reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2013

Ewuncia ja będę o to walczyć, tzn. ja już się wypowiedziałam w tej kwestii i mąż powiedział "jak nie to nie" i guzik mnie obchodzi, może się obrazić. Powiedziałam, że w tym sierpniu jak będę na wakacjach u rodziców męża to mogą do nas przyjechać pare razy się pobawić z naszym synkiem, nie ma problemu, pod warunkiem, że ja do tego czasu nie urodzę, bo jak Kubuś będzie już na świecie to nie wyobrażam sobie tego!
Kiedyś już powiedziałam tacie, że jak on sobie to wyobraża, że ja będę nadskakiwać matce kiedy ona bywa dla mnie taka okropna a on mi na to, że to co, że jest okropna ale ja bym mogła się popodlizywać jej troche, żeby ona się z tego cieszyła i wtedy atmosfera byłaby milsza. Oczekuje ode mnie, że będę zaciskać zęby podczas kiedy ona będzie mnie za przeproszeniem gnoić i będę milusińska do niej, żeby było milutko w domu. Na to niestety iść nie mogę.

Shisha niestety nie wiem co Ci napisać, jeszcze takiego bólu nie miałam ale możliwe, że wszystko się już zaczyna skracać, w końcu już ku temu czas, nie martw się, jesteś już na końcówce 37 tygodnia, dzidzia za 2 dni w pełni donoszona będzie!
 
reklama
Dzień dobry :)

Sisha w PL jeszcze do niedawna była norma po godzinie 140. Polecam forum
https://www.babyboom.pl/forum/ciaza...-ciazowa-i-zycie-po-niej-21291/index1933.html
co do kłucia, to wg mnie może być objaw skracania szyjki, ale nie musi. Mnie się skróciła i rozwarła bez jakichkolwiek objawów, więc pewnie nie ma reguły. Teraz leżę cały czas i czasami mnie zakłuje. Dużo wypoczywaj, postaraj się nie chodzić po schodach i nie dzwigac. Szkoda, że wizyta odwołana.
Dobrego dnia dla wszystkich mam :)
 
Dziewczyny mam jedno pytanko, jezeli z partnerem nie jestesmy malzenstwem to czy musimy zglosic przed porodem ze dziecko ma miec nazwisko ojca ??
 
Czesc dziewczynki :-D
wpadam na chwilke, bo od kiedy maz skonczyl remont naszego pokoju i poskladal meble, nie mam chwilki by odpisac, ale przeczytalam i odpowiem po powrocie z ktg :-D

dzisiaj w planach pakowanie torby i ukladanie ubranek w komodzie i kosmetykow Babelka na poleczce pod przewijakiem!
 
Odebrałam wyniki GBS i mam najwyższy z możliwych współczynników paciorkowca, jestem załamana totalnie, wyć mi się chce. Dodzwoniłam się cudem do mojego lekarza, powiedziałam mu co i jak, powiedział, że jak przyjdę rodzić to oni mi od razu podadzą coś tam, żeby wyjałowić kanał rodny, żeby dziecku nic nie groziło, także jakbym miała cc to mi to podadzą i mam się nie martwić ale jak mam się kurna nie martwić :(:(:(

Katiusza jeśli nie jesteście małżeństwem to po porodzie idziecie razem do USC i tam ojciec dziecka "uznaje" je za swoje i nadaje mu nazwisko. Bynajmniej ja tak miałam z pierwszym dzieckiem (też nie byliśmy wtedy małżeństwem) a w szpitalu i tak dziecko ma na rączce, na opasce nazwisko matki.
 
Witam po raz drugi, mam chwilkę czasu, bo właśnie młodsze dziecko mi usnęło ,a starsze sprzedane do babci :)......jaka błoga cisza......ale już niedługo ;-)

shisha, powiem Ci że w Polsce dziś też straszny upał, przynajmniej u mnie :p
Normy cukru faktycznie masz o wiele bardziej łagodne. A można wiedzieć w jakim kraju mieszkasz? Po poprzednich porodach cukrzyca minęła praktycznie od razu. Miałam jakiś czas kontrolować, ale wszystko było ok. Miałam zaleconą też krzywą cukrową po dwóch latach od porodu, ale zaszłam w obecną ciążę...więc tak czy siak krzywą zrobiłam.
Co do twoich bóli to nie mam pojęcia, czy są związane ze skracaniem szyjki. U mnie szyjka się skracała bezobjawowo. A takiego kłucia szyjki też nie przypominam sobie. Mnie męczą co najwyżej bóle takie jak podczas okresu, no i mam straszne twardnienia brzucha non stop :/.Normalnie odnoszę wrażenie, że brzuch lada chwila eksploduje.

taka j., jak widać, dla męża za bardzo nie zależało na przyjęciu kuzyna :) skoro tak łatwo odpuścił i całe szczęście, bo to by była masakra.

MadziaSek, to przyjemne masz na dziś zajęcia zaplanowane :) Powodzenia w pakowaniu. Ja na razie się wstrzymuję, bo poprostu nie mogę jeszcze urodzic i tyle. Będę się pakować pod koniec miesiąca.


taka j., przykro mi z powody wyniku, a powiedz, czy teraz nie dostałaś antybiotyku, żeby pozbyć się tego paskudztwa? Trzymaj się, najważniejsze, że wiesz na czym stoisz. Gorzej by było, żebyś poszła rodzić niczego nieświadoma i synka zaraziła podczas porodu. Głowa do góry!!!!!!!! Wszystko będzie dobrze!

A ja chyba pójdę troszkę poleniuchowac w łóżku póki mała śpi.
A jutro wizyta u gin. Zobaczymy jak tam moja szyjka. Byle tylko szpital ominąć.
Miłego dnia!!!
 
madziasek - miłego pakowania układania!!

takaj - nie dostałaś żadnego antybiotyku???

sisha - u nas też Cieplo, a ty skąd do nas klikasz? szkoda, że na wizytę musisz czekać.. a z tym bólem, możliwe że to szyjka, mnie też tam czasami coś kłuje, ale to chwila i przechodzi

evuncia - odpoczywaj, póki możesz:tak:

A ja dziś poprawiłam swój suwaczek, mam termin na 7.08 więc w środy mam pełne tygodnie a nie w piątek - coś musiałam wcześniej źle wpisać...

Muszę kończyć, moi chłopcy wrócili z roweru
 
Madziasek, miłe zajecie Cie czeka :) ja juz to mam za soba.. Jeszcze tylko ubrac lozeczko, troche udekorowac pokoik no i dokupic brakujace rzeczy do torby szpitalnej. Dzisiaj mnie czeka mniej przyjemna czynnosc jaka jest prasowanie..

Taka j., o kurcze.. To wspolczuje takiego wyniku :( poczytalam troche w necie to pisze,ze kobiety czesto maja taki wynik i faktycznie antybiotyk podadza w szpitalu.. Ja mam to badanie za tydzien.. A powiedz mi, za to sie dodatkowo płaci w labolatorium?

Modlicha, ja z usg tez mam termin na 7.08 ale zostawiam suwaczka na termin z OM czyli 12.08 zobaczymy za niedlugo ktory wiarygodniejszy ;p
 
Witajcie .

U mnie chyba coś zaczyna być na rzeczy.. znowu.. Nie wiem juz czy sie cieszyc czy plakac..
Gabrysia od wczoraj nie śpi - non stop buszuje. Ja sikam juz doslownie co 15 minut. I skurcze.. Ale takie jak wczesniej - osiagaja swoja czestotliwosc - co 7 min i gasną.. Potem znowu.. i tak ciągle.
W nocy spałam aż 1h40m. Jestem ledwo żywa, ale wzielam się do roboty i godzinę temu powstała pierwsza sówka.
Robiona "na odwal się" bo byla to dopiero próba szablonu i wgl ;)
Efekt :

IMG_20130708_133611.jpg

Wybaczcie tą szaloną, telefonową jakość.
 

Załączniki

  • IMG_20130708_133611.jpg
    IMG_20130708_133611.jpg
    36,4 KB · Wyświetleń: 92
reklama
taka.j - ja w zeszłym tygodniu odebrałam te wyniki. U mnie na szczescie nic nie znalezli, ale rozmawialam z lekarzem przed ich odbiorem, ze co jesli nie zdaze ich odebrac a porod sie zacznie? Dowiedziałam sie ze dostaniemy z Gabrysia antybiotyk ktory ja ochroni. Myślę, że nie ma sie o co martwic, w koncu wiedza co robia..
 
Do góry