reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
U nas z kolei alergia u starszego i młodszego zaczęła się sapka. Starszy w wieku 6 miesięcy wylądował w szpitalu na prawie 2 tyg z powodu obturacyjnego zapalenia oskrzeli. Moja wina bo przestałam karmić piersią. Dlatego teraz zagryzam zęby i karmie. W wieku 7 miesięcy zrobiliśmy testy z krwi i juz wiedzieliśmy ze to białko krowie. Po zmianie mleka na hydrozilat przeszło. Niestety, jak pisze Kamila, alergia wędruje i mamy uczulenie na pyłki.
Mały tez ma sapke . Po wykluczeniu nabiału znikła po miesiącu. Teraz w święta znad!am trochę i wróciła.
 
reklama
Olgierda, masz racje, sporo tych zabawę kupilismy i drugie tyle dostał. Nawet kilka dni temu po wiedzieliśmy z mężem STOP, nastepne zabawki na zająca dopiero. Ale odwiedzila nas wczoraj moja koleżanką i przywiozla małemu Link do: KOCHANE ZWIERZĄTKA - Smily Play , także znowu nowa zabawka. Z tym ze my trzymamy się swojej wersji ze do Wielkanocy nie kupujemy :-) :):wink:
 
Olgierda, masz racje, sporo tych zabawę kupilismy i drugie tyle dostał. Nawet kilka dni temu po wiedzieliśmy z mężem STOP, nastepne zabawki na zająca dopiero. Ale odwiedzila nas wczoraj moja koleżanką i przywiozla małemu Link do: KOCHANE ZWIERZĄTKA - Smily Play , także znowu nowa zabawka. Z tym ze my trzymamy się swojej wersji ze do Wielkanocy nie kupujemy :-) :):wink:
Heh takie samo postanowienie mamy :-)
 
:)

Olgierda, a co do podraznien na pupie to myślę ze jeśli dziecko robi 4 kupki dziennie to troszke ta skórka może być zaczerwieniona od częstego kontaktu z kupa.
Dziewczyny, jakich uzywacie kremów do pupy? My na poczatku bepanthen extra ale okazal sie za delikatny. No i sudokrem. Ale podobno nie wolno go używać do codzienniej pielęgnacji a ja tak robię bo inaczej bylyby odparzenia :hmm:
 
Hahaha u nas identyko. Miałam napisać dokładnie to samo co Ania. Używałam bepanten do 1 oparzenia od razu zaczęłam smarować sudokremem i już nigdy nie wróciło i sudokremem smaruje zawsze
 
Ja też unikam białka. Jem sporadycznie. Jak piłam mleko to Zojka miała własnie szorstkie policzki i szorstką skórę za uszkami.
 
Dzięki to spróbuję tego sudocremu bo mam akurat w domu. My już po szczepieniu, dzielnie zniósł uklucie i śpi .trochę płakał przez chwile w domu ale już po chwili zasnął. Ja oczywiście stres od tygodnia. Jeszcze sama bez męża bo wyjechał. Mam zawsze stres ze utkne gdzieś w korku a Staś zacznie mocno plakac bo mu się zdarzało wcześniej, ale teraz anioł wcielony. Taki kochany. W korku eksperymentowal z głosem, trochę jak wrona skrzeczal i nasluchiwal efektów. ..
Pediatra mówi ze czas rozszerzać dietę. Mamy zacząć od marchewki. Wy piszecie że zaczynacie później. To że względu na alergie? Czy lekarz Wam tak mówi? Ciekawe czy będzie chciał jeść. Mamy wprowadzić najpierw kaszkę ryzowa potem manne. Ale będzie ciekawie. Staś waży 7,5, będzie wysoki i przystojny;)
 
A ja mam taaaaki apetyt. Na szczęście postanowiłam jeść słodycze tylko w niedziele bo normalnie bym jadła garściami czekoladę ciastka i wszystko. Najgorzej ze mam ochotę na orzechy a nie wiem czy to dobre przy karmieniu. Staś nie narzeka na szczęście. Ale ilościowo to jem chyba więcej niż w ciazy. Dlatego waga stoi jak stała. Czyli 6 nadwyżki, :(
 
reklama
Olgierda, my planujemy później bo takie są zalecenia: karmienie wyłącznie piersią przez pierwsze pol roku życia. Nie wiem czemu Twoja pediatra zasugerowała Ci rozszerzenie diety bo zalecenia są wszędzie takie same. Chociaż niektóre mamy nie czekają do 6 miesięcy i dzieciom nic złego się nie dzieje.

Dziewczyny mam prośbę, napidzcie ile razy na dobę i po ile mniej więcej minut karmicie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry