reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Ania - a czy rejestrowalas juz swoje dziecko? Tzn czy odebralas juz Birth Certificat? Bo zwykle w kilka dni jego odebraniu na Twoj adres jest przeslany PPS nr Twojego dziecka, a potem formularz ChB do wypelnienia i odeslania. A niedlugo potem pieniazki na konto.
 
Ostatnia edycja:
reklama
aaniaa najpierw musisz zarejstrowac dziecko!!

W lipcu skladalam o MC i potem jakos we wrzesniu czy w pazdzierniku przyslali mi ze pracodawca ma mi wypelnic ile zarabiam... ale ze nie pracuje a pobieram JB to wyslalam im decyzje z SW i od tamtej pory nic:-(
Podejrzewam ze w tym roku juz nic nie przyjdzie....
I teraz moje pytanie: czy musze jeszcze raz skladac wniosek o MC?
 
W lipcu skladalam o MC i potem jakos we wrzesniu czy w pazdzierniku przyslali mi ze pracodawca ma mi wypelnic ile zarabiam... ale ze nie pracuje a pobieram JB to wyslalam im decyzje z SW i od tamtej pory nic:-(
Podejrzewam ze w tym roku juz nic nie przyjdzie....
I teraz moje pytanie: czy musze jeszcze raz skladac wniosek o MC?
Witam...
Ja składałam w maju... mam podobną sytuację...
Ja zaniosłam do SW głównego tam gdzie się podpisuję co miesiąc, (nie lokalnego) aplikację i tam mi wypełnili zamiast pracodawcy... następnie poszłam do SW lokalnego z innymi papierami... Całość trwała ok 2 tyg do otrzymania decyzji.. Moim zdaniem powinnaś się przejść do lokalnego SW i zapytać jaka jest Twoja sytuacja... Może jeszcze raz będą Ci kazali składać wniosek, ale wątpię. Mają niezłe połączenie między SW a MD (przynajmniej u mnie)to będą wiedzieli że bierzesz JB i jaką kwotę. powodzenia:tak::tak::tak: Pozdrawiam i Wesołych Świąt:-):-):-)
 
Witam! Mam pytanie staramy sie z mezem o mieszkanie socjalne wiem ze jest ciezko tyle osob jest oczekujacych na to, my juz czekamy prawie rok przed swietami byl u nas jakis gosc ktory miezyl metraz mieszkania, moje pytanko czy ktos sie staral o cos takiego ile mozna czekac na takie mieszkanie, czy jesli byl juz ktos to dlugo mozna czekac na odpowiedz czy sie wogole kfalifikujemy bardzo prosze o odpowiedz Pozdrawiam
 
Witam! Mam pytanie staramy sie z mezem o mieszkanie socjalne wiem ze jest ciezko tyle osob jest oczekujacych na to, my juz czekamy prawie rok przed swietami byl u nas jakis gosc ktory miezyl metraz mieszkania, moje pytanko czy ktos sie staral o cos takiego ile mozna czekac na takie mieszkanie, czy jesli byl juz ktos to dlugo mozna czekac na odpowiedz czy sie wogole kfalifikujemy bardzo prosze o odpowiedz Pozdrawiam
ja własnie jestem w trakcie wykańczania takiego mieszkanka:-)do 2-3 miesięcy(mozesz wczesniej) powinnas dostac od nich list czy dostaliście mieszkanie ale myśle ze jak był juz pan to wam sie należy,gdyby sie nie należało to nikt by nie przychodził tylko wysłali by list ze decyzja odmowna:tak:najszybciej mieszkanie takie mozesz dostac po upływie 18miesięcy od złożenia wniosku:tak:powodzenia
 
Witam
Z tego co się orientuję to ten Pan był po to aby określić wasze warunki mieszkalne i życiowe. Po około tygodniu powinien przyjść do Was list z ilością punktów, które otrzymaliście (im więcej tym lepiej). Przynajmniej u mnie tak było;-);-);-). Aby otrzymać w pierwszej kolejności mieszkanie lub dom trzeba było mieć 150 pkt. Nie wiem czy się to zmieniło czy nie. Jeśli nie przyjdą punkty radze pójść do urzędu miasta i zapytać o Wasze punkty... Tam też powinni Wam powiedzieć jak długo się czeka na dom socjalny z taką ilością punktów. U mnie po 2 mies. przyszło pismo że nasze dokumenty są również przekazane do sektora prywatnego:blink::blink::blink:. Ci zaś też chcieli przeprowadzić rozmowę z nami. Ogólnie od złożenia papierów czekaliśmy 1.5 roku.
Życzę powodzenia i dużej ilości punktów. :tak::tak::tak:
 
Witam
Z tego co się orientuję to ten Pan był po to aby określić wasze warunki mieszkalne i życiowe. Po około tygodniu powinien przyjść do Was list z ilością punktów, które otrzymaliście (im więcej tym lepiej). Przynajmniej u mnie tak było;-);-);-). Aby otrzymać w pierwszej kolejności mieszkanie lub dom trzeba było mieć 150 pkt. Nie wiem czy się to zmieniło czy nie. Jeśli nie przyjdą punkty radze pójść do urzędu miasta i zapytać o Wasze punkty... Tam też powinni Wam powiedzieć jak długo się czeka na dom socjalny z taką ilością punktów. U mnie po 2 mies. przyszło pismo że nasze dokumenty są również przekazane do sektora prywatnego:blink::blink::blink:. Ci zaś też chcieli przeprowadzić rozmowę z nami. Ogólnie od złożenia papierów czekaliśmy 1.5 roku.
Życzę powodzenia i dużej ilości punktów. :tak::tak::tak:
:eek::eek::eek::eek::eek:to u mnie tego nie było:no::no:dostałam tylko list ze jestem na liście oczekujących:tak:i po 9 miesiącach od tego listu dostałam klucze:tak:
 
reklama
Do góry