reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skrocenie kosci dlugich płodu

Robin91

Początkująca w BB
Dołączył(a)
29 Kwiecień 2022
Postów
16
Dzień dobry, niestety od 20 tc utrzymuje się skrocenie kości długich plodu. Aktualnie 30tc. Kosc udowa i ramienna jeszcze mieszczą się w normie,ale jest to dolna granica ok 10 percentyl. Kości udowa FL wynosi 55,0 mm. Teoretycznie z testu Pappa ryzyko wad typu ZD niskie jednak martwią mnie te krótkie rączki i nóżki na badaniach wychodzą ok 2 tyg za małe do wieku ciąży. Waga dziecka i inne wymiary w normie. Ostatnio wyszły też pozawyzane przeplywy w tętnicy mózgowej. Lekarz nic nie powiedział,dopiero na karcie zobaczyłam. Ten lekarz to nie mój prowadzący.
 
reklama
Dzień dobry, niestety od 20 tc utrzymuje się skrocenie kości długich plodu. Aktualnie 30tc. Kosc udowa i ramienna jeszcze mieszczą się w normie,ale jest to dolna granica ok 10 percentyl. Kości udowa FL wynosi 55,0 mm. Teoretycznie z testu Pappa ryzyko wad typu ZD niskie jednak martwią mnie te krótkie rączki i nóżki na badaniach wychodzą ok 2 tyg za małe do wieku ciąży. Waga dziecka i inne wymiary w normie. Ostatnio wyszły też pozawyzane przeplywy w tętnicy mózgowej. Lekarz nic nie powiedział,dopiero na karcie zobaczyłam. Ten lekarz to nie mój prowadzący.
 
Do góry