reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sikający 4-latek

*PaMinka

Wdrożona(y)
Dołączył(a)
12 Grudzień 2007
Postów
2 234
Witajcie !
Myśle że jest już podobny tematna forum ale bardzo bym chciała żebyście mi pomogły i odniosły się do mojego problemu.
Mikołaj w październiku skończył 4 lata i nadal sika w nocy do łóżka. w ciągu dnia już od 2 lat nie sika ładnie chodzi do łazienki i sam sie załatwia a w nocy koszmar ,nie kotroluje wcale moczu , nie wstaje sam na siku. Ja wstaje w nocy kilka razy i go wysadzam ale bardzo często jest juz a późno :zawstydzona/y:
Nie wiem już co mam z tym robić:-(
Moze są jakieś mamy z takim problemem i mi coś doradzą?
 
reklama
Patrycja mam ten sam problem co Ty tyle że z córką:-( przez te 4lata tylko jedna jedyna noc była sucha a tak to wysadzanie albo pranie pościeli z rana :no:
Też chętnie posłucham o skutecznych poradach jak odzwyczaić dziecko od sikania w nocy:confused2:
 
Dziewczyny,niestety,nie "odzwyczaicie" dziecka od sikania do łózka.W tym wieku już potrafią kontrolowac swoje potrzeby,a moczenie nocne jest raczej objawem innych problemów.Proponuję wizytę u psychologa dziecięcego,bo im dłużej będziecie z tym zwlekac,tym bardziej problem będzie narastał.
 
zgadzam się z poprzedniczka, to jest problem bardziej złożony niz wam sie wydaje. wizyta u psychologa dziecięcego na pewno pomoże wyjaśnić dla czego tak się dzieje...
 
Ja również radzę,by z pociechą wybrać się do psychologa dziecięcego.
Zalecam też wizytę u nefrologa,by sprawdził jak funkcjonują nerki,pęcherz,cały układ moczowy.
 
Kurcze do psychologa ?:-( Jak sie zsika juz do tego łózka to nie bijemy nie krzyczymy tylko staramy się tłumaczyć młodemu że jest już duży itp. Nie ma ZAdnych problemów emocjonalnych jest bardzo żywym i wesołym 4- latkiem więc nie wiem czemu te problemy ?
Skoro jednak radzicie tego psychologa to pewnie spróbuje bo juz nie wiem co robić :zawstydzona/y:
 
moj tez dlugo sikal w lozko. ALe tylko rutyna mu pomogla. Szedl spac ostatnia rzecz to siku, po 2 h wlalam na siku. ZObacz na zegarek co ile robi. Mojego tak wytrenowalam ze jak wstawalam po niego to on juz na mnie czekal przy drzwiach. Potem sam zaczal wstawac i ja odpuscilam wsawanie, teraz robi przed spaniem i 1 raz lub 2 wstaje w nocy. tez czasami mu sie juz popusci ale wie ze ma wstac i isc na toalete...
 
Patrycja- ja rozumiem,ze nie bijecie i nie krzyczycie:tak:.Ale różne rzeczy moga takie sikanie spowodować- tego nie wiemy i właśnie psycholog mógłby pomóc to ustalić.Najgorsze,co mozesz zrobic,to to odkładać.
 
patrycja moj syn juz jest troche starszy ,ale tez bardzo dlugo moczyl sie w nocy,w ciagu dnia bardzo szybko odstawilismy papmersy,ale w nocy...:no:do psychologa nie szlam,bo nie widzialam takiej potrzeby..bardzo duzo 4latkow moczy sie w nocy,jesli dziecko nie moczy sie w ciagu dnia,to na pewno problem nie lezy po stronie psychiki,wiec nie widze potrzeby aby isc z dzieckiem do psychologa..
u nas bylo tak,ze pod koniec dnia dawalismy mlodemu bardzo malo pic,robil siku przed snem,a pozniej wstawalam w nocy i go bralam do lazienki,jak nie zdazylam,to patrzalam na zegarek o ktorej mniej wiecej sie moczy :tak:troche czasu nam to zajelo nim mlody zaczal wstawac sam..ale wkoncu sie udalo i malymi kroczkami osiagnelismy cel ;-)az mlody zaczal sam kontrolowac i budzic sie w nocy..:tak:
zycze wytrwalosci i powodzenia ;-)
 
reklama
dzięki dziewczyny za wszystkie porady:tak:
Moja miała usg brzuszka i tam wyszło ze ma wszystko z narządami układu moczowego w porządku więc to chyba nie w tym tkwi problem:no:
może pojawienie się młodszej siostry tak na nią wpłynęło:eek::-( że w nocy odreagowuje swoje emocje poprzez moczenie:-( sama już nie wiem:no:
 
Do góry