reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spóźniający się okres

Dołączył(a)
27 Luty 2021
Postów
3
Zwykle dostaję okres co ok. 27 dni, czasem z odchyleniami (ostatnio po 22 dniach, w listopadzie po 29 dniach - był to najdłuższy cykl, jaki w życiu miałam, zazwyczaj dostaję planowo lub wcześniej). Natomiast dziś mija już 32 dzień i dalej nic. Nie współżyłam w ostatnim miesiącu (tzn. nie doszło do penetracji ani wytrysku, miała miejsce jedynie gra wstępna itp.), dlatego tym bardziej jestem zdziwiona. Zrobiłam dziś test beta hCG z krwi, wyniki dostanę popołudniu. Co o tym wszystkim myślicie? Istnieje możliwość, żebym była w ciąży? Bardzo tego nie chcę, jestem jeszcze młoda i nie wyobrażam sobie macierzyństwa w tak młodym wieku.
 
reklama
Odchylenia, wydłużenie lub skrócenie długości cyklu nie są niczym nadzwyczajnym, a wynikają z dużej ilości przyczyn, takich jak stres, leki, infekcje, podróże. Organizm to nie zegarek, w zasadzie większość lekarzy uznaje kilkudniowe odchylenie jako normę. Dobrze, że zrobiłaś badanie, będziesz miała jasność sytuacji. Jeśli jednak nie jesteś w ciąży a okres się nie pojawi, proponuję wizytę u ginekologa.
 
Właśnie przyszły wyniki. Poziom beta hCG < 0,2 czyli negatywny. Co dalej? Co zatem może oznaczać brak okresu?
Czasem się zdarza, że okres się spóźnia. Beta pokazuje, że w ciąży nie jesteś także tym nie musisz się martwić. Jeżeli jeszcze kilka dni nie dostaniesz okresu, to dobrze by było jakbyś poszła do ginekologa
 
Zwykle dostaję okres co ok. 27 dni, czasem z odchyleniami (ostatnio po 22 dniach, w listopadzie po 29 dniach - był to najdłuższy cykl, jaki w życiu miałam, zazwyczaj dostaję planowo lub wcześniej). Natomiast dziś mija już 32 dzień i dalej nic. Nie współżyłam w ostatnim miesiącu (tzn. nie doszło do penetracji ani wytrysku, miała miejsce jedynie gra wstępna itp.), dlatego tym bardziej jestem zdziwiona. Zrobiłam dziś test beta hCG z krwi, wyniki dostanę popołudniu. Co o tym wszystkim myślicie? Istnieje możliwość, żebym była w ciąży? Bardzo tego nie chcę, jestem jeszcze młoda i nie wyobrażam sobie macierzyństwa w tak młodym wieku.

Jesli bylabys w ciazy pomimo braku stosunku seksualnego to byłby to cud. Precedens jeden w prawdzie mamy ale z medycznego punktu widzenia siedmiodniowe odchylenia w okresie uważane są za normę.
Jesli mimo wszystko okres nie przyjdzie to pozostaje jedynie lekarz.
 
Do góry