reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sex w ciazy

Natqaa

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Witam, mam tzw obciazony wywiad polozniczy. Pierwsza ciaze zakonczylismy z powodu smiertelnej wady dziecka. Druga ciaza obumarla w 7 tyg. Obecnie jestem w 3, dokladnie w 12 tygodniu. Lekarz zakazal nam wspolzycia i zastanawiam sie czy faktycznie slusznie, nie mam plamien, zadnych skurczow itd, biore luteine, heparyne i acard. Mowil ze nie mozemy bo sperma ma w sobie cos co moze powodowac poronienia (maly procent ale jednak) i ze moge miec przez to skurcze macicy. Oczywiscie pewnie wiekszosc z was powie ze mamy sie sluchac lekarza, ale zastanawiam sie czy jezeli w obecnej ciazy nie dzieje sie nic zlego, to czy faktycznie moze miec to az taki wplyw ?

reklama

Kinga91

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Z tego co moja ginekolog mówiła, żeby sperma wpłynęła na zmiękczenie szyjki (bo o to lekarzowi chyba chodziło) trzeba by się kochać bardzo często. Moja ciąża jest fizjologiczna, 34 tydzień i mam nakazane że póki nie mam po stosunku żadnych skurczów to mogę korzystać. A jak mimo wszystko boisz się tej spermy to zawsze możecie używać prezerwatyw

Natqaa

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Ja sie nie boje ale lekarz zakazal.. pytanie czy slusznie i sie tego jakos mocno trzymac?

jasani

Miasto
Wrocław
Rozwiązania
24
Skoro masz obciażony wywiad połozniczy to lekarz ma powody aby tak mówić i zakazać seksu. Tu chodzi o to, że sperma zawiera prostaglandyny, które mogą powodować skurcze. Również sam Twój orgazm może je wywoływać. Więc moim zdaniem słuchaj się lekarza.

Madzik1000

Rozwiązania
0
Tak narazie to słuchała bym lekarza 😉 lepiej dmuchać na zimne 😉 nie będzie się nic działo to będziecie mogli współżyć, za jakiś czas możesz zapytać lekarza czy już można 😉 w ostatnich tygodniach ciąży to raczej wskazane (oczywiście jak wszystko ok) 😊

Aniuśka

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Jeżeli już dwie ciąże nie zakończyły się szczęśliwie to radziłbym posłuchać się lekarza i wstrzymać z seksem dla dobra dziecka. A czy ma wpływ raczej tak , ginekolog najwyraźniej miał powody do takiej decyzji

c_or_nelia

Rozwiązania
0
Skoro straciłaś dwoje dzieci to powinnaś teraz myśleć o dobru dziecka, które nosisz, a nie podważać decyzję lekarza o braku seksu. Nic wam się nie stanie jak wstrzymacie się z seksem. Orgazm wywołuje skurcze, które powodują skracanie się szyjki macicy, czasem poronienia i przedwczesne porody.

89karola80

Rozwiązania
0
U mnie podczas badania USG lekarz zakazal współżycia z powodu nisko ułożonej kosmowki 🤷‍♀️
Duzo wywodzil się na temat seksu, że pary rezygnują, a nie mają do tego powodow, "ale u Pani są przeciwskazania medyczne" i nic a nic nie wolno ☝
Odkąd dowiedziałam się, że jestem w ciąży, tak się boję o maluszka, że nawet bym się nie skusiła 😉 a poza tym nie najlepiej znoszę ciąże, także seks poszedł na drugi plan albo i trzeci 🤓
Ja zawsze słucham się lekarza i na Twoim miejscu (a zwłaszcza po tym co przeszlas) tymbardziej miałabym się na baczności ☝

Destino

Miasto
Kraków
Rozwiązania
1
Witam, mam tzw obciazony wywiad polozniczy. Pierwsza ciaze zakonczylismy z powodu smiertelnej wady dziecka. Druga ciaza obumarla w 7 tyg. Obecnie jestem w 3, dokladnie w 12 tygodniu. Lekarz zakazal nam wspolzycia i zastanawiam sie czy faktycznie slusznie, nie mam plamien, zadnych skurczow itd, biore luteine, heparyne i acard. Mowil ze nie mozemy bo sperma ma w sobie cos co moze powodowac poronienia (maly procent ale jednak) i ze moge miec przez to skurcze macicy. Oczywiscie pewnie wiekszosc z was powie ze mamy sie sluchac lekarza, ale zastanawiam sie czy jezeli w obecnej ciazy nie dzieje sie nic zlego, to czy faktycznie moze miec to az taki wplyw ?
Lekarz zakazał współżycia, bo w ciąży ciało jest wystarczająco delikatne i wrażliwe, zwłaszcza w ciąży wysokiego ryzyka, a taka jest ciąża po poronieniach. Zdaje sobie sprawę z tego, że wówczas pragnienie współżycia jest ogromne, ale jeśli zrobicie to wbrew zaleceniom lekarza, i po stosunku zobaczysz krew lub niedaj Boże coś stanie się z maluszkiem to do kogo będziesz miała pretensje?. 9 miesięcy wcale nie trwa tak długo. Ja straciłam 2 ciążę i też dostałam taki zakaz. Bardzo uzasadniony. I mimo, że w ciąży 4 nic się nie działo to jednak z dnia na dzień odeszły mi wody i urodziłam dużo za wcześnie (a my się nie kochaliśmy). Nie ryzykuj, bo tu już nie chodzi o ciebie, a o życie, które nosisz pod sercem.

reklama

Aniuśka

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Nie chcę Cię oceniać a tym bardziej obrażać ale uważam że podchodzisz do zakazu lekarza bardzo lekceważąco. Mogę się mylić ale uważam że jakbyś brała pod uwagę Twoje wcześniejsze ciąże i to jak się zakończyły to by nie było teraz tematu bo dla dobra tego dziecka byś liczyła się z zdaniem lekarza a próbujesz je podważyć i postawić na swoim. Zadałaś pytanie czy lekarz słusznie postąpił zakazując stosunku moja odpowiedź brzmi : z jakiegoś powodu masz jednak obciążony wywiad położniczy.

Fado123

Rozwiązania
3
Ja tez trochę jestem zdziwiona ,po twoich przejściach, nawet bym się nad tym nie zastanawiala ,ja tez jestem po 2 poronieniach ,i jak zaszlam w 3 raz ,to przez 1 trymestr nawet nie myślałam o sexie ,mój mąż tez nie, oboje się balismy, i jakoś to wytrzymalismy 😉 skoro lekarz tak powiedział to ma powody, a to że nie masz plamien, to nic nie znaczy, ja tez ich nie miałam ,mialam typowo silne objawy ciazowe, a moje dziecko nie żyło.

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
MartiniM Sex , masturbacja w ciazy? Potrzebuję porady 6
Milenaa0810 Sex Rozmowy o seksie 2
M Naplyw ochoty na sex Rozmowy o seksie 8
A Sex w owulacje czy zawsze chłopiec ? Potrzebuję porady 11
N sex, spirala, czy mogę być w ciąży? Potrzebuję porady 1
tatiana0207 Brak ochoty na sex Dzieci urodzone w kwietniu 2014 16
ookatkaoo1993 Sex po ciąży...kiedy? Archiwum mam styczniowych'11 130
C Tabletki + alkohol + sex = ciąża? Rozmowy o seksie 10
Delfin_ONA SEX w ciąży lutowych mam :-) Archiwum mam lutowych'11 150
A sex w czasie ciąży Ciąża, poród, połóg 19
ewcia_24 jak często sex?! Rozmowy o seksie 8
O miesiączka a sex Niemowlaki 11
Anja78 Sex in the City Zapiski archiwalne 44
G Zabawa w sex Początek szkoły 17
N sex oralny Rozmowy o seksie 200
K sex analny Rozmowy o seksie 291
L sex w ciąży Rozmowy o seksie 1193
B Ślub w 6 miesiącu ciazy:) Temat tygodnia 4
Majowy cud 7 tydzien ciazy brak zarodka i serduszka... Ciąża, poród, połóg 31
aniaslu Pytania o odzywianie w ciazy i po porodzie. Potrzebuję porady 0
E Gluten a ciąża Staramy się 6
Somememories Prawdopodobieństwo ciazy po pigułkach anty Potrzebuję porady 10
Mała.czarna Obsesja, lęki o ciazy. Potrzebuję porady 4
A Czy jest możliwość ciąży? Brak okresu 11 dni, test negatywny Potrzebuję porady 8
Paulina31 Krzywa cukrowa w ciazy Potrzebuję porady 11
O Heviran w ciazy, pomocy Potrzebuję porady 2
A Koronawirus a wizyta u ginekologa w 20 tyg ciazy Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 70
M Czy to ciąża? Potrzebuję porady 5
A Poranne bóle brzucha w 6, 7 tygodniu ciazy Potrzebuję porady 2
A rumianek w ciazy Potrzebuję porady 8
S Plamienie a następnie upławy kawa z mlekiem na początku ciazy Potrzebuję porady 9
U Otarcie/ odparzenie na brzuchu w ciazy!! Ciąża, poród, połóg 14
KiniakB Chory blednik w ciazy Ciąża, poród, połóg 0
S Objawy ciąży? Potrzebuję porady 5
D Kolczyk w ciazy Potrzebuję porady 12
O Zapalenie pęcherze 18tyg ciazy Potrzebuję porady 8
K Ktory tydzien ciazy?? Potrzebuję porady 1
D Czy moze byc ze jestem w ciazy ?? Potrzebuję porady 5
G Ciazy po ciazy Potrzebuję porady 8
Dmalw Pulsacyjny szum w uchu w ciazy!!!! Potrzebuję porady 45
Wiktoria_W Infekcja pochwy. 8 tydzen ciazy. Jak leczyć? Potrzebuję porady 6
KiniakB Wyskie Ddimery w 8tyg ciazy Potrzebuję porady 10
Magdaa..K123 Palemienie na poczatku ciazy Potrzebuję porady 5
K Jasno brązowy śluz 6 tydz ciazy BB położna radzi mamom 9
Anitta013 Brak objawów 10 tydz ciazy przestaly bolec piersi Potrzebuję porady 29
Lilimania Zapalenie ucha na poczatku ciazy Ciąża, poród, połóg 4
gochagosiaczek Karmienie piersia w kolejnej ciazy. Karmienie piersią 2
Martakamila2019 Potliwość w ciazy BB położna radzi mamom 0
H Ból głowy w ciazy Potrzebuję porady 8
K Sluz w ciazy Marcowe mamy 2020 4