reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania o dziecko

Klaudusia1111

Początkująca w BB
Dołączył(a)
9 Listopad 2019
Postów
17
Cześć dziewczyny potrzebuje pomocy odnośnie planowania ciąży. Zaczęliśmy starać się o dziecko i cały czas nic, czy polecacie jakieś witaminy pomagające w zajściu w ciąże? Dużo czytam o kwasie foliowym i cynku ... lecz nie wiem czy to prawda. Proszę o odpowiedz :)
 
reklama
Rozwiązanie
Dziewczyny mają rację, jeśli planujecie, to jest dobry czas na badania kontrolne np. u endokrynologa i badania poziomu hormonów. U mnie dopiero przy ciąży wyszło, że mam problem z tarczycą i chcąc zajść w kolejną ciążę muszę pilnować TSH, aby nie wzrosło (norma dla kobiet nie starających się o dziecko to 0,27-4,20, ale dla kobiet w ciąży górna granica to 2,5). Badania normalnie zrobią na kasę chorych, jeśli będziesz posiadać skierowanie. Endokrynolog, do którego chodzę, powiedział, że bezpieczna wysokość TSH dla kobiet chcących zajść w ciążę to ok. 2,0, żeby pozostawić sobie margines 0.5 przy ew. podwyższeniu. Natomiast ginekolog zalecił branie duphastonu od drugiej połowy następnego cyklu, który wzmocni tkankę macicy, która ma pomóc w...
Ja brałam pregna start bo podobno ma jakiś składnik ułatwiający zajście w ciąże 🤷‍♀️Mi pomógł, aktualnie 31 tc 🥰wcześniej przez rok brałam inny suplement i efektów nie było ale na powodzenie mogły mieć również inne rzeczy-zmiana endokrynologa
 
Ja bralam pregna start. Ma cynk - wspomaga plodnosc, jod i wit d - dobre na tarczyce, no i oczywiscie kwas foliowy.
Jednak zbadaj sobie tarczyce tsh ft3 i ft4 - u mnie tarczyca powodowala niemoznosc zajscia a potem poronienia. Wlasnie pregna start zalecil mi endokrynolog /poza lekiem eutyrox ktory mi zapisywal na recepte/.
Sprawdx jakie sa normy dla chcacych zajsc w ciaze - nie sugeruj sie tym ze miescisz sie w widelkach dla 'normalnych' ludzi.

Mezowi tez mozesz poszukac jakis suplement - nie zaszkodzi.
 
O, jeszcze jedno moze pomoc - olej z wiesiolka - poprawia sluz, reguluje cykl miesiaczkowy i okres jest mniej bolesny. Ja stosowalam ten w kapsulkach firmy gal.
To wynalazlam w necie na forach i wideoblogach.

Przy okazji wplywa na poprawe cery i wlosow ;)
 
reklama
reklama
super dzięki mam nadzieje ze coś w końcu pomoże bo z tych dziwnych stron w internecie nic nie mogłam wywnioskować i nie bardzo wiedziałam od czego zacząć żeby pomoc nam w jakiś sposób ...
 
Do góry