reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy urzędowe

reklama
DZIEWCZYNY
jak ja kończę 10 października ten dodatkowy urlop macierzyński i zaczynam urlop wypoczynkowy to kiedy mój M musiał by pisac o urlop rodzicielski ??? i czy on tez dostanie 60 % czy on 100 ??? ja tego nie ogarniam
 
Hej, rozmawiałam z moim m (on na przepisach się zna) i już wszystko wiem. Twój m musi złożyć najpóźniej 14 dni przed rozpoczęciem urlopu rodzicielskiego wniosek o ten urlop i dołącza do tego wniosku oświadczenie, że Ty nie będziesz korzystać z urlopu rodzicielskiego. Jeśli do tej pory miałaś płacone 100% pensji to teraz będzie 60 % jego pensji.
 
wawka DZIĘKI

ogólnie jest dramat. za lipie cnie dostał wypłaty :[ potem pojawił sie jakiś ktoś kto przeją firmę "kubiak" i tak by nie stracić pracy podpisał rozwiązanie umowy za porozumieniem stron i podpisał umowę z nowym właścicielem. w przyszłym tygodniu miał mieć urlop i co się okazało ? nie dostanie tego urlopu bo nowy pracodawca. nie wspomnę, że wielki błąd moje M był taki iz pokazał, że można robić więcej w krótszym czasie i tak jak on był na nocy to mieszał ciasta na 3 stanowiskach ( o ile czegoś nie mylę) jak on miał wolne to musiało być zawsze dwóch ciastowych. i robił tak za dwie osoby za te same pieniądze. Jak teraz upomniał się o kasę to mu nowy szef powiedział, zeby sobie ze starym gadał, a stary jest wspólnikiem tego nowego. odkąd pracuje zawsze cyrki były z kasą...ale teraz to już szczyty. i jeszcze mu gość bezczelnie powie, że odstał pensje to ma pracować....mało tego, podejrzewamy ze oni im ZUS przestali płacić :[ załamana jestem.
 
Oj, Fel, niefajna sytuacja. Niech idzie na urlop i pół roku odpoczywa od nocek. (na nockach kiszka jest, znam to). Widać, że towarzystwo "na górze" nieźle kombinuje. A poprzedni pracodawca musi zapłacić za zaległ tego, co kojarzę, to taki jest przepis.

Oby się sytuacja poprawiła, albo szukać w między czasie innej pracy...

Albo zgłosić sprawę do odpowiednich władz, może kontrola z Inspekcji Pracy i Sanepidu?
 
dziewczyny, powiedzcie mi co ja mam zrobic zeby przedluzyc ten macierzynski do roku? do zusu jakies pisemko sie pewnie sklada? jakies konkretne dokumenty potrzebuje? nic o tym nie wiem.
 
Kruczka - zus w moim przypadku kazał pracodawcy przesyłać do siebie odpowiednie dokumenty. Tak więc ja pismo z prośbą o dodatkowy macierzyński, o rodzicielski oraz zrzeczenie się męża z rodzicielskiego wysyłałam do pracodawcy, ale to jeszcze w lipcu.
 
reklama
Kruczka- mój "były" już pracodawca przesłał wszystko do zus-u, byłam zadeklarować, że chcę skorzystać z rocznego i miałam do wypełnienia druczek. Jak na razie dostałam przelew za lipiec (11 sierpnia) i sierpień (26 sierpnia)-więc teraz się zastanawiam, kiedy przyjdzie mi za wrzesień?!:baffled:

Dla mnie to plus ten roczny, dłużej posiedzę z małą w domu, Chociaż rwie mnie do pracy, a wiem, że nie mam do czego wracać :-(
 
Do góry