o nowoczesnej antykoncepcji, konieczności badań etc.
 
reklama
To jaki ten seks jest? Zły? :) Brak edukacji seksualnej niesie za sobą ogromną niewiedzę, a to pociąga za sobą masę niechcianych ciąż. Młodzi ludzie nie maja pojęcia o nowoczesnej antykoncepcji, konieczności badań etc.
Otoz to. Udawanie, ze temat nie istnieje lub co gorsza demonizowanie go moze pryzniesc tylko oplakane efekty.
Wystarczy odrobina zdrowego rozsadku tak ze strony edukatorow jak rodzicow i takie zajecia moglyby przyniesc wiele dobrego. Przede wszytskim zmienic przeswiadczenie ogromnej grupy ksztalconej z ambon, ze antykoncepcja jest zlem.
 
Do góry