reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

reklama
Podczas mojej ostatniej wizyty,przy badaniu moja gin zwróciła uwagę,że mam straszne zaparcia powiedziała,że absolutnie tak nie moze być i musze się z nimi rozprawic- kazała mi zalewać wrzątkiem w szklance na noc ok. 5 -6szt suszonych sliwek i rano wypić te wodę. Sliwek nie trzeba jesc ale można ale ostrożnie bo maja duzo cukru i kalorii. Gdyby to nie pomogło to woda z kiszonek, buraczki a w ostateczności syrop laktuloza ale nie dużo. Zobaczymy- od jutra zaczynam bo dopiero dostalam śliwki suszone. Maz mi kupil- super eko,milion certyfikatow-tylko,ze nie doczytal,że są wedzone a nie suszone 🤣
 
Jakoś sobie z tym radzisz? Ja znowu mam na zmianę, raz zaparcia, raz biegunki... W dodatku gdy zjem obiad czy jakąś konkretniejszą kolację to takie wzdęcia mnie męczą i tak mnie jelita ściskają, okropny ból i dyskomfort.
Ze względu na częste wymioty to staram się dużo pić wodę, soki. U mnie czasem wystarcza rozmowa telefoniczna z moją mamą😳.. wkurza mnie i idę do toalety 🤣.
Jest tak ze jednego dnia jest ok i nie ma problemu z wypróżnieniem się a kolejnego zero. Nie wiem od czego to zależne ale dokucza bo parcie jest..
 
Podczas mojej ostatniej wizyty,przy badaniu moja gin zwróciła uwagę,że mam straszne zaparcia powiedziała,że absolutnie tak nie moze być i musze się z nimi rozprawic- kazała mi zalewać wrzątkiem w szklance na noc ok. 5 -6szt suszonych sliwek i rano wypić te wodę. Sliwek nie trzeba jesc ale można ale ostrożnie bo maja duzo cukru i kalorii. Gdyby to nie pomogło to woda z kiszonek, buraczki a w ostateczności syrop laktuloza ale nie dużo. Zobaczymy- od jutra zaczynam bo dopiero dostalam śliwki suszone. Maz mi kupil- super eko,milion certyfikatow-tylko,ze nie doczytal,że są wedzone a nie suszone 🤣
Starał się 🤭
 
Podczas mojej ostatniej wizyty,przy badaniu moja gin zwróciła uwagę,że mam straszne zaparcia powiedziała,że absolutnie tak nie moze być i musze się z nimi rozprawic- kazała mi zalewać wrzątkiem w szklance na noc ok. 5 -6szt suszonych sliwek i rano wypić te wodę. Sliwek nie trzeba jesc ale można ale ostrożnie bo maja duzo cukru i kalorii. Gdyby to nie pomogło to woda z kiszonek, buraczki a w ostateczności syrop laktuloza ale nie dużo. Zobaczymy- od jutra zaczynam bo dopiero dostalam śliwki suszone. Maz mi kupil- super eko,milion certyfikatow-tylko,ze nie doczytal,że są wedzone a nie suszone 🤣
Mi pomaga owsianka z suszonymi śliwkami na śniadanie. Nie jest wybitnie pyszna 😁 ale wyraźnie czuję, że jelitka lepiej pracują.
 
A ten syrop. Na mnie wogole nie działał. Piłam łyżeczkę. Potem dwie. Potem trzy....potem z gwinta walnelam z pół buteleczki. Nic. NIC. Ale byłam wściekła...🤦
 
Cześć dziewczyny,
Jak tam samopoczucie? Ja dziś tu wpadam się wyżalić. Miałam ciężka nockę, od 3 nie mogłam spać, piersi bolą, jakieś koszmary, pobolewania brzucha, myśli o tym czy wszystko jest ok, czy będzie mi dane zostać mamą...
Mam takie poczucie że jestem za słaba i fizycznie i psychicznie na ciążę...😔
Rano po uspokojeniu pierwszych mdłości było lepiej. Ale po obiedzie lyknelam witaminy. Biorę pregna plus i dużą dawkę kwasu foliowego (zgodnie z zaleceniami gin) i tak mnie mdliło z godzinę że już jakieś szumy w uszach miałam, na szczęście po spotkaniu z porcelana jest ulga. Któraś z Was mówiła że te witaminy dla ciężarnych potęgują mdłości?... kwas foliowy i Wit D muszę brać ale ten kompleks z zelazem chyba odstawie bo mam dość 😤
Nie wiem co z tym moim brzuchem ale wyglądam jak w 5 miesiącu, większość to gazy, zaparć nie mam, może to zasługa poprzedniej ciąży i progesteronu... Leginsy najlepszy przyjaciel... 🙈
No to się wyżaliłam już mi lepiej. Miłego popołudnia 🤗
Bierzesz Pragna Plus i osobno kwas foliowy? Pragna ma już dużą dawkę kwasu f., więc ja dodatkowo już nic nie brałam. Też przyznaję, że się po niej gorzej czuję i mam większe mdłości. Kończę opakowanie i wracam do samego kwasu foliowego i Wit. D. I ewentualnie jodu, bo takie były zalecenia endokrynologa.
 
reklama
Do góry