reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania a polip

asia61

Aktywna w BB
Dołączył(a)
22 Maj 2017
Postów
72
Witam kochane staraczki:)
Na początku roku podjęliśmy wspólnie z narzeczonym decyzje ze zaczynamy sie starać o bobasa. Poszłam do ginekologa z nadzieja na zielone światło a dostałam kubeł zimnej wody a mianowicie wykrył u mnie polipy endometrialne- w jamie macicy.. nigdy wcześniej nie miałam wykrytych polipów u innych ginekologow ale chodziłam zazwyczaj w drugiej połowie cyklu i miałam ewentualny przerost endometrium tzn dość grube, zmieniłam ginekologa bo sie przeprowadziłam i od tego dostałam skierowanie do szpitala wlasnie przez te polipy. Histeroskopie miałam wykonana w marcu tego roku pod koniec cyklu bo akurst takie mieli wolne terminy… Miesiąc pozniej wizyta kontrolna u tego samego ginekologa. Jak sie okazało nie wszystko usunęli. Moj polip na ten moment ma 14 mm x 6 mm x4 mm endometrium 7 mm zaraz po okresie. Lekarz powiedział ze mamy sie starać ale nie robic za bardzo nadzieji a za 3 Msc na kontrole jak sie nie uda i zobaczyć czy polip sie nie powiększył. Mówił ze cos trzeba robić, zapisa luteinę 16-25 dc na podtrzymanie jeśli sie uda , mam cykle zazwyczaj Ok 29 dniowe. Pierwszy cykl starań póki co nadziei większych nie mam robiłam dzis test w 24 dc negatywny . Czy komuś udało sie zajść w ciaze z polipem? Czy konieczne bedzie usuwanie go po raz kolejny? :/
 
reklama
Sugeruję byś zaczęła robić sobie testy owulacyjne, bo możesz luteiną niechcący zatrzymać owulację, tzn. jeśli weźmiesz ją za wcześnie, to może nie dojść do owulacji.
 
Mogę dodać jeszcze ze krwawiłam w tym cyklu raz na brązowo/ różowo w dzień owulacji i tydzień po niej tez miałam brązowy sluz na wkładce. Po za tym żadnych innych objawów, trochę sie naczytałam ze to moze implantacja ale 2 dni po plamieniy i w 9dpo test negatywny, dodam ze raczej nigdy nie plamien nie mam. Dołączam zdjęcie polipa.
 

Załączniki

  • 3CA2F28D-23C8-4477-80AC-5C8908200FD2.jpeg
    3CA2F28D-23C8-4477-80AC-5C8908200FD2.jpeg
    1,6 MB · Wyświetleń: 172
Ja nie zdecydowałabym się na starania wiedząc o polipie. Najpierw go usuń. Może być przeszkodą w zagnieżdżeniu.
 
Ja również na Twoim miejscu zrobiłabym porządek z polipem. Miałam podobnie, lekarz zalecił wycięcie, ponieważ polip zawsze stanowi ryzyko dla ciąży. Najpierw dostałam duphaston, ale nie na podtrzymanie ew ciąży, tylko w celu ew samowchłonięcia polipa, co czasem się zdarza. Na usg widzieli u mnie 1 polip a podczas histeroskopii usunięto 3 (2 miałam w niewidocznym miejscu na szyjce). Staraj się, spróbować można, ale działaj w kierunku kolejnej histeroskopii. Żeby potem nie płakać po stracie ciąży i pluć sobie w brodę.
 
Ja również na Twoim miejscu zrobiłabym porządek z polipem. Miałam podobnie, lekarz zalecił wycięcie, ponieważ polip zawsze stanowi ryzyko dla ciąży. Najpierw dostałam duphaston, ale nie na podtrzymanie ew ciąży, tylko w celu ew samowchłonięcia polipa, co czasem się zdarza. Na usg widzieli u mnie 1 polip a podczas histeroskopii usunięto 3 (2 miałam w niewidocznym miejscu na szyjce). Staraj się, spróbować można, ale działaj w kierunku kolejnej histeroskopii. Żeby potem nie płakać po stracie ciąży i pluć sobie w brodę.
Jasne to nie jest jeszcze koniec świata tak naprawdę dopiero zaczynamy starania 😊i zdaje sobie sprawę ze przede mną druga histeroskopia i raczej zadbam o to aby została wykonana w prawidłowym dniu cyklu. Myśle ze tez zmienie szpital. ☺️ Dzięki dziewczyny. Szkoda ze to wszystko tak sie przedłuża ale widocznie tak musi być. 👍🏼🙂
 
Jasne to nie jest jeszcze koniec świata tak naprawdę dopiero zaczynamy starania 😊i zdaje sobie sprawę ze przede mną druga histeroskopia i raczej zadbam o to aby została wykonana w prawidłowym dniu cyklu. Myśle ze tez zmienie szpital. ☺️ Dzięki dziewczyny. Szkoda ze to wszystko tak sie przedłuża ale widocznie tak musi być. 👍🏼🙂
Powodzenia! :) :) Trzymam kciuki!
 
Ja miałam polip i zaraz po jego usunięciu zaliczyłam wpadkę ;) Z polipem nie staraliśmy się o dziecko (po usunięciu zresztą też nie ;) ), ale biorąc pod uwagę brak zapezpieczenia (stosunek przerywany) i brak ciąży kiedy polip był a natychmiastową wpadkę po wyczyszczeniu, podejrzewam, że jednak jest on przeszkodą 😅
 
reklama
Możliwe bo my tez dluuugi czas bez zabezpieczenia przerywany i nie wpadliśmy🤭 a teraz kiedy bardzo chcemy nie możemy 😅 myśle ze spróbuje jeszcze raz w innym szpitalu, moj ginekolog powiedział ze możliwe ze moze był ciężki do zlokalizowania i usunięcia.. trochę przykre bo co sie człowiek nastresowal samym pobytem to jeszcze sie okazało ze nie usunęli 🙄 a po zabiegu lekarz przyszedł i powiedział ze niewiele było do usunięcia wiec Hm… :) jeszcze raz spróbuje zmienić szpital a potem to juz chyba pozostaje prywatnie 🙈
 
reklama
Do góry