reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania o dziecko - leki po owulacji

Katarzynka111

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Grudzień 2019
Postów
693
Jestem parę dni przed miesiączką i złapało mnie paskudne przeziębienie... Czy w takiej sytuacji mam unikać leków ze względu na jakiekolwiek prawdopodobieństwo ciąży? Wiem, że paracetamol jest dozwolony, ale najbardziej dokucza mi katar - jestem alergiczką i przy infekcjach tak już mam, żadne płukanki, inhalacje, zioła nie pomagają...
I powiedzcie mi - czy ja przesadzam? Staramy się od niedawna, ale za każdym razem po owulacji staram się być ostrożna - nie piję alkoholu, odstawiam ibuprom i w razie potrzeby biorę apap...
 
reklama
Rozwiązanie
Nie dajmy się zwariować, ja gdybym tak robiła ,to przez 2 lata staran ,chyba bym oszalala , a wiem że im bardziej się tak robi ,to tym bardziej. Się nie udaje , mój gin mówił że te pierwsze 2 tyg ,dziecko jest chronione, i nic mu się nie stanie , ja zanim @ nie przyszła piłam alkohol, akurat był Sylwester ,wyjazd itd, i urodziłam zdrowa córkę 😉 oczywiście jak już wiedziałam że ciąża to nie tykalam
Na razie nie odczuwam tego jako jakieś wielkie ograniczenie, alko i tak prawie nie piję, prawdopodobieństwo chorobska akurat w tym okresie za każdym razem jest raczej niewielkie, a i tak oczywiście mówię o zwykłych przeziębieniach które można leczyć domowymi sposobami, z czymś większym poszłabym do lekarza :)
No a teraz tak czy siak...
Niektóre kobiety nie wiedzą nawet, że są w ciąży i np. piją alkohol czy biorą tabletki przeciwbólowe.
Na początku zarodek jest chroniony więc nie ma też co przesadzać.
A najlepiej kup coś dla kobiet w ciąży :)
 
Niektóre kobiety nie wiedzą nawet, że są w ciąży i np. piją alkohol czy biorą tabletki przeciwbólowe.
Na początku zarodek jest chroniony więc nie ma też co przesadzać.
A najlepiej kup coś dla kobiet w ciąży :)
Właśnie nie mogę nigdzie znaleźć informacji na temat tego, że zarodek jest chroniony, a pamiętam że kiedyś coś takiego czytałam. Zamiast tego trafiłam np. na informację, że właśnie w 3 tygodniu zarodek jest bardzo narażony na wszelkie czynniki zewnętrzne...
Co do alkoholu itd. to jasne, że są kobiety które nie wiedziały że są w ciąży, ale to tak samo jak te, które nie planowały nie brały kwasu foliowego, a i tak dziecko urodziło się zdrowe. A jednak planując, bierzemy, bo wiemy że to ważne😁
 
Nie dajmy się zwariować, ja gdybym tak robiła ,to przez 2 lata staran ,chyba bym oszalala , a wiem że im bardziej się tak robi ,to tym bardziej. Się nie udaje , mój gin mówił że te pierwsze 2 tyg ,dziecko jest chronione, i nic mu się nie stanie , ja zanim @ nie przyszła piłam alkohol, akurat był Sylwester ,wyjazd itd, i urodziłam zdrowa córkę 😉 oczywiście jak już wiedziałam że ciąża to nie tykalam
 
Nie dajmy się zwariować, ja gdybym tak robiła ,to przez 2 lata staran ,chyba bym oszalala , a wiem że im bardziej się tak robi ,to tym bardziej. Się nie udaje , mój gin mówił że te pierwsze 2 tyg ,dziecko jest chronione, i nic mu się nie stanie , ja zanim @ nie przyszła piłam alkohol, akurat był Sylwester ,wyjazd itd, i urodziłam zdrowa córkę 😉 oczywiście jak już wiedziałam że ciąża to nie tykalam
Na razie nie odczuwam tego jako jakieś wielkie ograniczenie, alko i tak prawie nie piję, prawdopodobieństwo chorobska akurat w tym okresie za każdym razem jest raczej niewielkie, a i tak oczywiście mówię o zwykłych przeziębieniach które można leczyć domowymi sposobami, z czymś większym poszłabym do lekarza :)
No a teraz tak czy siak problem rozwiązał się sam - okres przyszedl parę dni wcześniej ;)
 
Rozwiązanie
Do góry