reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania i wsparcie po ciazy biochemicznej

reklama
@Linka1290 zastanawialam sie ostatnio co u Ciebie? [emoji9]
Hej, zyje, caly czas sie stresuje mega tym ze wyjda jakies wady. Bylam na polowkowych wyszlo wtedy tylko ze miedniczki nerkowe sa lekko poszerzone, no i ze troche mniej wod plodowych ale w granicy normy. Ogolnie martwilam sie bo maly w pewnym momencie byl mniejszy kilka dni niz wiek ciazy, wczoraj juz wyszly te pomiary bardziej zblizone, jednak brzuch mam dosc nisko jak na 25 tydzien, ruchy bardzo delikatne poczulam dopiero w 22tyg i teraz juz raczej czuje ale nie jakos bardzo mocno.
Ostatnio przeczytalam historie dziewczyny na tym forum, co wlasnie miala wiekszy pecherzyk zoltkowy, na pocz ciazy sie przejela, pozniej zapomniala, ale w badaniach wyszlo wszystko ok a dziecko urodzilo sie z hlhs hipoplazja lewej komory serca i zmarlo bo to wada krytyczna :( troche sie tym zdolowalam ze u mnie tez moze byc cos, czego nie zobaczyli na usg, niby lekarka mowila mi ze taka wada powinna wyjsc w badaniu polowkowym ale ja jednak troche sie schizuje bo u niektorych nie wychodza te wady, nie wiem sama czy niektorzy lekarze tak na odwal sie robia te usg czy co :( Usg robie praktycznie co 2 tyg, wydaje niepotrzebnie moze tyle pieniedzy ale tak sie martwie :(
 
Cześć, mam 30lat, jestem po jednym poronieniu biochemicznej. Staraliśmy się 5miesiecy (wcześniej zabezpieczałam się hormonalnie przez 9lat). Przed staraniami badałam tarczycę oraz prolaktynę (wszystko ok). Po poronieniu postanowiłam zrobić kilka badań m.in. AHM (wynik 2,23) oraz w 3dc wykonalam: FSH, LH, estradiol, B12, D3. Nie wiem jak interpretować wynik estradiolu czy jest dobry czy nie, D3 podbije suplementami. Jakie badania powinnam jeszcze wykonać? Trombofilie, kariotyp? W przyszłym miesiącu mąż zrobi CASA, zastanawiamy się czy warto od razu zlecać fragmentację dna.
 

Załączniki

  • Screenshot_20210317-214259_Drive.jpg
    Screenshot_20210317-214259_Drive.jpg
    116,2 KB · Wyświetleń: 49
  • Screenshot_20210317-214308_Drive.jpg
    Screenshot_20210317-214308_Drive.jpg
    235,5 KB · Wyświetleń: 54
Hej, zyje, caly czas sie stresuje mega tym ze wyjda jakies wady. Bylam na polowkowych wyszlo wtedy tylko ze miedniczki nerkowe sa lekko poszerzone, no i ze troche mniej wod plodowych ale w granicy normy. Ogolnie martwilam sie bo maly w pewnym momencie byl mniejszy kilka dni niz wiek ciazy, wczoraj juz wyszly te pomiary bardziej zblizone, jednak brzuch mam dosc nisko jak na 25 tydzien, ruchy bardzo delikatne poczulam dopiero w 22tyg i teraz juz raczej czuje ale nie jakos bardzo mocno.
Ostatnio przeczytalam historie dziewczyny na tym forum, co wlasnie miala wiekszy pecherzyk zoltkowy, na pocz ciazy sie przejela, pozniej zapomniala, ale w badaniach wyszlo wszystko ok a dziecko urodzilo sie z hlhs hipoplazja lewej komory serca i zmarlo bo to wada krytyczna :( troche sie tym zdolowalam ze u mnie tez moze byc cos, czego nie zobaczyli na usg, niby lekarka mowila mi ze taka wada powinna wyjsc w badaniu polowkowym ale ja jednak troche sie schizuje bo u niektorych nie wychodza te wady, nie wiem sama czy niektorzy lekarze tak na odwal sie robia te usg czy co :( Usg robie praktycznie co 2 tyg, wydaje niepotrzebnie moze tyle pieniedzy ale tak sie martwie :(

Nie martw sie, bo to tylko szkodzi dzidzi [emoji9] nie ma powodu zeby nie wierzyc lekarzom, postaraj sie byc dobrej mysli. Dobrze, ze sie badasz, szkoda, ze Cie to nie uspokaja. Wcale nie musi byc u Ciebie tak jak u tej dziewczyny z forum. Mocno w to wierze i trzymam kciuki [emoji1696] trzymaj sie cieplutko [emoji9] za jakis czas znowu zapytam co u Ciebie. Merytorycznie nie pomoge, ale jakbys potrzebowala dobrego slowa, pisz na priv.
 
Hej, a jakies jeszcze badania robiliscie? Cos da sie zrobic z nasieniem zeby parametry sie polepszyly? Mam nadzieje ze jednak niedlugo Wam sie uda
Ze mną jest wszystko ok, ostatnio tylko tsh lekko skoczyło ale większa dawka letrox obniżyła je.
Partner jest zapisany jeszcze na usg moszny, żeby wykluczyć ew żylaki. Zmieniono mu suple na fertilman, dodatkowo orzechy brazylijskie, większa ilosc warzyw w diecie, wykluczenie alkoholu.
Czas pokaże, na razie sypie się i od września cisza w temacie ciąży.
A Tobie bardzo gratuluje, bo widzę ze maluch w brzuszku :)
 
Ze mną jest wszystko ok, ostatnio tylko tsh lekko skoczyło ale większa dawka letrox obniżyła je.
Partner jest zapisany jeszcze na usg moszny, żeby wykluczyć ew żylaki. Zmieniono mu suple na fertilman, dodatkowo orzechy brazylijskie, większa ilosc warzyw w diecie, wykluczenie alkoholu.
Czas pokaże, na razie sypie się i od września cisza w temacie ciąży.
A Tobie bardzo gratuluje, bo widzę ze maluch w brzuszku :)
Mam nadzieje ze uda sie Wam poprawic jakosc nasienia i ze wszystko bedzie ok, podobno nowe jest produkowane co okolo 3 msc. U mnie to od poczatku same stresy w tej ciazy, takze na razie nie dziekuje bo nie wiem jak bedzie, mam nadzieje jednak caly czas ze mimo wszystko skonczy sie dobrze.
 
Mam nadzieje ze uda sie Wam poprawic jakosc nasienia i ze wszystko bedzie ok, podobno nowe jest produkowane co okolo 3 msc. U mnie to od poczatku same stresy w tej ciazy, takze na razie nie dziekuje bo nie wiem jak bedzie, mam nadzieje jednak caly czas ze mimo wszystko skonczy sie dobrze.
Trzymam kciuki!!!
 
reklama
Hej, ja jestem Ania, i od stycznia staramy się o ciaze. W marcu 2 kreski, po tygodniu krwawienie i spadek bety :( działamy dalej. Do sierpnia dajemy sobie czas , a jak nie to klinika i badania :D nie chcemy czekać roku.
 

Podobne tematy

1
Odpowiedzi
19 tys
Wyświetleń
772 tys
Do góry