reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słabnąca kreska na teście

Michalina1993

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Grudzień 2017
Postów
169
9 listopada robiłam testy i wyszły pozytywne. Kreska testowa była jasna ,ale clearblue test pokazywał 2-3 tydzień. Po paru dniach znowu zrobiłam test zwykły 10ml i clearblue żeby sprawdzić czy tygodnie się zmienią a na tym zwykłym kreska testowa była ciemniejsza niż kontrolna.Parę dni temu zrobiłam z ciekawości test i kreski były podobne do siebie a dzisiaj to kreska testowa była tak samo jasna jak 9.11. Czy to coś złego oznacza ? Uprzedzam że nie mam możliwości wykonania bety bo w UK tego nie robią i nawet nie mam możliwości tego zrobić w polskiej przychodni. Pierwszy scan mam w poniedziałek 30.11
 
reklama
Rozwiązanie
Niestety ,nie ma możliwości. Chyba że na kolanach prosić ale i tak wątpie że dają skierowanie. Oczywiście można zrobić rożne badania na własną rękę w polskich przychodniach ale te w moich okolicach takich badań nie oferują :)
9 listopada robiłam testy i wyszły pozytywne. Kreska testowa była jasna ,ale clearblue test pokazywał 2-3 tydzień. Po paru dniach znowu zrobiłam test zwykły 10ml i clearblue żeby sprawdzić czy tygodnie się zmienią a na tym zwykłym kreska testowa była ciemniejsza niż kontrolna.Parę dni temu zrobiłam z ciekawości test i kreski były podobne do siebie a dzisiaj to kreska testowa była tak samo jasna jak 9.11. Czy to coś złego oznacza ? Uprzedzam że nie mam możliwości wykonania bety bo w UK tego nie robią i nawet nie mam możliwości tego zrobić w polskiej przychodni. Pierwszy scan mam w poniedziałek 30.11
A robiłaś wszystkie test jednej firmy? Bo każdej firmy test ma inną czułość, nawet jak jest 10 czy 25 to może mieć inne odbarwienia..
 
Po co robisz tyle testow? One nie są miarodajna metoda badania :) a tym bardziej nie powinnaś opierać się na nich w kwestii, ze coś złego się dzieje z ciąża :)
Mi np. wychodziły dwie kreski na teście 25, a w ogóle na teście o czułości 10. Testy tej samej firmy.
Moim zdaniem niepotrzebnie siebie sama stresujesz. Myśl pozytywnie. To, ze jesteś w ciąży już wiesz :) wiec możesz powoli się zacząć cieszyć. Poczekaj spokojnie na usg. To już niedługo, za kilka dni.
 
reklama
A tak lekko abstrahując od tematu testów:
Dlaczego w UK nie można zrobić bety? Rozumiem ze mogą nie chcieć dać skierowania na badanie na fundusz zdrowia, ale nie można go tez zrobić prywatnie? Czy po prostu cena jest zaporowa? Czy laboratoriów nie ma?
Wydawało by się ze UK taka rozwinięta, ze Polska taki zaścianek a tu ciagle czytam ze ktoś zza granicy (nie tylko z UK) i jest problem z beta... a to przecież zwykle badanie z krwi...
 
reklama
@Zoella W UK nie ma czegoś takiego jak prywatne badania laboratoryjne ;p Bez skierowania nikt Cię nie przebada :(

A z tym testami to też zależy od tego np. ile wypiłaś przed badaniem. Im mocz bardziej rozcieńczony, tym stężenie hormonu będzie słabsze, a tym samym i kreska testowa będzie słabsza.
Druga opcja jest niestety gorsza i jaśniejący test może wskazywać na ciążę biochemiczną.
 
Do góry