reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

slabe mleczaki

Dorrcia

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
13 Czerwiec 2007
Postów
59
moja 20miesieczna córka ma słabe ząbki.Ma ich 16 i to dosyc wczesnie jej wyszły.Teraz od jakiegos czasu odłamał sie 2gi u góry.a dzis gdy chciałam umyc ząbki odłamala sie jedynka.Jak moźna je wzmocnić?Pewnie trzeba iść do dentysty,ale czy są jacyś którzy przjmą małe dziecko?Trzeba mieć skierowanie.Pozdrawiam
 
reklama
to ja sie wypowiem co tzw."slabych zabkow" -genetcznie uwarunkowane wystepuja baardzo zadko reszta sa po prostu bledami w higienie jamy ustnej i odzywianiu...co podajesz dziecku do picia? czy pije z butelki ze smoczkiem czy ze szklanki? co pije w nocy i z czego? jakiej pasty uzywa? jaka ma diete? ile razy dziennie sa szczotkowane zeby i jezyk? czy po slodyczach myje zeby? to sa punkty ktore ci ulatwia dbanie o zeby dziecka i o te stale-bo jak wiadomo stale uzebienie zaczyna sie daleko przed wyjsciem w 6 roku szostek ;-)

jezeli chodzi o ulamania- lekarze na ogol nie robia nic-gdyz ostre kanty same sie scieraja...ale z tyloma zebami i w tym wieku polecalabym mimo wszytsko rutynowa kontrole u dentysty, moze on bedzie mial wiecej rad dotyczacych higieny jamy ustnej.
 
Do góry