reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Śluz w 38 tygodniu ciąży

Angel92

Początkująca w BB
Dołączył(a)
25 Styczeń 2023
Postów
21
Witam :)
Mam pytanie czy któraś z Was przed porodem miała śluz przezroczysty zabarwiony delikatnie na zółto taki ciągnący jak w dni płodne ?
Od kilku dni coś takiego mam do tego pobolewanie brzucha i delikatne bóle krzyżowe .
W pierwszej ciąży nic takiego nie miałam ale jak to mówią każda ciąża jest inna:)
 
reklama
Witam :)
Mam pytanie czy któraś z Was przed porodem miała śluz przezroczysty zabarwiony delikatnie na zółto taki ciągnący jak w dni płodne ?
Od kilku dni coś takiego mam do tego pobolewanie brzucha i delikatne bóle krzyżowe .
W pierwszej ciąży nic takiego nie miałam ale jak to mówią każda ciąża jest inna:)
Ja tak miałam jakieś 10h przed porodem 😉 a śluzu miałam baaaardzo dużo , to się nazywa czop śluzowy, który odchodzi i jest oznaką zbliżającego się porodu 🙂
 
Tylko że właśnie mi już czop odpadł nawet według lekarzy bo lezalam kilka dni w szpitalu wprawdzie nie do końca no i był zabarwiony brązowym śluzem ale to było z 4 tygodnie temu,chyba że to może ta reszta sama nie wiem.

Albo wtedy w szpitalu się pomylili

Właśnie śluzu też mam dużo i mam cichą nadzieję że to faktycznie to :)
 
Tylko że właśnie mi już czop odpadł nawet według lekarzy bo lezalam kilka dni w szpitalu wprawdzie nie do końca no i był zabarwiony brązowym śluzem ale to było z 4 tygodnie temu,chyba że to może ta reszta sama nie wiem.

Albo wtedy w szpitalu się pomylili

Właśnie śluzu też mam dużo i mam cichą nadzieję że to faktycznie to :)
Jak 4 tygodnie temu to raczej nie czop, bo czop odchodzi na kilka lub kilkanaście dni przed porodem (w mniejszych ilościach). U mnie odszedł kilka godzin przed i było tego mnóstwo, serio. Jakby szklanka kiślu 😂 to był wieczór i akurat szłam się kąpać. Koło godziny 23 zaczęło mnie pobolewac podbrzusze jak na okres, i cały czas ten ból się nasilał. Po 5 pojechałam do szpitala, skurcze co 5 minut. Na miejscu okazało się, że rozwarcie na 6 cm. O 8:24 urodził się synek 🙂
 
Ja tylko mówię co lekarze powiedzieli jak im pokazałam zdjęcie tego :D przy pierwszym wgl nic takiego jak czop nie widziałam więc albo odpadł jak byłam w toalecie albo nie wiem :p dlatego w temacie czopów śluzowych jestem ciemna :D
Tak samo skurczy nie czułam wgl dopiero po odejściu wód zaczęłam cokolwiek czuć:D
 
Teraz widzę jest całkiem inaczej już czuję twardy brzuch dziś i to tak dość często no i te bóle :) więc może faktycznie coś się zacznie dziać
 
Ja tylko mówię co lekarze powiedzieli jak im pokazałam zdjęcie tego :D przy pierwszym wgl nic takiego jak czop nie widziałam więc albo odpadł jak byłam w toalecie albo nie wiem :p dlatego w temacie czopów śluzowych jestem ciemna :D
Tak samo skurczy nie czułam wgl dopiero po odejściu wód zaczęłam cokolwiek czuć:D
Wiesz ja też ginekologiem nie jestem , napisałam tylko to co ja wiem. Ale kto wie, może i coś tam te 4 tygodnie temu się zaczęło. Nie wiem. .. mi w pierwszej ciąży też odszedł czop ale nie było tego dużo, za to był lekko podbarwiony krwią. Także wtedy też wiedziałam , że zbliża się poród no i tez zaczęło się od bólu brzucha jak na okres. Ale Ci powiem co zaobserwowałam w swoim otoczeniu. Wszystkie koleżanki i siostra (które rodziły w tym roku ) rodziły 2 tygodnie przed terminem. Także trzymam kciuki 🙂
 
Wiem że nie jesteś tak jak i ja.Tylko tak podpytuje bo ciekawi mnie po prostu też ten temat a dwa mam cichą nadzieję że to to :).
Dziękuję bardzo za Twoją opinię i opis Twojej sytuacji 😗
 
reklama
Do góry