reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
Kamila :))))
Może gdyby on chociaz spokojnie jadł to bym bardziej wierzyła ale wszedzie czytam ze dla dziecka piers matki to ukojenie a mój mały podczas karmienia niespokojny, rzuca sie albo płacze. Po karmieniu wesoły i jest ok. Pediatra powiedziała ze niektóre dzieci tak maja.
 
reklama
Co Ty za pierdoły wypisujesz. Zobacz ile Twój syn waży. Mój to drobinka przy Twoim. Dobre mleko masz. Dziewczyny wstają jeszcze po kilka razy w nocy. Ja też raz a Twój pulchniaczek śpi sobie zadowolony. Jesteś najlepsza karmicielką. Pomimo łez dajesz synowi co najlepsze a on wspaniałe na tym rośnie jest silny i zdrowy i szczęśliwy a ja Ci tych calych przespanych nocy porostu zazdroszczę.
Kamil, super napisałaś.
Aniu, weź te słowa do siebie i uwierz w nie.
 
Kamila :))))
Może gdyby on chociaz spokojnie jadł to bym bardziej wierzyła ale wszedzie czytam ze dla dziecka piers matki to ukojenie a mój mały podczas karmienia niespokojny, rzuca sie albo płacze. Po karmieniu wesoły i jest ok. Pediatra powiedziała ze niektóre dzieci tak maja.
Aniu, mam koleżankę, której mała je tylko wtedy kiedy ona z nią chodzi. Jest z sierpnia jak nasze dzieci. Nasze maluchy mają różne fanaberie.
 
U nas z kolei alergia u starszego i młodszego zaczęła się sapka. Starszy w wieku 6 miesięcy wylądował w szpitalu na prawie 2 tyg z powodu obturacyjnego zapalenia oskrzeli. Moja wina bo przestałam karmić piersią. Dlatego teraz zagryzam zęby i karmie. W wieku 7 miesięcy zrobiliśmy testy z krwi i juz wiedzieliśmy ze to białko krowie. Po zmianie mleka na hydrozilat przeszło. Niestety, jak pisze Kamila, alergia wędruje i mamy uczulenie na pyłki.
Mały tez ma sapke . Po wykluczeniu nabiału znikła po miesiącu. Teraz w święta znad!am trochę i wróciła.
A ile chcesz karmić piersią? Czy można zastąpic mleko jeśli dziecko jest uczulony.
U nas lekarz zalecił rozszerzenie diety po 6 miesiącu ale też mówił żeby nie później. Nowe zalecenia są też na wprowadzenie glutenu aby najlepiej wprowadzić go w momencie gdy się karmi jeszcze piersią. Tak też mówiła mi znajoma neonatolog. Jak wracasz np. Po pół roku do pracy i przechodzisz na mleko modyfikowane to po 5 miesiącu warto wprowadzić gluten i inne pokarmy aby być pod ochroną mleka matki które najlepiej trawi i jest najlepszym wspomaganiem żołądka w razie nietolerancji. Jeżeli planujesz karmić dłużej pokarmy zaleca wprowadzać się po 6 m-cu. Wtedy też należy zwiększyć przyjmowanie Wit D. Światowe organizacje zastanawiają się nawet czy nie zalecać po 6 m-cu dla dzieci karmionych butelka. Gdyż mleko modyfikowane jest coraz lepsze.

Moje 3 koleżanki zaczynają po 4 m-cu. Właściwie jedna zaczęła. Młody jej kończy 5 m-cy za 2 tygodnie i je już od tygodnia słoiczki i jest mega szczęśliwy. Ona jest kosmetologiem na swojej działalności więc często lata do klientek. Druga wraca po 6 m-cu do pracy. Trzeciej lekarz zalecił że względu na konsystencję bo młody ma refluks. Ja planuje karmić do roku więc startuje w lutym.

Nie mogę się doczekać. Mój jeden słoiczek rozmnożył się do 9.
To już chyba rozumiem dlaczego są takie rozbieżności. Moją pediatra pewnie podaje normę taka dla kobiet które wracają do pracy po 6mcu. Chociaż mnie nie pytała czy wracam. Ja chyba jeszcze poczekam z dwa tygodnie. I może zaczniemy dodawać. Dzięki Aneczqa za link -bardzo fajny. Chociaż tam piszą żeby karmić do 2 lat. Ja nie dam rady tyle karmić ze względu na prace...
U nas karmienie wygląda tak z eStas je rano i wieczorek bardzo długi w porównaniu z Wami bo chyba a z pół godz. W ciągu dnia krócej nigdy nie patrzę na zegarek ale na oko to 10 min. Wczoraj było dużo pobudek na jedzonko w nocy. Ale wcześniej dopiero o 5 rano potem po godzinie juz głodny , wiec znowu, potem długo jest najedzony i około 11-12 no i później kilka razy, kurcze musze zacząć zapisywać bo nie wie dokładnie ile razy je.
 
Kamila :))))
Może gdyby on chociaz spokojnie jadł to bym bardziej wierzyła ale wszedzie czytam ze dla dziecka piers matki to ukojenie a mój mały podczas karmienia niespokojny, rzuca sie albo płacze. Po karmieniu wesoły i jest ok. Pediatra powiedziała ze niektóre dzieci tak maja.
Sama widzisz ze po karmieniu jest szczęśliwy, wiec jesteś SUPERKARMICIELKA☺
A Twój synuś wie ile Cię to kosztuje bólu dlatego jest niespokojny.
 
Dziękuje dziewczyny za mile słowa :***
U mnie ten brak wiary wynika chyba tez z tego ze starszego nie udało mi się karmić, tzn był przez pol roku karmiony tylko i wylacznie mlekiem z piersi . Odciagalam bo nie mogłam znieść tego potwornego bólu i tego ze pije moja krew a później ja ulewa. Byłam młoda, widok krwi wypływającej z ust dziecka był dla mnie nie do zniesienia. Tym razem zagryzlam Zęby i wytrzymałam. Tym bardziej ze położna powiedziała ze mi gwarantuje ze bol minie i ze nie zna przypadku żeby nie przestało bolec. Wiec ja cały czas czekam:wink:
( Moze ktos powinien napisac prace o moim "wyjatkowym" przypadku :p)
 I chociaż w sobotę będzie juz 5 miesięcy jak karmie to nadał mam te wątpliwości, zwłaszcza ze boli i ze mały podenerowany w trakcie jedzenia.
Ja każde karmienie notuje, która piers, ile minut jadł, czy był spokojny...
Postaram się trochę wyluzowac. Moim marzeniem jest karmić do roku, mam nadzieje ze się to uda ale jak widzę spuchniete dziąsła w miejscu dolnych dwójek... Jak na złość te zęby tak szybko mu wychodzą. W drugim roku życia chcialabym mu odciagac codziennie 2 kubki mleka na, rano i wieczor. Ale zobaczymy jak będzie i czy to się uda.
 
Olgierda, gdybym nie chciała karmić piersia to mały musialby pić hydrolizat białkowy, to takie smierdzace i niedobre mleko. Nie wiem może teraz poprawili smak tych mlek ale jak starszy miał toczek to bardzo smierdzialo i było okropne w smaku.
 
Dziewczyny czy szczepilyscie na meningokoki?
Ja nie szczepilam. Czy można jeszcze? Ile jest dawek? Ile kosztuje jedna dawka?
We wtorek jestem umowiona ze starszym na szczepienie przeciwko ospie bo nie chorował i nie chciała żeby w tym wieku przechodził. 2 dawki w mojej przychodni kosztuja 500zl.
 
Ja żadnego z dzieci nie szczepilam na meningokoki. Ospę mój starszy przeszedł.

Ania, czy Ty pijesz mleko? Jeśli tak to jakie? Bo mam ochotę na mleko z makaronem a nie chcę pić krowiego, bo mala dostaje wysypki na twarzy.
 
reklama
Nie pije mleka w ogóle, bo nie lubię. Natomiast tesknie za przetworami mlecznymi: kefirem, żółtym serem, twarozkiem. Nie jem juz 4 miesiące. Nie wiem jakim mlekiem moglabys zastąpić...w końcu to zupelnie inny smak.Myslisz ze Zojka tez ma alergie?
 
Do góry