reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

siusiaczek - co robić ?

Dołączył(a)
20 Sierpień 2012
Postów
10
Miasto
Siedlce
Witam Was !
Cały czas nurtuje mnie pytanie co robić z siusiaczkami niemowlaczków. ? Mam 2-miesięcznego synka i raz jak leciutko naciągnęłam skórkę na napletku maluszka ( oczywiście bacznie obserwując go przy tym) to zauważyłam pod nią jakby biały nalot.
Co to może być ? I jak w ogóle pielęgnować siusiaczki niemowlaków :confused:
 
reklama
witam,ten bialy nalot to moglo byc mydelko albo jakies pozostalosci po kapieli.tak mi sie przynajmniej wydaje.ja tez mam chlopczyka,co prawda 14 miesiecznego ale mi lekarka kazala do roczku delikatnie odciagac skorke,potem juz nie.spotkalam tez lekarzy co mowili zeby tego nie robic,takze zdania sa pewnie podzielone.w kazdym badz razie ja do roczku bablowi delikatnie odciagalam skorke.pozdrawiamy
 
Witam Was !
Cały czas nurtuje mnie pytanie co robić z siusiaczkami niemowlaczków. ? Mam 2-miesięcznego synka i raz jak leciutko naciągnęłam skórkę na napletku maluszka ( oczywiście bacznie obserwując go przy tym) to zauważyłam pod nią jakby biały nalot.
Co to może być ? I jak w ogóle pielęgnować siusiaczki niemowlaków :confused:
Mój też to miał, nazywa się to mastka i z tego co wiem to nic groźnego, sama natura, ale jeśli Cię coś niepokoi to odwiedź pediatrę. Co do mastki to wystarczy myć siusiaka tak jak zwykle, po jakimś czasie sama zniknie (przynajmniej u mojego tak było).
Co do pielęgnacji to mi zakazano obciągać siusiaka, więc co lekarz to opinia.
 
zapewne to co widzialaś to mastka i złogi moczu razem... póki nic niepokojącego się nie dzieje (tpyu wstrzymywanie siusiania, zapalenia pod napletkiem) to jest ok, gorzej jeśli zaczną sie stany zapalne powtarzać to wtedy konieczna jest wizyta u lekarza

co do odciągania napletka to nam dr (chirurg dzieciecy) powiedziala że od niemowlaczka powinno się przy kąpieli wymywać tą mastkę-oczywiście tylko wówczas gdy "skórka" choć trochę schodzi bo jesli nie to najzwyklej w swiecie pielegnować bo jak tego zaniedbamy to zaczną się zapalenia itp jeśli dziecko jest ciut bardziej wrażliwe, a od roczku codziennie w kąpieli odciągać i wymywać ale nie naciągac na siłę

mówię to z własnego doświadczenia... obecnie synus jest po zabiegu gdyż w krótkim czasie trzykrotnie przeszedł ropne zapalenie pod napletkiem... a o higienę dbamy bardzoooo a jednak...
 
Do góry