reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniówki gotują

reklama
ZUŻACZKOWA SZARLOTKA DLA ZAPRACOWANYCH

3 szklanki maki
4 jajka
margaryna
niecała szklanka cukru
plaska lyzeczka proszku do pieczenia
cukier waniliowy

1/3 szklanki cukru pudru
odrobina bułki tartej
jabłka podsmazone z cukrem

Ciasto zagniesć z samymi zółtkami (białka do lodówki). Zawinąc w folie i do lodówki na pół godzinki. Blache natłuscic i wysypac maką. Wylepic zchłodzonym ciastem. wstawic do piekarnika (160stopni). Podpiec. Jak się lekko zarumieni wyjac blachę. Na ciasto posypane odrobinka tartej bułki wyłozyć jabłka (mozna do jabłek dodac cynamonu). Białka ubić z cukrem pudrem na sztuwno (jak do bezów) wyłozyc na jabłka. Włozyć do piekarnika. Piec az beza bedzie zlocista (taka konkretnie złocista)
 
Jutro piekę tę szarlotkę, u rodziców wszyscy jemy szarlotkę więc będzie komu jeść. Mój Darek to raczej nie przepada za ciastami z owocami a ulubionym ciastem jest .... kopiec kreta.
 
No to teraz ja...
JABŁECZNIK
3 szklanki mąki pszennej
4 żółtka
kostka margaryny
pół szklanki cukru
3 łyzki śmietany
2łyżeczki proszku do pieczenia ale nie czubate
Jabłka ja daję gotowy mus z jabłek takie prażone litrowy słoik
Jest to ciasto do zagniatania, czyli najpierw mąka z margaryną posiekać dodać cukier, proszek ,później żółtka iśmietanę i zagnieść ciasto.podzielić na 2 części , jedną rozwałkować na blaszce, położyć jabłka jak ktoś lubi posypać cynamonem i cukrem waniliowym nałożyć rozwałkowaną druga częśc ciasta na te jabłka i piec w 180 stopniachale nie wiem ile ja to robie od lat na oko. Jest to przepis jeszcze sprzed wojny od mojej ciotki siostry mojej babci też ma dobre imię -Zenobia
 
reklama
Sałatka
ale bez nazwy i najlepsza późna wiosną z racji użytych produktów
4 pomidory
ogórek wężowy- wiem ,że nie nalęży dodawać do pomidorów ale ja tak lubię
pęczek rzodkiewek
kalarepka
4 jajka ugotowane na twardo
wszystko pokroic w ósemki czy jak kto lubi , oczywiście posolić, popieprzyć i majonezu łyzka,
Dla mnie pycha

 
Do góry