reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po raz pierwszy :)

dzień doberek :-)

Atan ja się na glonojadach nie znam niestety, Amelka to taki śmieszny słodziak :-)

Fasolka zasadziłaś małżowi kopa? :-D jak twój prywatny jazgot się miewa?

Fifka ja jeszcze nie ogarniam tego żywienia całego, na noc małgosia jada do mleczka kaszki troszkę, i pomiędzy posiłkami ze 3 łyżeczki marchewki, ewentualnie marchewki z jabłkiem. ale my startujemy dopiero.

Ael ciotka masz foty na FB nareszcie :cool2:

Paluszku pozwoliłam sobie wysłać zaproszenie na FB :-)

Miq no teraz to chyba już niekoniecznie się wysypiać będziesz. Aaaaa to już nie długo :-)

A gdzie Sleep i jej tekturowe wizytówki?
 
reklama
Co Konrad dostaje na śniadanie?

Przy obiedzie zrezygnuj z mm, zwiększ porcję obiadu i już jedno dokarmianie mm odpada.


Necia ale co ze zdjęciami??
 
Na śniadanie rożnie... raz kaszkę, raz kanapkę, raz ciasteczka maczane w mleku... czasem tarte jabłuszko, ale jego nie cierpi... w zależności co mam... ale jakoś rano domaga się butelki mimo zepotrafi zjeść cała kromkę chleba...

Co do obiadków z reguły je około 200ml i mu starcza do 16. Ale czasem ma bunt i pluje dalej niż widzi... obraził się teraz na słoiczki i je to co mu ugotuję...


On dopiero teraz przeszedł na mm więc może potrzebuję jeszcze czasu zeby się przestawić... a je 180ml MM na raz (150 wody plus mieszanka)



Necia widziałam zdjęcia! Cudna Małgosia! Tylko utulić i wycałować! :-D
 
Ael no ja nie mam pojęcia gdzie te kilka miesięcy uciekło he he
neciuszka chyba masz rację bo już od dawna nie przespałam spokojnie nocy, nie wygodnie mi, to do wc ah czas zapomnieć o wysypianiu na najbliższe kilka miesięcy
wiecie co, wymyśliłam sobie 3 wymiarowe motylki na ścianę, wiem jak mają wyglądać, z czego być ale potrzebny mi nóż termiczny:szok: hmm muszę męża zaangażować, żeby coś wymyślił
 
Fifka ja na mm jestem prawie od urodzenia małej i przez nagonkę lekarzy, mediów itp, że na modyfikowanym dziecko łatwo utuczyć bardzo ilości porcji pilnowałam i pilnuję...momentami do przesady...I tak do 2 miesiąca mała jadła 7 razy na dobę, czasem 6, w trzecim przestawiło jej się na 6, a od końca 4 jest już 5. W tej chwili wygląda to u nas tak:
1. ok 6.30 - mm 180ml wody, czyli 200ml mleka
2. ok 10 - mm porcja taka sama
3. ok 13-13.30 obiadek/warzywa czasem z dodatkiem kaszy lub kleiku ok 170-200ml
4. ok 16.30-17 podwieczorek owoce lub kleik ok 180ml
5. ok 19.30-20 mm 210ml i dzień się kończy

Czasem mała nie chce obiadku to jej nie zmuszam i robię mleko
Ta ilość posiłków i taka objętość jest dla ok 6 miesiecznego dziecka idealna, mogłoby jeść troszkę mniej lub więcej też byłoby w normie, więc Twój Konrad na moje oko je książkowo:) Pilnowanie 5 posiłków (plus ewentualnie jeden nocny, który powinno się w pewnym momencie wykluczyć) jest o tyle idealne, że potem jak dziecko zaczyna jeść normalnie łatwo je przyzwyczaić do 5 porcji dziennie: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja...

A tak poza tym fajnie byłoby zobaczyć u kogoś jakieś II kreski na teście!!!! Dziewczęta, raz dwa która kiedy testuje kiedyś tu co chwile jakieś testy były, a teraz jakoś mało tych staraczek...pewnie rozmowy o ciążach i dzieciach nie zachęcają nowych do pisania tutaj:/
 
Fifka jeśli Konrad nie chce słoiczków nie dawaj, rób obiadki i tyle, słoiczki jak coś na wyjazdy zostaw.
Tarte jabłko może nie lubić bo jest za kwaśne, można odrobiną cukru pudru dosłodzić, no albo podsmażyć po prostu.
Po obiedzie dawaj herbatkę albo wodę, żeby mały się "zapchał".


Necia widziałam, śliczne, ten różowy rampers świetny :)
Jak znajdziesz na grupach Anię Wojtkiewicz to od niej są ubranka i ona po swojej córci ma do oddania jeszcze ubranka :-)
 
Paluszku oj mój w dzień co 3 godziny je jak w zegarku :-D


Na mnie nie ma co liczyć... cykl mam jakiś do d... więc i na pewno się nie udało...



Miq oj szykowanie pokoiku....piękny czas... :-)


Ael no zobaczymy...postaram się :-D Dzisiaj na obiad będzie zupa, zobaczymy czy zje :-p
 
Ostatnia edycja:
reklama
hej hej,

paluszek: zyczenia spóźnione ale szczere -sto lat sto lat :-D

miq: no jeszcze troszke i bedziemy tui na forum srczkować ja pojedziesz na porodówkę ,ale ty masz byc spokojna bo my przejmiemy cały stres ;-)

fifka: ty maz włosy do pasa? no to wspołczuje ja mam krótsze ale i tak sie męcze w te upały , tu maz linki moze wykorzystasz
2 Minutes Updo for Work - YouTube
Spring Braided Flower Hair Tutorial - YouTube
Chignon diva 60s - YouTube
dzieki kochana za opis cykli :* czuję sie mądrzejsza w tym temacie ;-)

neciuszka: oj słodka ta twoja Małgosia , po prostu rozbraja

atan: ale straszny ten glonojad, i on jeste taki wielki ?? buuu sama sie go wystraszyłam
buziaki dlaAmelki jest fajniusia

No ja tak jakby pospałam, ale miałam straszny koszmar o jakims psychopacie - okropność
A tak to dzisiaj stosuje przez cały dzień jedzenie kefiru itylko to, zobaczymy czy wytrzymam, pije już 2gą szklankę

Moja je, około 9-10 ze 100 ml mm, około 12-13 120 ml mm, pózniej około 16 tu zalezy czami zje tylko 60 ml mm, czxasmi 120 ml mm, po 20stej je też różnie od 30 -120 ml mm, o 2-3 150 ml mm, i nowu o 9-10

juz nie oge sie doczekac jak bede ja karmić czyms innym niz tylko mm
 
Do góry