reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skurcze łydek i kolka

karolla

Fanka BB :)
Dołączył(a)
19 Lipiec 2005
Postów
5 668
Dziewczyny czy macie może skurcze w łydkach ostatnio w nocy obudziłam się z okropnym skurczem łydki, bolało strasznie aż się poryczałam
nigdy wczesniej nie miałam czegoś takiego makabra, zaczęłam masować nogę i po 2 minutach przeszło.
Słyszałam ze może to być brak magnezu, wiec rozpuściłam sobie tabletkę musującą megnezu w wodzie i mam nadzieje ze mogę
w ciąży pić magnez, kawkę oczywiście odstawiam chociaz i tak piłam 1 dziennie i to taką lurkę!!
Kolejną rzeczą jest kolka nie wiemczy dobrze to nazywam jest to kłucie pod żebrem u mnie zawsze po prawej stronie, czasem mam taki ból że nie mogę wstać i musze chwilę posiedziec po 1 minucie wszystko mija, najgorsze że dzisiejszej nocy za każdym razem jakk sie budziłam do taoalety miałam te kolki co to może być????
Macie też podobne dolegliowci??
 
reklama
Ja Ci Karollko w tej materii nie pomogę (ale trzymam kciuki, żeby Ci nie dokuczały :)). Mi jedyne co dokucza to czkawki.Normalnie od trezch dni niekończące sie czkawki...
 
Hej karolla, co do kolki to nie wiem, ale skurcze lydek od czasu do czasu mam. Staram sie nogi ukladac wyzej, przynajmniej w domu, bo w biurze nie wywale ich przeciez na biurko, choc czasem mam na to ochote  :laugh: No a jak mnie juz cos takiego spotka to, trzeba stope jak najmocniej odgiac do gory, to wtedy szybciej przechodzi. Widze ze powoli nam sie wszystkie dolegliwosci pojawiaja   :) ale co tam, jakos sobie poradzimy.
 
Co do tych slurczy to pytałam szwagierki tez ponoć miała często coś takiego szczególnie nocą tylko co z tym kłuciem w boku
ponoć to jest jakiś nacisk na żebra gdyby bolał mnie jajnik czy podbrzusze to bym się zmartwiła ale to w sumie boli jak kolka
po długim biegu ;D nigdy przed ciążą nie miała czegoś takiego - takie uroki!!!

 
A propos dolegliwosci II trymestru, bo juz prawie wszystkie w nim powoli jestesmy, zanlazlam co nastepuje
"Nieprzyjemności II trymestru wynikają z adaptacji organizmu mamy i widocznych już zmian sylwetki:
• skurcze i obrzęki nóg
• zgaga
• bóle w krzyżu
• skurcze w dolnej części brzucha (wynik rozciągania wiązadeł podtrzymujących macicę)"
To chyba i tak nieduzo, ale podejrzewam, ze jest jeszcze wiele innych
 
NAJBARDZIEJ BOJE SIE ZGAGI TYLE SIE O TYM ŚWIŃSTWIE NASŁUCHAŁAM,KAZDA KOLEŻANKA BĘDĄCA W CIĄŻY MIAŁA ZGAGĘ I MÓWIŁA ŻE TO COŚ STRASZNEGO, NEPRZYJEMNE I W DODATKU DOKUCZLIWE!!! A FEE!!!
 
oj ja tez tego sie boje, ciekawa jestem czy te wszystkie rady na zgage pomagaja, choc pewnie za kare ze nie mialam mdloscie bede miala obrzydliwa zgage :)
he, he, moj maz mial dzis w nocy skurcz lydki, czyzby tez byl w ciazy :)
 
reklama
dziewczyny na skurcze świetny jet magnez, ale trzeba brac go systematycznie, dobry jest magnefar b6, bo wystarczy raz dziennie, lekarz na pewno nie bedzie miał nic przeciwko temu, a na kolki no-spa. Poradźcie się lekarza, pozwoli, a ten zestaw ulży.
 
Do góry