reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

Najlepsze życzonka na Nowy Rok i zdrowiuśkich 9 miesięcy :D

u mnie dopiero początek , moja ginka na 1 usg (21 grudnia) powiedziała, że jest mniej niż 4 tyg i 6 dni, było widać tylko centymetrowy pęcherzyk, dziwi mnie że nie zapytała czy biorę kwas foliowy itp, po prostu nic. Wy dokładnie wiecie który dzień macie hmmmm czemu mi nie powiedziała??? to się określa z wielkości fasolki?

No ale 1 cm. pęcherzyk odpowiada mniej wicej 5 tygodniowi,hmmm...
Znalazłam tu na forum takie dane,alew wiadomo,na wszystko trzeba brać poprawkę.
1)
GS (Gestational Sac) - wymiar pęcherzyka ciążowego
HBD-GS(cm) (czyli zaleznosc miedzy wiekiem ciazy wyrazonym
w tygodniach a wielkoscia pecherzyka w cm)

5.0 tydz 1.0 cm (10 mm)
5.5 tydz 1.3 cm (13 mm)
6.0 tydz 1.7 cm (17 mm)
6.5 tydz 2.0 cm (20 mm)
7.0 tydz 2.4 cm (24 mm)
7.5 tydz 2.7 cm (27 mm)
8.0 tydz 3.1 cm (31 mm)
8.5 tydz 3.4 cm (34 mm)
9.0 tydz 3.8 cm (38 mm)
9.5 tydz 4.1 cm (41 mm)
10.0 tydz 4.5 cm (45 mm)
Kwas foliowy możesz sama przyjmować,a niektórzy lekarze zalecaja jedynie przed zajściem w ciąże.
 
Ostatnia edycja:
reklama
dokładnie pęcherzyk miał 9,8 mm ... lekarka powiedziała, że jest coś ale żeby się nie cieszyć bo może obumrzeć itp normalnie mnie zdołowała, kazała przyjść 4 stycznia ale ja pójdę 6 do innego lekarza... ona zapytała tylko kiedy miałam miesiączkę i od razu powiedziała termin porodu, nic zero innej rozmowy :(
kwas foliowy biorę codziennie, tak więc się nie martwię , jedynie doluje mnie taki mały brak informacji od lekarza ...
 

Załączniki

  • usg1 edytowane.jpg
    usg1 edytowane.jpg
    16,4 KB · Wyświetleń: 38
Ostatnia edycja:
dokładnie pęcherzyk miał 9,8 mm ... lekarka powiedziała, że jest coś ale żeby się nie cieszyć bo może obumrzeć itp normalnie mnie zdołowała, kazała przyjść 4 stycznia ale ja pójdę 6 do innego lekarza... ona zapytała tylko kiedy miałam miesiączkę i od razu powiedziała termin porodu, nic zero innej rozmowy :(
kwas foliowy biorę codziennie, tak więc się nie martwię , jedynie doluje mnie taki mały brak informacji od lekarza ...

Zdecydowanie bym zmieniła lekarza.Co to za dołowanie,brak słów.U mnie nawet w 6 tyg. nic nie było widać,a lekarz był dobrej myśli,pocieszał,tłumaczył,ze tak sie zdarza,ze sprzęt ma nie za dobry...
 
Najlepsze życzonka na Nowy Rok i zdrowiuśkich 9 miesięcy :D

u mnie dopiero początek , moja ginka na 1 usg (21 grudnia) powiedziała, że jest mniej niż 4 tyg i 6 dni, było widać tylko centymetrowy pęcherzyk, dziwi mnie że nie zapytała czy biorę kwas foliowy itp, po prostu nic. Wy dokładnie wiecie który dzień macie hmmmm czemu mi nie powiedziała??? to się określa z wielkości fasolki? a dziewczyny i co to jest OM? czuję się zupełnie ciemna w tym temacie :(

Jak bedzie zarodek to na odstawie jego wielkosci okresli który tc jest, a jak chcesz ustaw sobie suwaka od 1 dnia istatniej @ wtedy dokładnie bedziesz iedziała. Mnie tez lekarka nie pytała o kwa foliowy bo to nie jest mus brania chcesz to bierzesz. OM to liczy sie tc od ostatniej @
 
Qwas ja byłam na wizicie w 5tygodniu i 3 dniu i pecherzyk miałam 12,5mm co według lekarza to 4t4d-+7d czyli prawie 5 tydzień.. a według rozalki to jest 5 i pol tydognia czyli jak wychodzi mi według owulacji.. (bo suwaczek mam według owulacji a nie według OM (ostatniej @) z racji ze miałam owu nie 14dc a w 17..
 
dokładnie pęcherzyk miał 9,8 mm ... lekarka powiedziała, że jest coś ale żeby się nie cieszyć bo może obumrzeć itp normalnie mnie zdołowała, kazała przyjść 4 stycznia ale ja pójdę 6 do innego lekarza... ona zapytała tylko kiedy miałam miesiączkę i od razu powiedziała termin porodu, nic zero innej rozmowy :(
kwas foliowy biorę codziennie, tak więc się nie martwię , jedynie doluje mnie taki mały brak informacji od lekarza ...

o troche dziwne podejscie lekarki, ale ogólnie nie mówi sie o ciąży dopóki nie bedzie zarodka i nie bedzie biło serce - tak mi moja lekarka powiedziała, ale stwierdziła, ze trzeba byc dobrej mysli.

Nektarynka a u mnie lekarka potwierdziła , ze wielkosc zarodka = takim tyg ciąży jakie mam na suwaczku
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Witajcie,
Ja wczoraj prawie caly dzien przespalam.... nawet jak poszlam do kosciola to walczylam ze spaniem :szok::-D

Qwas ja na Twoim miejscu zmienilabym gina!!!
 
Witam po długiej przerwie ŻYCZE WSZYSTKIM DOBREGO NOWEGO ROKU !
witam nowe sierpnióweczki
u mnie samopoczucie uległo pogorszeniu wymioty i osłabienie mnie po prostu wykańczają , brak sił na cokolwiek , dzisiaj od 10 dni pierwszy raz czuje się troszkę lepiej dostałam czopki p/wymiotne od gina ale wziełam tylko raz pomimo że dał mi je gin jakos boję się ich przyjmować , na ulotce pisze żeby nie brać w ciąży ewentualnie po konsultacji z lekarzem ,ale nie chce się potem stresować jakoś musze przecierpieć najbradziej szkoda mi mojej małej dla której nie mam siły , a ona się bidula przejmuje czemu mama tyle wymiotuje ,,
serdecznie was pozdrawiam
 
dzięki dziewczyny za odpowiedź, gina zmienię na pewno ... według ostatniej miesiączki jestem w 7 tygodniu ciąży :) nie mam mdłości ale coraz bardziej odczuwam ból piersi i nie mogę znależć odpowiedniej pozycji do spania więc się męczę ew nocy, zawsze spałam na brzuszku więc będzie trudno ... i normalnie nic mi się nie chce :/
 
reklama
Witajcie kochane,
przede wszystkim oby ten Nowy Rok nie był gorszy od tego, który ustąpił mu miejsca. W czasie Świąteczno - Noworocznym niestety jestem tutaj gościem bo mam głowę zaprzątniętą innymi rzeczami:):):) Zaraz biorę męża, psiurka i jedziemy gdzieś na dłuuuugi spacerek:)
buziaczki
 
Do góry