reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skaza białkowa u noworodka

U

użytkownik 167877

Gość
Kochane mam problem. Moj synek ma 2 i pol tyg . Odkad sie urodzil ciagle placze . Mysialam go odstawic od piersi bo po moim pokarmie byla masakra.. Jest teraz na bebilon comfort. Ewidentnie boli go brzuszek. Nie w soposob kolkowy bo nie ma napadu i koniec. Tylko to trwa ciagle. W szczegolnosci po jedzeniu . I przy zalawianiu. Kupki robi super i gazy schodza. Nawet wydaje mi sie ze ma biegunke bo na mm robi ciagle kupy. Zolte i wodniste jak na piersi . Bylam u lekarza dostalam debridat. Podaje mu tez probiotyk. Syrop nic nie daje. A malemu wyskoczylo troche krostek na buzi . I wtedy olsnilo mnie ze mialam skaze bialkowa a ona w duzej mierze jest dziedziczna. Do lekarza mam za poltorej tyg wykonczymy sie chyba . Chcialam sie was zapytać jak wyglada diagnoza skazy bialkowej ? Dostane skierowanie na jakies badanie czy cos? Jak zmienie mleko to po jakim czasie malemu przejda te bole? Mialyscie podobny problem? Ze skaza od urodzenia i praktycznie bez krostek tylko z bolem brzucha. Juz nie wiem co robic. Tak mi szkoda synka. Boje sie ze lekarz powie ze wymyślam bo maly nie ma duzej wysypki a bol brzuszka.
 
reklama
No właśnie zdziwiłam się że jedna z was potrzebowała zaświadczenia. Myślę nie musieliśmy takiego mieć. Poprostu mamy receptę z refundację.
A u dermatologa byliśmy żeby wyleczyć skórę. I tak się stało.
A na alergologa było za wcześnie.
no to pediatra odwazny bo kary moze placic za wystawianie recept bez zadwiadczenia. przynajmniej mi to tak wytlumaczono
 
reklama
Nie mialam jak wczesniej odpisac. [emoji4] ale juz jestem.
Ja wiem ze mleko matki jest najlepsze. Odstawilam malego dlatego bo ze wzgledow zdrowotnych i tak musialabym przestac karmic doslownie na dniach , ale nie wnikajmy w to [emoji4].
Gdybym mogla karmic piersia na pewno bym walczyla .
Wiem rowniez ze dzieci na poczatku po urodzeniu przechodzą ,, szok,, i moga byc rozne akcje. Ale to nie moje 1 dziecko i wiem tez jezeli dziecku cos dolega.
Jestem pewna tej skazy ( uwiezcie mi nie wmawiam sobie chorob . Chcialabym aby moje dziecko bylo zdrowe) . Mam do lekarza za tydz. I zapewne zmienimy mleko .
Dosc ze ja mialam skaze . A to jest dziedziczne i to w duzym stopniu . To maly na mleku mm robi tyle kupek jak na piersi . ( biegunka) boli go brzuszek i kazda matka zna swoje dziecko i wie jaki bol co oznacza. Jego ewidentnie boli jak sie to trawi i potem go czysci ) do tego maly swista i ma sapke. I pojawilo sie pare krostek wokol ust nasilaja sie po posilku i nie sa to potowki bo z nimi zmagam sie z 1 dzieckiem non stop . Sa to ewidentnie krostki uczuleniowe. Do tego maly drapie sie po tej buzi , musialybyscie widziec w jaki sposob zeby zrozumiec ze tu napewno w gre nie wchodzi nie rozwiniety jeszcze uklad pokarmowy .
Sory jak cos nieskladnie pisze ale spiesze sie bo szef juz wzywa. [emoji4][emoji4][emoji4][emoji4]
Madzen, moje mają skaze. Syn nie mial ,żadnych wysypek ani krostek ,dopiero koło 6msc pojawiło się tzw naderwane ucho i stopniowo zaczeły narastać problemy skórne. I tak jak Twój robił kupkę przy każdym karmieniu mm. Budził się po nocach z rykiem. A w wieku 4ms nie chciał pić mleka (karmiłam na śpiku, kaszki itp). Nie wiedziałam wtedy ,że to alergia.
U córki natomiast od początku pojawiła się spora wysypka głównie na brzuchu i twarzy oraz krew w kupce. Od razu wprowadziłam Pepti + Delicol.
Jedno jest pewne od czasu zmiany diety u obu, mam nie te dzieci. Śpiące i nie płaczące.:)

Po próbach prowokacyjnych syn dostał wodnistego kataru, miał spuchnięte oczy i usta, wysypkę ,biegunkę oraz sapkę. Okropne...
 
no to pediatra odwazny bo kary moze placic za wystawianie recept bez zadwiadczenia. przynajmniej mi to tak wytlumaczono
Oczywiście, że tak jest. Jeśli nie ma podstaw, które uprawiają pacjenta do korzystania ze zniżek na dane leki/wyroby medyczne, to ich po prostu nie powinien dostawać. Jeśli dziecko nie ma alergii, to zniżka na mm się nie należy i pediatra nie powinien ryzykować- chyba, że lubi takie ryzyko[emoji6] Jeśli wydaje takie recepty, to mimo wszystko trzeba mieć na uwadze fakt, że w którymś momencie odmówi i ma do tego pełne prawo. Wtedy pozostaje już tylko wizyta u alergologa i zaświadczenie, które dołączamy do karty dziecka u pediatry i mamy spokój [emoji4]

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Madzen, moje mają skaze. Syn nie mial ,żadnych wysypek ani krostek ,dopiero koło 6msc pojawiło się tzw naderwane ucho i stopniowo zaczeły narastać problemy skórne. I tak jak Twój robił kupkę przy każdym karmieniu mm. Budził się po nocach z rykiem. A w wieku 4ms nie chciał pić mleka (karmiłam na śpiku, kaszki itp). Nie wiedziałam wtedy ,że to alergia.
U córki natomiast od początku pojawiła się spora wysypka głównie na brzuchu i twarzy oraz krew w kupce. Od razu wprowadziłam Pepti + Delicol.
Jedno jest pewne od czasu zmiany diety u obu, mam nie te dzieci. Śpiące i nie płaczące.:)

Po próbach prowokacyjnych syn dostał wodnistego kataru, miał spuchnięte oczy i usta, wysypkę ,biegunkę oraz sapkę. Okropne...
A ktore mleko jest lepsze bebilon pepti czy neutramigen? Po dzisiejszej nocy zmieniam chyba mleko nie czekam ja juz mam dosc. Dziecko mi sie wykonczy.
 
A ktore mleko jest lepsze bebilon pepti czy neutramigen? Po dzisiejszej nocy zmieniam chyba mleko nie czekam ja juz mam dosc. Dziecko mi sie wykonczy.
Oba są hydrolizatami wysokiego stopnia (więc na skaze oba dobre) z tym że każde innych białek, więc czasami jedno się lepiej przyjmie od drugiego. Ale czytałam że Pepti jest lepiej tolerowane, z tym że ma laktozy trochę (której Nutramingen nie ma) więc dlatego dodaje delicol(u nas jeszcze nietolerancja laktozy) I na pewno pepti lepsze w smaku. Wybór należy do Ciebie;)
 
Oba są hydrolizatami wysokiego stopnia (więc na skaze oba dobre) z tym że każde innych białek, więc czasami jedno się lepiej przyjmie od drugiego. Ale czytałam że Pepti jest lepiej tolerowane, z tym że ma laktozy trochę (której Nutramingen nie ma) więc dlatego dodaje delicol(u nas jeszcze nietolerancja laktozy) I na pewno pepti lepsze w smaku. Wybór należy do Ciebie;)
Ide na 11 do lekarza . Sama bez dziecka bo dziś tylko chore przyjmują. Zmienilabym sama mleko ale wiem ze potem jakby mu nie spadowalo mleko np pepti to lekarz by mnie pociskal ze po co sama decydowalam itp . [emoji4]
 
reklama
Do góry