reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Serafin...?

MagdaAna

Początkująca w BB
Dołączył(a)
23 Wrzesień 2021
Postów
16
Ostatnio "chodzi" za mną imię Serafin :) na plus - świetny patron, św. Serafin z Sarowa (nie bez znaczenia dla nas), pozytywne skojarzenia z moim najlepszym przyjacielem, oryginalność i biblijne pochodzenie 😀 nie mam tylko kompletnie pomysłu na ładne zdrobnienia... No i odbiór wśród rówieśników może być różny... A może jako alternatywę znaleźć nieco bardziej "typowe" drugie imię? Tylko jakie by pasowało? Nazwisko długie i na -icz. Jak na razie to rozważania na... Kiedyś tam ;) bo dla drugiego malucha stanęło póki co na Samuelu, chyba że jeszcze mi się odmieni 😉 ale Serafinem jestem zachwycona!
 
reklama
Rodzicom imię ma się podobać 😀
Ale ale moim zdaniem Serafin brzmi bardziej jak nazwisko, chociaż jako imię bardzo ładnie brzmi. Nie jest ani jakieś staroświeckie ani prześmiewcze moim zdaniem i do tego jeśli patron jest dla was ważny, to możecie wybrać takie imię dla synka.
Ja nie dałabym co prawda tak synowi na imię bo po pierwsze mamy już wybrane imiona, po drugie do naszego nazwiska niestety Serafin by nie pasował i finalnie nie wiem jakbyśmy skracali to imie 😜

Fajne są oryginalne imiona, jeśli pasują do dziecka oczywiście.
Sama jestem Aleksandra i szczerze nienawidzę tego jak moje imię jest oklepane, w liceum na 13 dziewczyn 6 to były Aleksandry 🤔
 
W moim liceum był chłopak o takim nazwisku, przeżywali go „Anioł”. Nie wiem czy w waszym przypadku chcielibyście takiego rozwiązania żeby dzieciaki przeżywały synka, mimo ze to nic obraźliwego i każdy ma jakaś ksywkę. Ja nie widzę nic złego w tym imieniu, dla mnie całkiem ładne, ale jwsli chodzi o zdrobnienia to jedyne co przychodzi mi do głowy to Serek? O ile w ogóle tak to można zdrobnić??? Moja babcia mawia, ze imię ma być krótkie żeby można było łatwo wołać i krzyczeć 😭😂🤦‍♀️ Ostatnio w rodzince urodziła nam się Kornelia i babcia twierdzi, ze nijak to wołać, bo trudne imię. Także przemyślcie sprawę co do zdrobnień :)
 
Rówieśnicy jak chcą to znajdą sposób, żeby się do wszystkiego przyczepić. Dziecko też różnie : jedno będzie miało kiedyś pretensje o popularne imię, drugie o wyjątkowe. A trzeciemu będzie wszystko jedno. Moim zdaniem to rodzicom ma się imię podobać, to oni wybierają. Także jeśli Serafin Ci się podoba, to jest to dobre imię 🙂
Mi było z grubsza wszystko jedno, jak się będą moje dzieci nazywać. Tylko imię nie mogło być za długie (2 sylaby), żeby łatwo było wymówić.
 
Mi też kojarzy się to z nazwiskiem. Mam koleżankę o nazwisku Serafinowicz. Jednak to Wam ma sie podobać.
 
Ja wybierając imiona dla dzieci starałam sobie wyobrazić różne sytuacje z poszczególnych etapów życia i jeśli chodzi o imię Serafin to wogole tego nie czuje.
Bo np do 7 letniego chłopca koledzy będą wolac-Serafin choć z nami na rower? W liceum - idziesz na imprezę Serafin?
Żona będzie mówić do niego - Serafinie wracając z pracy kup mleko.
Choć na płaszczyźnie zawodowej mi pasuje - panie Serafinie przyniosłem dokumenty do podpisania, jeżeli będzie pracował na stanowisku🙂
A jak będzie np mechanikiem to kumple będą wola- Serafin podaj lewarek...
 
Ja chodzę na prenatalne do kliniki o nazwie Serafin
Myślałam że to nawiązanie do jakiegoś wyższego anioła, a okazało się że główny lekarz i założyciel tej kliniki ma właśnie tak na nazwisko 😊

Ogólnie - imię ma się podobać tobie .
Ale też trzeba patrzeć czy dane imię dziecku kiedyś nie zaszkodzi.
Zdrobnienie od Serafin , szczególnie w szkole gdzie dzieci potrafią być złośliwe ... Serek ?
 
Zgadzam się, jak już pisałam w pierwszym poście co do tego, że rówieśnicy mogą różnie odebrać tak niespotykane imię, ale teraz wśród dzieci jest tyle oryginalnych imion, więc myślę, że i do Serafina by przywykli. Mój pierworodny ma na imię Eliasz, więc też nietypowo i odbiór jak dotąd pozytywny ;) co najwyżej pytanie skąd taki pomysł. Ano z Biblii i fascynacji męża. A wołamy na niego najczęściej Eli :) w szkole też tak mówią. W ostateczności istnieje jeszcze opcja, że Serafin używałby drugiego imienia (sama mam przyjaciółkę o dosyć nietypowym pierwszym imieniu, która wszystkim przedstawia się jako Małgorzata - nikt by nie wpadł na pomysł jak Gośka ma naprawdę na imię). Tylko jakie drugie imię by pasowało i nieco łagodziło "szok" w postaci Serafina? 🤔 Może Michał...? A może macie jeszcze jakiś pomysł?
 
Z tymi dziećmi to wiecie ... do każdego imienia można nadać jakiś głupi rym. Moja córka ma normalne polskie imię. Dość popularne w ostatnim czasie, a i tak jest oburzona bo to imię występuje w popularnej głupiej rymowance, którą cytują jej dzieci. Dodam, że jak wybierałam to imię to nie miałam w ogóle świadomości tej "rymowanki"
 
reklama
Do góry