reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sen noworodka

Dołączył(a)
22 Wrzesień 2020
Postów
7
Hej, poradzicie mi proszę w temacie snu mojej prawie 3 tygodniowej córeczki. Mała ma problem z wyciszeniem się, nie na opcji żeby w dzień odłożyć ja do łóżeczka na drzemkę,a położenie jej na plecach to płacz gwarantowany. W nocy udaje się położyć ja do łóżeczka po 1h karmieniu i tak przesypia około 2h ale też tylko na boczku. Budzą ja gwałtowne ruchy rękoma i zaraz po nich odruch ssania, błędne koło a ja cały czas z cyckiem w pogotowiu.. jest na to jakaś rada? Zdarza się też że po karmieniu już ją uspie to dostaje czkawki i od nowa oczy jak 5zl. Najlepiej spala by na mnie z cyckiem w buzi :(
 
reklama
Hej. Na gwałtowne ruchy rączek proponuję otulanie, na czkawkę nie ma rady.
Nie pocieszę cię. Moje dziecię długo kiepsko spało, w dzień tylko na mnie, w nocy po cycu maks 1h/2h. Aktualnie ma prawie 11msc i dopiero od niedawna zaczął przesypiać w nocy ciągiem ok 7/8h, w dzień drzemki maks 40minut/1h
 
To normalne ze takie malenstwo najlepiej spi przy mamie i piersi. Mozesz sprobowac spowijania zeby malutka nie czula wokol siebie tej "przestrzeni". W brzuchu miala ciasno i cieplo zawsze wiec ciezko sie takiej istotce nagle przestawic. Jesli nie lubi pozycji na pleckach to kladz raz na jednym raz na drugim boczku. To wszystko z czasem minie tylko duzo cierpliwosci potrzeba, zeby sie nie zameczyc i nie frustrowac pozwol sobie pomagac osobom z otoczenia, kazde rece moga z czuloscia utulic maluszka choc przy mamie najlepiej:)
 
Do góry