reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sterydy a ciąża

Dołączył(a)
24 Styczeń 2018
Postów
1
Witam! Mamy poważny problem z partnerem. Kompletnie nie wiemy co mamy robić.
Zaszłam w ciąże, jestem w 6 tygodniu. Mój partner regularnie zażywa sterydy. Oczywiście nie staraliśmy się o dziecko, jakby tak było, odstawiłby wszystko co zażywa. No ale stało się, bardzo się cieszę, jednak strasznie się obawiam, że wszystkie te sterydy źle mogą wpływać na rozwój dziecka. Czy to prawda, że dziecko może urodzić się chore? Jakie jest prawdopodobieństwo, że tak będzie?
 
reklama
Rozwiązanie
Czy to prawda, że dziecko może urodzić się chore?
A partner jest w ciąży ? Wybacz głupie pytanie, ale jedyny wpływ sterydów na poczęcie może być taki, że może nie dojść do poczęcia. Gdyż sterydy mogą mieć niekorzystny wpływ na jakość nasienia.
Sterydy NIE uszkadzają struktury DNA u plemnika zatem nie mogą wywołać choroby u dziecka.
Czy to prawda, że dziecko może urodzić się chore?
A partner jest w ciąży ? Wybacz głupie pytanie, ale jedyny wpływ sterydów na poczęcie może być taki, że może nie dojść do poczęcia. Gdyż sterydy mogą mieć niekorzystny wpływ na jakość nasienia.
Sterydy NIE uszkadzają struktury DNA u plemnika zatem nie mogą wywołać choroby u dziecka.
 
Rozwiązanie
Mój mąż zaczął brać testosteron gdy zaszłam w ciaze . To nasze pierwsze dziecko i po Nowym roku rodzę. Marzy mi się dwójka dzieci i chciałbym żebyśmy postarali się o następne w ciągu roku od porodu . Czy sterydy mogą mieć wpływ na płodność ?
 
Znam wiele par gdzie mężczyzna był w trakcie cyklu lub na tzw. odbloku. Dzieci zdrowe i piekne. Raczej chodzi tu o jakoś nasienia . U nie wszystkich mężczyzn spada też płodność to zależy ile biorą co biorą i jak długo i czy stosują odbloki. Nawet ostatnio usłyszałam teorię że z między 3-12 tyg cyklu dzieci poczęte są najsilniejsze 😂 Ale ile w tym prawdy nie wiem. Zdrówka życzę 💋
 
Do góry