reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sen dziecka ???

Dołączył(a)
26 Grudzień 2007
Postów
1
Miasto
Chatteris / Jaworzno
Witam i pozdrawiam to moj pierwszy post na forum wiec mam nadzieje ze nie zostane zganiony od razu :))

minowicie:

mam 8 miesieczna coreczke o imieniu Amy, moje pytanie dotyczy okresu snu u dziecka w tym wieku. Ile wasze dzieci spia szczegolnie w nocy bo moja mala w dzien 1 raz lub 2 ale problem mam w nocy , usypia ok 18 a wstaje 5 - 5:30 rano. poza tym kilka razy w nocy sie budzi placze i znowu usypia. a 5:30 rano to troche wczesie szczegolnie jesli sie to zdarza co dziennie od jakichś 2 tyg.

dzieki za opinie i pozdrawiam goraca
Lukasz
 
reklama
wszystko wygląda w normie :)
norma dziecieca rózni sie od dorosłej " troche" ;)
proponuje zaczynac wyciszać dopiero córke ok 18...kapiel ...mleczko, baje czytaną i lulu ..gdzies koło 19, 19: 30 .
Wtedy przesuwasz jej czas spania .

Na płacz nocny mozesz jej pomóc dawkujac jej wrażenia w czasie dnia .
Dziecko zaczyna przeżywać wszytko w nocy stad ten płacz .
Ogranicz jej troche przeżycia dzienne .
Może mniej nowości :)

postaraj sie wprowadzić rutyne w jej zyciu. Powinno wszytko sie unormować

Co do tego rannego wstawania to kazdy rodzic to przezywa ...niestety . a 5: 30 to jeszcze nie jest tak wcześnie ;)
 
No tak. to dobry temat. ja też się zastanawiam czy mój syn dobrze śpi. Ma 6 miesięcy i w dzień śpi 3 lub 4 razy po 40 minut. a w nocy usypaimy go koło 19:30 i spi do 6:30 rano. niestety też z przerwami, śpi bardzo źle, co chwilkę się budzi z płaczem i trzeba zaraz mu smoczusia dawać. A ostatnio od kiedy nauczył się brać nogi do buzi, to w nocy co chwilę tylko kołdra idzie do gór i tzrba mu nogi trzymać , bo jak nie to się rozbudzi na całego i bawi sie w najlepsze
 
Moja 6miesieczna córka w dzień śpi bardzo mało. W każdym razie tak mi się wydaje. Ma tylko 2 drzemki w ciągu całego dnia po ok. 1godz. Zasypia ok.20godz. Rano pobudka ok. 7. W nocy śpi w miarę dobrze z przerwami na cyca co 2-3godz. Czasami w ciągu dnia bywa, że w sumie śpi ok. 1 godz. Wtedy kładziemy troszkę wcześniej spac.
 
mam pytanie jak usypiaja Wasze pociechy?Moja cora ma 2 miesiace i musze ja hustac w wuzku zasnie na 10 min i budzi sie z płaczem,ale za to w nocy ladnie spi usypia o 18 wataje o 7:30 budzi sie 2 razy na jedzenie.moze ktos mi pomoc co zrobic by jej w dzien spala dluzej
 
mam pytanie jak usypiaja Wasze pociechy?Moja cora ma 2 miesiace i musze ja hustac w wuzku zasnie na 10 min i budzi sie z płaczem,ale za to w nocy ladnie spi usypia o 18 wataje o 7:30 budzi sie 2 razy na jedzenie.moze ktos mi pomoc co zrobic by jej w dzien spala dluzej

My w tym wieku też miałyśmy ten problem. Zu przed zaśnięciem tak strasznie płakała, że jak już udało jej się zasnąć to jeszcze przez dobrą godz zanosiła sie przez sen. Sposób na moją córkę to pieluszka tetrowa prawie na całej buzi. Albo nosek wtulony w ulubioną maskotkę.
Dodam też, że teraz tez w dzień zasypia z noskiem wtulonym w misia. A wieczorem to nawet bez smoka zasypia.
Zycze cierpliwości i serdecznie pozdrawiam!
 
Nasz Olinek też usypia razem z pieluszką. Zjendej strony wtulony w pieluszke a z drugiej w zwinięty z rulonik rożek. Smoczek - oczywiście konieczny. No i bezwzględnie karuzelka!!! Czasem wieczorami jeszcze lubi być bujany w foteliku samochodowym.Wtedy satysfakcja gwarantowana. :)))
 
reklama
Do góry