reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skurcze łydek :-((

reklama
wykończą mnie te skurcze łydek w nocy!!! ;(
zaczęłam pic duzo kakao, łykam magnez... to chyba kara za to, że odpuściłam sobie na jakiś czas magnez, bo mi nic nie było :(
 
można bez problemu brać magnez z B6. wyczytałam to gdzieś że witaminy B nigdy nie jest za dużo w oprgabniźmie a jak już to zostaje wydalona bez problemu. głowa do góry
 
Agawa dzieki ;)
osinka mnie lapia w dzien jak ide np.przez miasto nie dosc ze czlapie sie jak slon(zawsze maz mnie szuka bo 5m od siebie idziemy :laugh:) to jeszcze kustykam ::)...............w nocy raz mnie udo i posladek zlapal to myslalam ze zaraz bede wrzeszczec(opanowalam sie bo bylo bardzo pozno)
 
osinka pisze:
wykończą mnie te skurcze łydek w nocy!!! ;(
zaczęłam pic duzo kakao, łykam magnez... to chyba kara za to, że odpuściłam sobie na jakiś czas magnez, bo mi nic nie było :(

a kakao to ma dużo węglowodanów ???
 
hej ja też ma okropne skurcze łydek,jestem w 7 miesiącu i to podobno jest normalne w ciąży,powiedziałam o tym mojemu lekarzowi i powiedział żebym kupiła sobie magnez!!!ale w sumie nic to mi nie dało,podobno tez pomaga jedzenie pomidorów bo w nich jest dużo magnezu i potasu:-)
 
ja na przykład takie uporczywe skórcze łydek miewam ostatnio każdego ranka i trwa to juz kilka tygodni, od dłuższego już czasu oprócz feminatalu biorę dodatkowo asparaginian magnezu i potasu, więc jak widzicie magnezu mi nie brakuje, a skórcze jak były tak są, później ból łydek utrzymuje się w ciągu dnia. Do końca kwietnia jeszcze będę pracowała, a później idę sobie odpoczywać, w tej chili jestem w 18 tygodniu ciąży, mam taką pracę, że całe 8 godzin muszę stać na nogach i tak sobie myślę, że może to jest przyczyną tych moich dolegliwości Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy :)
 
reklama
Wiem coś o tym, straszna sprawa ;/ mnie to męczyło dość mocno, do tego zmęczenie i ogólna niechęć do robienia czegokolwiek. Lekarka powiedziała, że może to być spowodowane dużymi niedoborami magnezu i potasu, szczególnie że piję dużo kawy, która podobniez te pierwiastki wypłukuje bardzo skutecznie z organizmu. No i tak też było, więc tak jak koleżanki mówią, kupić sobie suplement z magnezem i spróbować. U mnie jak ręką odjął. Natomiast zamiast tych nowych wymysłów typu magnefar itd wybrałam asparaginiam megnez+potas, za opakowanie aż 100 (stu!) tabletek dałam w aptece u siebie w knurowskiej "za grosze" raptem kole 6 złotych. Dla mnie rewelka, polecam się rozejrzeć i korzystać, naprawdę skuteczny i dobry zestaw tych dwóch składników, idealny na skurcze.
 
Do góry