reklama

Sposób na garb pilnie poszukiwany

Temat na forum 'Początek szkoły' rozpoczęty przez Muffinka, 29 Październik 2013.

1. Muffinka

Muffinka Aktywna w BB

Matki moje kochane! Jakie macie sprawdzone sposoby na to, aby dziecko się nie garbiło? Mój Piotruś, wiek 8 lat, siedzi powykrzywiany we wszystkie możliwe strony przy odrabianiu lekcji czy graniu na komputerze. Ja co najwyżej upilnuję go wieczorem, po powrocie z pracy, ale mąż, który pracuje w domu, patrzy na jego krzywe plecy przez palce. Grrr... Co byście poradziły? Ćwiczenia, basen na wzmocnienie kręgosłupa? Pajączki? Może jakieś odpowiednie krzesło? Help!!

2. kasia-matiy

kasia-matiy Fanka BB :)

zamiast krzesła polecam ci ... piłkę! Mówię oczywiście o zwykłe piłce do ćwiczeń. Syn mojego męża odrabia lekcje na takiej piłce i ona sama wymusza prawidłową postawę dodatkowo dziecko lepiej skupia się na lekcjach, bo może dowolnie wyginać ciało (i ćwiczyć je) a nie siedzieć w jednej męczącej pozycji, synek mojego męża ją uwielbia i nie wyobraża sobie lekcji bez piłki ... czasem trzeba tylko pilnować by za dużo na niej nie skakał szczególnie przy czytaniu ;-) rozmiar piłki dobiera się tak, że mierzymy wysokość nogi od zgięcia w kolanie do podłogi i dodajemy 5 cm ;-)

Polecam też ten artykuł :-)

W trosce o zdrowy kręgosłup dziecka - DzieciRosną.pl

3. reklama
  4. Muffinka

Muffinka Aktywna w BB

Pierwsze słyszę o piłce. I on tak tylko siedzi na niej, czy kładzie się na różne strony? A czemu krzesło nie?

5. kasia-matiy

kojarzysz może Pawła Zawitkowskiego? to znany fizjoterapeuta i gorąco polecam ci jego książki i płyty "Mamo tato co ty na to?" tam właśnie mówi on o piłce gimnastycznej zamiast krzesła, było też w jakimś programie - nie pamiętam jakim... chodzi o to, że krzesło jest stabilne i wymaga w zasadzie jedną pozycję, a dzieci są ruchliwe, piłka daje możliwość wyginania się na boki przy siedzeniu, do przodu i do tylu itd. to ćwiczy kręgosłup a dziecko mniej się nudzi przy lekcjach i potrafi się lepiej skupić, u nas działa świetnie i Starszak sam siedzi prosto przy biurku ;-) co do kładzenia się i zabawy to już poza odrabianiem lekcji, u nas mają oba chłopaki i zawsze świetnie się nimi bawią :-) można na piłkach robić też wiele ćwiczeń dobrych dla kręgosłupa, w zasadzie pełna dowolność ;-) można np. powiesić na suficie drążek, posadzić smyka na piłce i trzymając się drążka smyk sama wygina się na wszystkie strony, rozciąga i gimnastykuje poprzez zabawę ... my nie mamy drążka więc malucha trzymam za ręce, ja tylko stoję za nim i trzymam za rączki nad głową, a on się wygina we wszystkie strony już sam, ma przy tym świetny ubaw, u was starszego synka może np. trzymać tata ;-) ... jak piłka jest bardzo elastyczna to spokojnie można kupić większą, ja trafiłam na promocję i piłki kupiłam po 10 zł ;-)

Ostatnia edycja: 31 Październik 2013
  6. mama_kangurzyca

mama_kangurzyca Szczęśliwa mama :)

Nie tylko na garba, ale i na proste plecy w ogóle świetnie działają zajęcia na basenie. Polecam zapisać dzieci na pływalnię, a na pewno pomoże.

7. orelka

orelka Zaciekawiona BB

A moze na dzien dobry ortopeda? Wiem, ze trudno sie dostac ostatnio, ale on przede wszystkim powinien Cie ukierunkowac, zobaczyc, jak plecy syna rzeczywiscie wyglądaja, zalecic cwiczenia… co do innych mozliwosci – warto szukac. Sama nie bylabym taka madra, gdybym nie odhaczyla spotkania z darmowymi badaniami kregoslupa u dzieci. Dowiedzialam sie i o wadzie corki oraz przede wszystkim, jak temu zaradzic. Tam wlasnie mowiono sporo o specjalnych krzeslach dla mlodszych i starszych dzieci, siedzacych niemalze non stop. Jak dobierac, na co zwracac uwage przy wyborze... Jak tylko znajde ulotki, to podrzuce nazwe :-)

8. NiePowiem

NiePowiem Zaciekawiona BB

Kiedyś był "pajączek", ale i tak nieskuteczny. Może włóż jakiś kij (np. od szczotki) między łokcie (oczywiście od strony pleców)
    Niewygodne, ale skuteczne. A najlepiej wybrać się do lekarza i on coś zaradzi.
    Można np namawiać dziecko żeby chodziło z książkami na głowie po pokoju :)

9. yaska

yaska Fanka BB :)

Jesteśmy właśnie po bilansie sześciolatka i również z plecami jest problem, chociaż jeszcze niezbyt poważny. Chwilowo jedyne zalecenia to gimnastyka korekcyjna i zwracać uwagę na proste plecy. No więc zwracamy do skutku, bo co innego nam pozostało. Kija od szczotki wolę mu oszczędzić, bo jak tu z czymś takim lekcje odrabiać :/ Gdzieś obiło mi się o uszy, że dobre są jakieś wyprofilowane krzesła, które wymuszają prawidłowe ułożenie pleców, muszę się bardziej zagłębić w temat. Może ktoś coś słyszał?

10. reklama
  11. orelka

orelka Zaciekawiona BB

@yaska, wlasnie o takich wczesniej wspominalam. Przeszukalam swoje szpargaly i znalazlam kilka ulotek z tej akcji. Chodzi o Dobre Krzeslo. Jak wpiszesz w wyszukiwarke, na pewno wyskoczy odpowiednia strona :)

12. kasia-matiy

gimnastyka korekcyjna to zawsze dobry pomysł ze względu na same ćwiczenia, których w naszym życiu (w szczególności naszych dzieci) wciąż za mało, dlatego właśnie polecałam piłkę, dla dziecka to jednocześnie zabawa i ćwiczenia, a przy okazji proste plecy przy odrabianiu lekcji ... no i z pewnością dużo tańsze niż takie specjalistyczne krzesło, a w dodatku wszechstronne bo dzieci uwielbiają się piłką bawić, wieszamy drążek i dziecko poprzez zabawę cały czas ćwiczy kręgosłup ... polecane przez fizjoterapeutę

Poleć forum