reklama

Sterylna czystość?

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez belgrano, 6 Sierpień 2006.

1. belgrano

belgrano Sierpniowa mama'06 Wdrożona(y)

Witam.
    Jak odnosicie się do tematy sterylności u noworodka? Rozumiem że należy sterylizowac smoczki, butelki, myc kazdorazowo ręce jak sie przewija niemowlaka.. CZy także inne rzeczy? Jakie inne srodki ostraozności zachowac w temacie niemowlaka, które uzywacie a ja nie wspomniałem?

2. zuzia1

zuzia1 Moje dzieciaczki-cudaczki

Tylko bez przesady z tą sterylnością ;)

3. reklama
  4. nikita33

nikita33 Fan(ka)

Przesada nie jest wskazana. Wiadomo, że butelki i wszelkie naczynia się wyparza, ale też nie bez końca... niektórzy lekarze zalecają sterylizację butelek do trzeciego miesiąca, potem mycie gorącą wodą i płynem.... to samo dotyczy zabawek czy gryzaków. Generalnie środowisko domowe jest jakby naturalnym dla dziecka i nie trzeba przesadzać. Natomiast warto uważać na osoby odwiedzające, bo maluszek łatwo może od nich złapac choróbsko. W szpitalach lekarze praktykują na przykład coś takiego, że kiedy mają badać noworodka to myją ręce i wycierają je w ręcznik mamy . Warto uważać, żeby osoby z zewnątrz przestrzegały pewnych zasac. A chorych poprostu nie zapraszać na początku. A jeśli dziecko zaczyna już pełzać czy raczkować, to wyparzane na przykład zabawek mija się z celem, bo dzieciątko i tak złapie zawsze coś z podłogi albo przynajmniej wpakuje do buzi rączkę, którą przed chwilą opierało się o dywan. Wystarczy mycie zabawek co jakiś czas i zwyczajne sprzątanie.

pozdrawiam
    nikita

5. ywka

ywka Fanka BB :)

NIE OBLIZYWAĆ SMOCZKA!!!!

6. belgrano

No nie wiem czy do konca to prawda. Moja mama najmłodszą siostre potraktowała oblizaniem smoka i przeszłą jej plesniawka.

7. nikita33

nikita33 Fan(ka)

- no tak, ale jak masz próchnicę, to przez oblizywanie smoczka możesz ją łatwo sprzedać dziecku. To samo z opryszczką. Ja nie jestem za sterylną czystością, ale przeciw oblizywaniu smoczka czy łyżeczki (nagminnemu). W ustach dorosłego człowieka jest więcej bakterii, niż w pysku psa.... ja nie oblizuję ;)

pozdrawiam
    nikita

8. ywka

ywka Fanka BB :)

uważam, że to zbieg okoliczności...
    niektórzy mówią, żeby pleśniawki moczem leczyć - każdy robi jak chce...

ja jestem kategorycznie za nieoblizywaniem smoczka, łyżeczek itp. i niedobrze mi się robi na widok mamy, która oblizuje łyżeczkę z jedzeniem, żeby nie kapało! uważam też, że pleśniawki często występują właśnie z tego powodu...

9. Nikos

Nikos Mama Kuby i Leny

zgadzam się z ywką.
    Ostatnio znajomej upadł smoczek u nas w domu, więc go opłukałam wodą z czajnika.
    Przyniosłam jej smoczek oblany wrzątkiem, a ta go oblizała i dała dziecku.
    Fuj.
    Ło matko..
    Nic się nie odezwałam, bo po co język strzępić!!!
    Ale nóż mi się w kieszeni otwierał....

10. reklama
  11. nikita33

nikita33 Fan(ka)

Wszystko sprowadza się do podstawowego pytania - czy chcielibyście, żeby ktoś oblizywał Waszą łyżkę/widelec zanim włożycie go do ust? Pewnie nie. Dziecko też człowiek ;).

pozdrawiam
    nikita

12. belgrano

Jeszcze jedno, czy jak odparzycie wrzątkiem butelki to robicie to rozumiem za każdym razem? CZy macie do trzymania jakies szczypce i jak radzicie sobie w nocy? Zona spi miedzy karmieniami licząć to co robi co 30 minut może do godziny to strasznie trudne?

Poleć forum