reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Witam

Wiem że w takich przypadkach można się ubiegać o "force majeure" Więcej o tym na stronie welfare.ie
Poczytaj o tym, myślę że Twój mąż mógłby się o to ubiegać.

Pozdrawiam
 
reklama
Witajcie...
Pierwszy raz udzielam sie na forum ale ok jakiegos czasu Was sledze...
Mam pytanie ...pod koniec maja konczy mi sie urlop macierzynski :no: i nie mam zamiaru wrocic do pracy ze wzgledu na mojego malego szkraba...nie chce brac do niego opiekunki...zreszta jak kazda mama mam obawy a pozatym nikogo zaufanego nie znam...:-(...
moj chlopak zarabia 390 e tygodniowo dostajemy child benefit + 250 co kwartal...i do konca maja macierzynski...
pytanie moje brzm....czy moge przejsc na zasilek dla bezrobotnych i podac powod ze musze opiekowac sie malym dzieckiem....czy moze widzicie jakies inne rozwiazanie...bez dodatkowego zrodla dochodu nie bedzie za wesolo poniewaz za rent placimy 1100:angry:...dziekuje za odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam...
Dodam ze w sumie oplacilam(nie wliczajac urlopu macierzynskiego,bo nie wiem czy skaldki zostaja odprowadzane) 103 skaldki pracujac w irl ale w 2006 roku 2 miesiace przepracowalam w polsce i takze pracodawca odprowadzal...
 
Musisz miec 104 skladki zeby dostac JB(jobseeker benefit), no i jak sama nazwa wskazuje nie jest to zasilek dla bezrobotnych tylko dla poszukujacych pracy. A jak powiesz ze musisz sie opiekowac malym dzieckiem to znaczy ze nie mozesz szukac pracy.A musisz udowodnic ze mozesz w kazdej chwili podjac prace w pelnym wymiarze godzin.
 
Dziewczyny a wiecie moze na jak dlugo przyznawana jest zapomoga dla osob poszukujacych pracy (jobseeker's allowance)?
I czy ktoras z was ubiegala sie albo otrzymuje dodatek miszkaniowy (rent suplement) Jako to jest kwota i ile sie czeka? Niby poczytalam o tym na stronie citizens inf, ale nie znalazlam odp...:no:
 
I czy ktoras z was ubiegala sie albo otrzymuje dodatek miszkaniowy (rent suplement) Jako to jest kwota i ile sie czeka? Niby poczytalam o tym na stronie citizens inf, ale nie znalazlam odp...:no:
Dokładnie to nie wiem bo my dopiero zaczeliśmy starania, no właśnie musze dziś przejrzeć te formularze, ale słyszałam że zwracają 75% kwoty którą płacisz za mieszkanie. A co do czekania to pewnie jest różnie, zależy na kogo trafisz
 
hejka
ja mam prosbe
potrzebujue informacji dla mojej ciezarnej kolezanki
juz wam pisze o co chodzi
byla albo i jest zatrudniona ( tu jest problem)do wrzesnia zdaje sie...ma taki papier ze do wrzesnia miala tam prace dokladnie tak jest napisane....starala sie o jakies pieniadze bo ciezarna i nie mieli dla niej pracy ....w grudniu social przyznal jej jobseeker benefits w wysokosci 204 euro tygodniowo na okres 240 dni....dzis bylam z nia w zakladzie pracy bo problem w tym ze ona nie dostala P45 bo teoretycznie jej zwolnic nie moga w zwiazku ze ciezarna....ale.....dostala swiadczenie bez p 45.....jesli ma full jobseekera to czy nalezy jej sie macierzynski?...dzis w zakladzie pracy nie potrafili mi powiedziec czy ona jest zatrudniona czy nie(???????????????????).....jesli ktoras moze mi cos napisac na ten temat bede wdzieczna
 
Moniak82 a ten formuarz to z HSE trzeba pobrac tak? A wiesz czy jakies dokumenty trzeba dolaczyc?
A Ty sie jeszcze tak wogole kulasz??:-D Babcia przyjechala i co???? Nie bylo cie na forum myslalam ze to juz - a tu nic z tego:-):-):-) widze
 
Moniak82 a ten formuarz to z HSE trzeba pobrac tak? A wiesz czy jakies dokumenty trzeba dolaczyc?
A Ty sie jeszcze tak wogole kulasz??:-D Babcia przyjechala i co???? Nie bylo cie na forum myslalam ze to juz - a tu nic z tego:-):-):-) widze
No niestety :-(dalej czekamy, ale małej się jakoś nie śpieszy:-(, teściowa już od piątku jest z nami, moja mama dziś ma 50 urodzinki i chciała w prezencie wnusie, a tu nic, nawet żadnych objawów że to już niedługo.

Agusiek ten formularz możesz z HSE pobrać(taki zółty), póżniej idziesz do City Council (tam gdzie opłaca się podatek za samochód tylko że na 1 piętrze) i tam dadzą Ci drugi formularz, którego ja jeszcze dokładnie nie przejrzałam więc nie wiem co dalej, na nim jest chyba spis dokumentów jakie potrzebujesz aby to świadczenie dostać
 
Dziewczyny ja juz nie wiem jak to jest z tymi skladkami PRSI.
Jestem zarejstrowana od poczatku maja 2006r.i teraz przeliczylam skladki PRSI i wiec w 2006r mialam 26skladek w 2007 mialam 25skladek a w 2008r tylko 15skladek.
Od 17 grudnia 2007 bylam na chorobowym do 15lutego.zaczeli mi placic od 5stycznia czemu?? nie wiem??i do 7 lutego chyba.Dwa razy wplynela mi kwota w wysokosci 306.50euro a takto 204.30eurp.
Jestem na macierzynskim od 16lutego do 15sierpnia i juz tak sie zamotalam ze sama nie wiem jak jest z tymi skladkami.
Jak by nie patrzyl w zaden sposob nie mam 104 tylko 66.
 
reklama
Dziewczyny ja juz nie wiem jak to jest z tymi skladkami PRSI.
Jestem zarejstrowana od poczatku maja 2006r.i teraz przeliczylam skladki PRSI i wiec w 2006r mialam 26skladek w 2007 mialam 25skladek a w 2008r tylko 15skladek.
Od 17 grudnia 2007 bylam na chorobowym do 15lutego.zaczeli mi placic od 5stycznia czemu?? nie wiem??i do 7 lutego chyba.Dwa razy wplynela mi kwota w wysokosci 306.50euro a takto 204.30eurp.
Jestem na macierzynskim od 16lutego do 15sierpnia i juz tak sie zamotalam ze sama nie wiem jak jest z tymi skladkami.
Jak by nie patrzyl w zaden sposob nie mam 104 tylko 66.
Ewelcia ja mysle ze to jest tak:
nalezalo ci sie chorobowe w zamian za 52 skladki PRSI, gdyz ty przeszlas jeszcze w starym roku 2008 (od nowego roku trzeba miec 104 skladki), a co do dziwnej kwoty 306.50 to moglo wynikac z tego, iz oni nie placa za pierwsze trzy dni chorobowego w pierwszym tygodniu i dostalas za dwa tygodnie razem. Tak mi sie wydaje, ale najlepiej zapytac w SW. A dostajesz juz macierzynskie?
 
Do góry