reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2020

reklama
Zapytajcie swoich lekarzy, czy w Waszym województwie jest klinika, która ma podpisaną umowę z NFZ na badania prenatalne. U mnie, w woj. podlaskim, jest tylko jedna taka klinika - Mastermed. Gdybym poszła na te badania prywatnie, musiałabym zapłacić 550zl (tak drogo ze względu na to, że to ciąża bliźniacza, za pojedynczą prenatalne tam wynoszą 250zl bodajże), później echo serduszek i połówkowe też tylko prywatnie. A tak, wystarczyło jedno skierowanie na prenatalne, żebym resztę tych badań miała również na NFZ [emoji4].
 
Ja biorę jedną tabletkę 0,4 mg. Tak właściwie dobrze że mi przypomniałaś bo pewnie bym zapomniała wziąć[emoji23] ja nie miałam plamień. ]
Ja za prenatalne dostałam się w ramach NFZ jakiś program dla kobiet pow 35l. USG mam u gin w cenie 100zl.
Dziewczyny A ile kwasu foliowego dziennie przyjmujecie?

Ja 2 tyg temu poszłam na L4. Zaniepokoilo mnie to że pojawiły się jakieś śladowe brązowe uplawy. Mialyscie takie plamienia one są rzadkie leżę ile się da i zastanawiam się czego może być to wynikiem.
 
Ja mam skierowanie do genetyka itd celem prenatalnych. Poki co robie u lekarza prywatnie który robi bardzo dokładne i szczegółowe usg. Trwa ono ok 40 min. Jezeli cos bedzie nie tak wtedy będę konsultować dalej. Oczywiście echo serca w 20 tyg bede robic. Ost ciaza z ZE wiec nawet nie robie pappa bo niezle by mi namieszalo. Ciaza z ZE każda z ciąż z zatruciem ciazowym, ost z cukrzyca i porody przed czasem. Jezeli jutro wyjdą nie daj boze jakieś nieprawidłowości to wtedy genetyk badania i amnio.
Zapytajcie swoich lekarzy, czy w Waszym województwie jest klinika, która ma podpisaną umowę z NFZ na badania prenatalne. U mnie, w woj. podlaskim, jest tylko jedna taka klinika - Mastermed. Gdybym poszła na te badania prywatnie, musiałabym zapłacić 550zl (tak drogo ze względu na to, że to ciąża bliźniacza, za pojedynczą prenatalne tam wynoszą 250zl bodajże), później echo serduszek i połówkowe też tylko prywatnie. A tak, wystarczyło jedno skierowanie na prenatalne, żebym resztę tych badań miała również na NFZ [emoji4].
 
Ja przyjmuje normalnie jak przed starania mi. Dodatkowo biore pregne plus, ona zawiera foliany i żelazo.
Ja za prenatalne dostałam się w ramach NFZ jakiś program dla kobiet pow 35l. USG mam u gin w cenie 100zl.
Dziewczyny A ile kwasu foliowego dziennie przyjmujecie?

Ja 2 tyg temu poszłam na L4. Zaniepokoilo mnie to że pojawiły się jakieś śladowe brązowe uplawy. Mialyscie takie plamienia one są rzadkie leżę ile się da i zastanawiam się czego może być to wynikiem.
 
Dziewczyny, czy w 11 tygodniu da się określić płeć dziecka? Na usg Pani ginekolog powiedziała, że na 90% chłopiec. Mam mieszane uczucia co do jej pewności, wg mnie jest za wcześnie.

Wrzucam zdj fasolki, w poniedziałek mam badanie prenatalne, jest lekki stres ale trzeba myśleć pozytywnie :). Mój termin to 30 sierpnia :) witam sierpniowe mamusie!
 

Załączniki

  • 57368AAD-1363-4301-9DE7-CB00FAE3E662.jpeg
    57368AAD-1363-4301-9DE7-CB00FAE3E662.jpeg
    77,4 KB · Wyświetleń: 99
Dziewczyny, czy w 11 tygodniu da się określić płeć dziecka? Na usg Pani ginekolog powiedziała, że na 90% chłopiec. Mam mieszane uczucia co do jej pewności, wg mnie jest za wcześnie.

Wrzucam zdj fasolki, w poniedziałek mam badanie prenatalne, jest lekki stres ale trzeba myśleć pozytywnie :). Mój termin to 30 sierpnia :) witam sierpniowe mamusie!

Tak, jest to możliwe. Mi w 10 tc już powiedziała ze 60% szans na chłopca
 
reklama
Do góry