reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spanie na brzuchu

mama.Antosia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Wrzesień 2018
Postów
436
Potrzebuje porady , otóż nasz synek niedługo kończy 3 miesiące do tej pory w nocy sypia w łóżku z nami , planujemy go przenosić do łóżeczka ale zaczął się w nocy z boku przekręcać na brzuch . Jak jest przy nas to widzę ma głowę na boku a w łóżeczku jak to zrobić żeby się nie martwić ? Nie zawsze w nocy odbija po jedzeniu dlatego zwykle kładziemy go na bok. Proszę o wasze rady i może jakieś sprawdzone sposoby mamusie ?☺️
 
reklama
Rozwiązanie
A jak położy się noskiem do materaca? Różnie bywa..
A jak pół roczniak, roczniak, dwulatek, 7latek się tak położy? dziecko, które umie się już przekręcać, umie sprawnie odwracać głowę, jeśli nic poza tym mu nie przeszkadza, jest bezpieczne, przesunie sobie buzię wg potrzeby.

Ale tak w sumie jeszcze mi się nawinęło, a może jednak na plecach kładź? Jeśli samo odwróci się na brzuch to ok (z boku łatwiej). Moich dzieci też w nocy nie odbijałam, zawsze spali na plecach (do czasu gdy same sobie ustalały pozycję)
Wywalić wszelkie zbędne rzeczy z łóżeczka. Przysunąć łóżeczko do was. Już będzie coraz bardziej mobilny, nie przykleisz na boku ;) Jak sam się odwraca to nic mu nie będzie (pod warunkiem pustego łóżeczka!). No albo nadal spać razem ;)
 
A jak położy się noskiem do materaca? Różnie bywa..
A jak pół roczniak, roczniak, dwulatek, 7latek się tak położy? dziecko, które umie się już przekręcać, umie sprawnie odwracać głowę, jeśli nic poza tym mu nie przeszkadza, jest bezpieczne, przesunie sobie buzię wg potrzeby.

Ale tak w sumie jeszcze mi się nawinęło, a może jednak na plecach kładź? Jeśli samo odwróci się na brzuch to ok (z boku łatwiej). Moich dzieci też w nocy nie odbijałam, zawsze spali na plecach (do czasu gdy same sobie ustalały pozycję)
 
Rozwiązanie
Do góry